Facebook

Zaproszenie do udziału w konkursie KRUS

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji ogólnokrajowego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo”.

Dzień Sołtysa w Brzuzem

We wtorek, 6 lutego 2018 r. w świetlicy w Brzuzem odbyło się spotkanie zorganizowane dla Sołtysów z naszej gminy. Doroczny Dzień Sołtysa uświetnił okazjonalny program artystyczny, zaprezentowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, a także prezentacja multimedialna poświęcona każdemu z 17 gospodarzy. W uroczystości uczestniczyli również radni gminy Brzuze, pracownicy samorządowi oraz wójt Jan Koprowski, który skierował do przedstawicieli samorządów wiejskich podziękowania oraz życzenia, podkreślając jednocześnie rolę sołtysów w rozwoju gminy i poszczególnych wsi.

image

LGD zaprasza do współpracy

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ zaprasza mieszkańców, do zapoznania się z ofertą szkoleń, warsztatów i spotkań mających na celu aktywizację przedsiębiorczości.

Dyżury urzędu skarbowego w zakresie JPK

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Rypinie zwraca się do mikroprzedsiębiorców z informacją o organizowanych dyżurach pracowników w dniach 17 i 24 lutego 2018 r. w godz. 9.00-13.00 w Urzędzie Skarbowym w Rypinie. W trakcie dyżurów udzielana będzie pomoc w zakresie potwierdzania profilu zaufanego i wysyłki JPK_Vat, a także przekazywane będą  informacje ogólne dotyczące JPK.
Dodatkowo, w dniach 14.02-23.02.2018 (w godzinach pracy), pracownicy Urzędu Skarbowego w Rypinie służyć będą pomocą w zakresie obsługi narzędzi informatycznych wykorzystywanych do składania JPK.

Załączniki: 1, 2, 3, 4

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 12.02.2018
- w godz. 08.00-09.30 oraz 14.00-16.00 stacje: Kleszczyn 1, 2, 3, 4, 6, Żałe 4, 6
- w godz. 08.00-16.00 stacje: Brzuze 3, Kleszczyn 5
- w godz. 10.00-16.00 stacja: Brzuze 1 obwód 100 kierunek Żałe

w dniu 13.02.2018
- w godz. 08.30-12.00 stacja: Ostrowite 1

Tenisowe zmagania w Ostrowitem

2 lutego 2018 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, GKS Pojezierze Brzuze zorganizował Turniej Tenisa Stołowego, w którym udział wzięli uczniowie oraz mieszkańcy gminy Brzuze. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyły: Malwina Tomaszewska i Natalia Mejer, a spośród mężczyzn najlepsi okazali się: Karol Kazimierski i Jakub Tęgowski. W organizację zawodów aktywnie włączyli się również Katarzyna i Piotr Bodenszac, Mariusz Orzechowski oraz Krzysztof Czarnecki. Pamiątkowe dyplomy dla zawodników wręczył prezes klubu Karol Górski, a medalowej dekoracji dokonał wójt Jan Koprowski. Zwycięzcom gratulujemy!

image

Informacja dla przedsiębiorców

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Ministerstwo Cyfryzacji zwraca się do przedsiębiorców - płatników VAT, z informacją o zmianach związanych z przesyłaniem do systemu Ministerstwa Finansów, Jednolitych Plików Kontrolnych.

Z myślą o bezpieczeństwie w ferie

31 stycznia 2018 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej z Rypina wraz Komendą Powiatową Policji przeprowadziły na Jeziorze Brzuze szkolenie dla uczniów naszych szkół. Policjanci poruszyli temat potencjalnych zagrożeń związanych ze zbliżającymi się feriami zimowymi oraz konieczności zachowania głównych zasad bezpieczeństwa. Strażacy przeprowadzili symulację akcji ratowniczej polegającej na wyciąganiu poszkodowanych z wody w przypadku załamania się lodu, a także zaprezentowali sposoby udzielania im pomocy przy wykorzystaniu sań lodowych i dostępnych przedmiotów.
W ramach ogólnopolskich akcji: „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” oraz „Bezpieczne ferie” rypińscy strażacy i policjanci organizują spotkania dla uczniów we współpracy z samorządami oraz jednostkami OSP.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości