Facebook

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 02.10.2017

- w godz. 08.00-16.00 stacja: Brzuze 2 obwód 100
- w godz. 12.00-15.00 stacja: Dobre 2
- w godz. 08.30-12.30 stacje: Marianowo 1, 2

Nowa pracownia dydaktyczna w Szkole w Ugoszczu

Od poniedziałku 26 września 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Ugoszczu mogą  korzystać z nowoczesnej pracowni przyrodniczej. Szkoła w Ugoszczu, jako jedna w pięciu w województwie kujawsko-pomorskim, w roku szkolnym 2017/2018, wzbogaciła się m.in. o szesnaście laptopów z oprogramowaniem oraz czujniki Pasco. Uroczystość przekazania sprzętu przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbyło się 22 września. W obecności Domiceli Kopaczewskiej – dyrektor Depatamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Grażyny Troszyńskiej - dyrektor KPCEN oraz Agaty Ciechanowskiej - sekretarz Gminy Brzuze i Ewy Cyrankowskiej - dyrektor SP w Ugoszczu zostały podpisane umowy o nieodpłatne użytkowanie mobilnej pracowni dydaktycznej. Projekt pn. e-Usługi – e-Organizacja pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego realizowany jest przez Urząd Marszałkowski w Toruniu za pośrednictwem KPCEN.

image

Hubertus na golubskim zamku

Wójt Gminy Brzuze serdecznie zaprasza mieszkańców naszej gminy na okręgowe obchody Hubertusa, które będą miały miejsce 30 września 2017 r. na zamku w Golubiu Dobrzyniu.  Wydarzenie, którego współorganizatorem jest m.in. Gmina Brzuze, przygotowane jest w ramach Dnia Świętego Huberta-patrona leśników, myśliwych i jeźdźców. W programie, w którym udział mogą wziąć mieszkańcy gminy Brzuze, znalazły się liczne atrakcje, m.in. msza św. Hubertowska w kościele w Golubiu, pogoń za lisem, pokaz husarii, występy sygnalistów myśliwskich, powożenie zaprzęgami konnymi oraz konkursy i zabawy dla dzieci.

Informacja ZUS

Informacja Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Toruniu dotycząca e-składek.

Biegi przełajowe w XX Maratonie Trzeźwości

21 września 2017 r. w parowskich lasach Radzynka i Okonina odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dla młodzieży szkolnej.  W ramach jubileuszowego XX Maratonu Trzeźwości uczniowie ośmiu szkół podstawowych i czterech gimnazjalnych uczestniczyli w zawodach pn. Bieg po Zdrowie. W kategorii szkół podstawowych udział wzięli uczniowie z Borzymina, Ostrowitego, Radomina, Radzynka, Trąbina, Ugoszcza, Wąpielska i Zbójna. Gimnazja reprezentowała młodzież z Ostrowitego, Radomina, Radzik Dużych oraz Zbójna. Pomimo atmosfery rywalizacji oraz współzawodnictwa, uczestnikom towarzyszył dobry humor i koleżeńska postawa.

Wśród zawodników szkół podstawowych najlepsi okazali się:
dziewczęta - 1. Ostrowite, 2. Wąpielsk, 3. Zbójno
chłopcy - 1. Borzymin, 2. Wąpielsk, 3. Ostrowite

Spośród gimnazjalistów na podium stanęli:
dziewczęta - 1. Zbójno, 2. Radziki Duże, 3. Ostrowite
chłopcy - 1. Zbójno, 2. Ostrowite, 3. Radziki Duże

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wójtem gminy, klubem sportowym „Pojezierze Brzuze” oraz jednostkami OSP z Giżynka i Dobrego  uzyskał dofinansowanie ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wsparcia rzeczowego oraz organizacyjnego udzielił Urząd Gminy Brzuze.

image

Wojewódzki wyścig kolarski rozegrany

Po raz pierwszy w historii gminy Brzuze, 16 września 2017 r. w Radzynku odbył się wojewódzki wyścig kolarski z cyklu Szlakiem Ligi UKS. Jest to kolejna w tym roku impreza sportowa o zasięgu regionalnym, która zgromadziła na starcie ponad stu młodych sportowców. Organizatorami turnieju był GKS Pojezierze Brzuze i Gmina Brzuze we współpracy ze szkołą podstawową w Radzynku, TKK Pacifik, Kujawsko-Pomorskim Związkiem Kolarskim oraz Kujawsko-Pomorskim Zrzeszeniem LZS. Zawodnicy z dwudziestu pięciu klubów kolarskich ścigali się na dystansie 18 km (żakinie, młodziczki i żaki) oraz 26 km (młodzicy), po drogach Radzynka, Żałego, Piskorczyna i Kleszczyna o Puchar Wójta Gminy Brzuze. Bardzo zacięta rywalizacja pozwoliła na wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Młodzicy:
1.    Dominik Ratajczak - OKK Olsztyn
2.    Przemysław Deręgowski - LUKS GRODNO Nowogród
3.    Franciszek Kaczorowski - UKS COPERNICUS Toruń

Młodziczki:
1.    Nikola Maj - UKS KOMETA Obrowo
2.    Martyna Dykalska - UKS CYKLIŚCI Rypin
3.    Olga Wankiewicz - UKS COPERNICUS Toruń

Żaki:
1.    Jakub Fosiński - Szkółka Cykliści Rypin
2.    Wojciech Golau - Szkółka Rogóźno
3.    Kajetan Ślepski - Niezrzeszony

Żakinie:
1.    Eliza Rabażyńska - LUKS GRODNO Nowogród - SK Cyklista Zbójno
2.    Katarzyna Krakowska - KS ROMET-RENEX Bydgoszcz
3.    Róża Pilarska - Szkółka Cykliści Rypin

(…) Dziękuję wszystkim zawodnikom, ich zespołom, sędziom, współorganizatorom i licznie zgromadzonej publiczności. Szczególne podziękowania składam prezesowi Pojezierza Brzuze Karolowi Górskiemu, trenerowi Szkółki Kolarskiej z Ostrowitego Michałowi Czachorskiemu, policji, strażakom, pracownikom samorządowym i oświaty. Trzeba wspomnieć, że impreza nie odbyłaby się bez zaangażowania wolontariuszy, dzięki którym organizacja imprez sportowych i kulturalnych w gminie Brzuze jest możliwa. Należą do nich pracownicy gminy, którzy poświęcają swój wolny czas oraz sołtysi i radni, którzy koordynują wiele wydarzeń w swoich sołectwach. I tym razem sukces organizacyjny wyścigu uzależniony był od dobrej współpracy. Do zobaczenia w przyszłym roku. – powiedział na zakończenie wyścigu wójt gminy, Jan Koprowski.

image

Konkurs dla uczniów szkól ponadgimnazjalnych

Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura we Włocławku informuje o konkursie „Wybieram Wybory”, przeznaczonym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Więcej informacji pod linkiem www.wybieramwybory.pl

- plakat informacyjny
- regulamin

Zaproszenie na Bieg Po Zdrowie

Wójt Gminy Brzuze oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze zapraszają na Bieg Po Zdrowie, który przeprowadzony zostanie w ramach XX Maratonu Trzeźwości. Impreza sportowa organizowana dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej odbędzie się 21 września 2017 r. w malowniczych plenerach Radzynka i Okonina.
Organizatorzy zapewniają zawodnikom dobrą zabawę, medale, nagrody i posiłek regeneracyjny, a kibiców zachęcają do aktywnego dopingowania. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości