Facebook

Niecodzienny Jubileusz Pani Marianny Czarneckiej

We wtorek, 15 sierpnia 2017 r. przypada wyjątkowa rocznica, 105 urodziny Pani Marianny Czarneckiej. Z tej okazji, w niedzielę 13 sierpnia, została odprawiona w kościele parafialnym w Ostrowitem, msza święta. W uroczystej eucharystii, odprawionej w  intencji najstarszej mieszkanki gminy Brzuze liczny udział wzięła rodzina, sąsiedzi, znajomi oraz przedstawiciele samorządu gminnego. Wśród składających serdeczne życzenia gości był również wójt gminy Jan Koprowski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Albrecht, którzy złożyli Dostojnej Jubilatce życzenia zdrowia i kolejnych, spokojnych lat życia.

image

Sołecka integracja w Somsiorach

Sołtys oraz Rada Sołecka wsi Somsiory zorganizowali w sobotę, 12 sierpnia, piknik dla mieszkańców. W trakcie festynu, który odbył się w gospodarstwie agroturystycznym Pani Urszuli Skowrońskiej, rozegrano mnóstwo konkursów dla dzieci i dorosłych. W spotkaniu, które było doskonałą okazją do wspólnych rozmów, wziął również udział wójt gminy Jan Koprowski.

image

Piknikowo w Żałem

W sobotę, 12 sierpnia 2017 r. mieszkańcy oraz sympatycy wsi bawili się na sołeckim pikniku przy remizie OSP w Żałem.  Sołtys, Rada Sołecka oraz radny zapewnili przybyłym gościom moc atrakcji oraz konkursów, które odbywały się przy muzyce Jacka Szablewskiego. Wśród zaproszonych gości był m.in. wójt gminy Jan Koprowski, komendant gminny OSP Mieczysław Wardencki i prezes ZG OSP RP Ryszard Kaźmierkiewicz. Piknik integracyjny zakończyła tradycyjnie, zabawa taneczna.

image

100 lat Pani Zofii Gurtatowskiej

6 sierpnia 2017 r., mieszkanka Ostrowitego, Pani Zofia Gurtatowska obchodziła setną rocznicę urodzin. Tego dnia w uroczystej mszy świętej odprawionej przez proboszcza ostrowickiej parafii, Pawła Waruszewskiego, wzięli również udział najbliżsi Szacownej Jubilatki, Jej znajomi, sąsiedzi, zaproszeni goście oraz przedstawiciele samorządu gminy: wójt Jan Koprowski, przewodniczący rady Krzysztof Budziński i pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego: Małgorzata Albrecht i Anna Zgryziewicz. W tym wyjątkowym w życiu stulatki, rodziny i mieszkańców naszej gminy dniu, nie zabrakło okazji do wzruszeń oraz   miłych wspomnień. Do wielu gorących powinszowań dołączył również wójt gminy Jan Koprowski, który w imieniu własnym, mieszkańców oraz brzuskiego samorządu, przekazał na ręce Czcigodnej Solenizantki list gratulacyjny z życzeniami na kolejne lata życia w zdrowiu i radości.

image

I po sezonie...

Sezon  kąpielowy w gminie Brzuze, trwający od 25 czerwca 2017 r., dobiegł końca. Dziś, 11 sierpnia 2017 r. ratownicy po raz ostatni tego lata, czuwają nad bezpieczeństwem kąpiących. Prosimy o rozważne korzystanie z plaży nad jeziorem w Brzuzem, gdyż poza sezonem pomost służy do celów rekreacyjnych, a miejsce wykorzystywane do kąpieli nie jest strzeżone. Dziękujemy za współpracę Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu z Lipna.

image

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy Brzuze informuje, że od 01 sierpnia 2017 r. trwa do 31 sierpnia 2017 r. przyjmowanie wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Prosimy uprawnionych rolników o składanie wniosków w urzędzie gminy, w pokoju nr 18. Do wniosków kierowanych do Wójta Gminy Brzuze należy dołączyć również faktury VAT poświadczające zakup oleju w terminie 01.02.2017 r. – 31.07.2017 r. W 2017 roku stawka zwrotu wynosi 1 zł za 1 l oleju napędowego.

Nowa publikacja o gminie Brzuze

Trwa przygotowanie publikacji pt. Przyroda gminy Brzuze i okolic. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Brzuze do zgłaszania atrakcji przyrodniczych gminy oraz do udostępnienia dobrej jakości zdjęć prezentujących jej walory przyrodnicze w celu opublikowania w książce. Informacje oraz fotografie prosimy przekazywać do Urzędu Gminy Brzuze, pokój nr 8 (tel. 54 270 11 23 wew. 36),  w terminie do 31 sierpnia 2017 r.

Piknik Sołecki dla mieszkańców Somsior

Sołtys wsi, Ryszard Rumianowski i Rada Sołecka Somsior w składzie: Beata Cackowska, Jerzy Waleszczyk, Renata Witkowska i Anna Zglińska organizują dla mieszkańców sołectwa piknik integracyjny, który odbędzie się w sobotę, 12 sierpnia 2017 r. Spotkanie będzie mieć miejsce w Gospodarstwie Agroturystycznym Pani Urszuli Skowrońskiej w Somsiorach, rozpoczęcie o godz. 15.00. Wsparcia organizacyjnego udzieliła sołectwu Gmina Brzuze. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców, zapewniając mnóstwo niespodzianek i dobrą zabawę!

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Azbest 2018
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości