Facebook

Będzie jaśniej i energooszczędniej w gminie Brzuze

Rozpoczęte zostały prace przy rozbudowie energooszczędnego oświetlenia drogowego w gminie Brzuze. Nowe ledowe lampy zamontowane zostaną przy drogach w Ostrowitem i Ugoszczu, a w pozostałych miejscowościach, w ramach uzupełnienia istniejącej sieci, powstaną kolejne punkty świetlne. Część robót wykonanych zostanie przez pracowników gminy oraz dzięki  zaangażowaniu społecznemu sołtysa, rady sołeckiej i mieszkańców Ugoszcza.

image

W gminie Brzuze dzieci się nie nudzą

Dzisiaj rozpoczęły się w Zielone wakacje w gminie Brzuze 2018, projekt realizowany dzięki dotacji uzyskanej z Urzędu Marszałkowskiego. Organizatorem letniego wypoczynku, w którym udział biorą dzieci i młodzież szkolna z naszych miejscowości jest Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze we współpracy z wójtem. Uczestnicy zajęć w Brzuzem, Ostrowitem, Ugoszczu i Żałem spędzą aktywnie drugi miesiąc wakacji, z wieloma atrakcjami oraz twórczymi zabawami. Półkolonie potrwają do 31 sierpnia 2018 r.

XII Gminny Piknik Seniora

Wójt Gminy Brzuze zaprasza na XII Gminny Piknik Seniora pn. "Wiek Seniora - Wigor Juniora, Brzuze 2018", który odbędzie się w czwartek 2 sierpnia 2018 r. w gospodarstwie agroturystycznym Pani Marianny Przybylskiej w Kleszczynie. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 11:00 w kaplicy Św. Rodziny w Studziance. W programie między innymi występy artystyczne, zabawy, konkursy z nagrodami i zabawa taneczna.

Ostrzeżenie pogodowe

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przekazał ostrzeżenie dla mieszkańców województwa w związku z możliwością wystąpienia upału 2 stopnia. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C. Ważność: od godz. 13:00 dnia 27.07.2018 do godz. 20:00 dnia 29.07.2018.

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca Planu dla Wsi.

EKOPIEC 2018 – nabór wniosków

Wójt Gminy Brzuze informuje o prowadzonym naborze wniosków o przyznanie dotacji celowej na wymianę źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Brzuze w ramach Programu Priorytetowego EKOpiec 2018 współfinansowanego przez WFOŚiGW w Toruniu.

Piknik w Radzynku

Sobota 21 lipca br. była radosnym dniem piknikowym dla mieszkańców Radzynka. Miejscowe koło gospodyń wiejskich, sołtys, rada sołecka oraz radny zorganizowali piknik sołecki. W programie były konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych. Zebrani chętnie brali udział w rywalizacjach. Gościem pikniku był między innymi wójt gminy Jan Koprowski. Spotkanie było doskonałą okazją nie tylko do zabawy, ale także do integracji. Zebranym towarzyszyła wesoła muzyka, która  do tańca porwała dzieci i dorosłych.

image

Piłka plażowa w Brzuzem

W niedzielę 22 lipca br. na plaży na jeziorem w Brzuzem, odbył się turniej piłki plażowej siatkowej Brzuze Sand Beach. Słoneczna pogoda zgromadziła też widzów rozgrywek. Organizatorem był Gminny Klub Sportowy „Pojezierze Brzuze” przy wsparciu gminy Brzuze. W rozgrywkach wzięło udział 11 drużyn, w tym również drużyna gospodarzy. Zwycięzcami turnieju zostali Cezary Jaks i Michał Rowicki ze Skępego. Na drugim miejscu znaleźli się Przemysław Cyta z Rypina i Artur Nalikowski ze Skępego, a na trzecim drużyna GKS „Pojezierze Brzuze” – Piotr Bodenszac i Mariusz Orzechowski. Zwycięzcy otrzymali nagrody.
Piłka plażowa w Brzuzem ma już swoją tradycję, a drużyny chętnie biorą udział w organizowanych tutaj turniejach.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości