Facebook

Brzuze Kajak Tour na rozpoczęcie lata

Słoneczna pogoda w sobotę 7 lipca 2018 r. sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi. W krajoznawczym spływie kajakowym dwiema rzekami ziemi dobrzyńskiej udział wzięło prawie trzydziestu uczestników, a odcinek Rypienicy, którym kajakarze dotarli do Drwęcy dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Organizatorem kolejnego już spływu z cyklu Brzuze Kajak Tour był Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze we współpracy z Urzędem Gminy Brzuze. W czerwcu w spływie Wdą uczestniczyli uczniowie gimnazjum i SP Ostrowite. W poprzednich latach organizowane były również spływy dla seniorów po Drwęcy oraz dla zainteresowanych po jeziorach gminy Brzuze.

image

O bezpieczeństwie nad wodą w Gulbinach

W niedzielne popołudnie 8 lipca br. na Jeziorze Długie odbyły się pokazy ratownictwa wodnego, a także konkursy i zabawy promujące bezpieczne zachowania w trakcie letniego wypoczynku. Ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Lipna przeprowadzili m.in. symulację akcji ratowniczej, a przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Rypinie poinformowali o zagrożeniach nad wodą i zasadach bezpiecznego korzystania z kąpieli. Imprezę zorganizowały dla mieszkańców Sołectwa Gulbiny i Marianowo.

image

Jubileusz KGW w Somsiorach

7 lipca 2018 r. w Kole Gospodyń Wiejskich w Somsiorach odbyła się uroczystość z okazji 50-tej rocznicy powstania koła. Na zaproszenie członkiń oraz przewodniczącej Anny Zglińskiej w obchodach jubileuszu uczestniczyli zaproszeni goście. Wójt Jan Koprowski, przewodniczący rady Krzysztof Budziński, radny Sławomir Tomaszewski i sołtys wsi Ryszard Rumianowski złożyli paniom gratulacje i podziękowania za zaangażowanie, społeczną wrażliwość, współdziałanie z samorządem gminy Brzuze oraz życzyli zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych działań. Szczególne życzenia otrzymały panie: Marianna Drab, Urszula Kostrzewska, Daniela Piotrowska, Sabina Rumianowska, Anna Zglińska i Irena Zyskowska. Dwie długoletnie działaczki koła: Anna Zglińska i Sabina Rumianowska uhonorowane zostały medalami z okazji 150-lecia KGW, które wręczyła Maria Kolińska - Dyrektor Regionalnego Związku Rolników i Organizacji Rolniczych we Włocławku.
Gratulacje oraz życzenia przekazały również przedstawicielki sąsiednich kół gospodyń: Elżbieta Rybińska, Teresa Cieszyńska i Regina Piechocka.
- Koło Gospodyń Wiejskich w Somsiorach należy do najbardziej prężnych organizacji w gminie Brzuze już od pięćdziesięciu lat. Początkowo, mimo braku lokalu, panie potrafiły się organizować i realizować ważne dla siebie i wsi projekty. Spotkania odbywały się w domach członkiń koła. Teraz sołectwo i KGW ma do dyspozycji przekazaną przez samorząd gminy niewielką świetlicę, koło się rozwija, przybywa nowych członkiń oraz inicjatyw, co bardzo cieszy. Jeszcze raz serdecznie gratuluję, dziękuję za współpracę i życzę pomyślności w  działaniu. – powiedział wójt Jan Koprowski.
Wszystkim Paniom - Członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Somsiorach życzymy zdrowia, pomyślności w życiu osobistym oraz spełnienia wszelkich planów i zamierzeń.

image

Piknikowo w Okoninie

W niedzielę 8 lipca 2018 r. przy wiejskiej świetlicy w Okoninie odbył się Dzień Dziecka. Dla licznie zgromadzonych mieszkańców, szczególnie dzieci, przygotowano wiele atrakcji. Największą popularnością cieszyły się dmuchańce, wata cukrowa, malowanie twarzy i oprowadzanie na kucyku. Wszystkim smakowały kiełbaski przypieczone na ognisku oraz chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Spotkanie dla dzieci z rodzinami zorganizowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Okonin we współpracy ze strażakami OSP oraz sołtysem wsi.

image

Informacja KODR

Przekazujemy informację Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Bydgoszczy dotyczącą programu Stypendiów Pomostowych.

Informacja Urzędu Marszałkowskiego

Przekazujemy informację Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu o inicjatywie budowy pomnika upamiętniającego cywilne ofiary ludobójstwa na Pomorzu.

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca zmian w kwotach wolnych od potrąceń i egzekucji.

Przerwa w dostawie wody

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Brzuzem informuje, że 4 lipca 2018 r. w godz. 8.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach: Gulbiny, Łączonek, Marianowo i Trąbin Wieś. Wyłączenie dostawy wody związane będzie z pracami przy usuwaniu awarii sieci wodociągowej w miejscowości Trąbin.
Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie niezbędnej ilości wody na czas przerwy. Za powstałe niedogodności przepraszamy.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości