Facebook

Gmina Brzuze – dzieciom na wakacje

1 sierpnia rozpoczynają się w naszej gminie „Zielone wakacje w gminie Brzuze”. Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze oraz samorząd gminy organizują dla dzieci i młodzieży szkolnej, pragnącej ciekawie i aktywnie spędzić drugi miesiąc wakacji, letnie zajęcia. W świetlicach w Brzuzem, Ostrowitem, Ugoszczu i Żałem uczestnicy będą mieli zapewnioną fachową opiekę, posiłek oraz wiele atrakcji.  Zorganizowany wypoczynek potrwa do 25 sierpnia 2017 r.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 25.07.201
- w godz. 08.00-13.30 stacja: Giżynek 6

w dniu 26.07.2017
- w godz. 12.30-13.30 stacja: Trąbin Rumunki 5

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca niższego wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.

Komunikat do hodowców

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Wojewódzki Lekarz Weterynarii przesyła do hodowców informację dotyczącą zaistniałej sytuacji epizootycznej w zakresie afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie kraju oraz działań podejmowanych w celu ograniczenia  rozprzestrzeniania się ASF na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Puchar Wójta dla Pojezierza Brzuze

Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze zorganizował w piątek, 14 lipca 2017 r. Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Brzuze. Do walki o wygraną stanęło na orliku w Ostrowitem osiem drużyn: Błękitni Rypin, Pojezierze Brzuze „Coco Jamboo”, Czarni Długie, FC po Nalewce, FC po Nalewce II, Mechanik Długie, Pojezierze Brzuze i Radzynek. Po zaciętej grze złoty puchar trafił do zespołu Pojezierze Brzuze „Coco Jamboo”, kolejne miejsca wywalczyli zawodnicy FC po Nalewce II i drugiego zespołu Pojezierza Brzuze. Gratulujemy!

image

Letnie zajęcia w Stowarzyszeniu Dobrzyniacy

Stowarzyszenie Dobrzyniacy realizuje projekt pt. „Dobrzyńskie lato pachnące i malowane woskiem”. Zadanie mające na celu integrację osób starszych z młodszym pokoleniem poprzez aktywny letni wypoczynek prowadzi pani Anna Górecka z Sierpca. Batik to unikatowa technika zdobienia tkanin barwionych woskiem. W ich trakcie uczestnicy zdobędą wiedzę nie tylko o barwieniu tkanin czy łączeniu kolorów ale także rozwiną własną kreatywność oraz zdobędą możliwość własnoręcznego stworzenia oryginalnego dzieła. Projekt, w którym bierze udział 30 uczestników został dofinansowany grantem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

image

Robocze spotkanie z sołtysami

W czwartek 13 lipca, w świetlicy wiejskiej w Brzuzem, odbyło się robocze zebranie wójta gminy Jana Koprowskiego z sołtysami miejscowości naszej gminy. Spotkanie poświęcone było omówieniu funduszu sołeckiego na rok 2018 oraz spraw dotyczących realizacji bieżących zadań gospodarczych i kulturalnych, m.in. tegorocznych dożynek i imprez sołeckich. Poruszone zostały także zagadnienia dotyczące ochrony przyrody i krajobrazu na terenie gminy Brzuze. W spotkaniu wzięli również udział pracownicy samorządowi.

image

Informacja o dotacji dla rolników z ARiMR

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zwraca się z informacją do rolników o dotacji w zakresie „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości