Facebook

Rowerowy Cross w parowskich lasach

We wtorek 12 czerwca 2018 r. odbył się w Radzynku doroczny Rowerowy Cross. Wyścig kolarski dla uczniów ze szkół gminy Brzuze odbywa się na czterokilometrowej trasie przebiegającej leśnymi drogami nad jeziorem Parowa.  Spośród dziewcząt w młodszej kategorii nie do pokonania okazała się: Julia Zdunek, a kolejne miejsca zajęły Marta Kalinowska i Weronika Wielgus. Artur Konopacki zwyciężył wśród chłopców, drugie miejsce wywalczył Mateusz Krajewski a trzecie Dominik Michalski.
W kategorii starszych uczennic pierwsza na mecie stawiła się Natalia Głowacka, następnie Wiktoria Łukaszewska i Weronika Krzeszewska. W grupie starszych kolarzy najlepszy był Radosław Dygalski, drugi - Jarosław Lewicki, a trzeci - Kacper Jasieniecki.
Medale i dyplomy wręczali młodym zawodnikom wójt gminy Jan Koprowski oraz prezes klubu sportowego Karol Górski. Rowerowy Cross to cykliczna impreza sportowa dla uczniów naszych szkół, która organizowana jest przez Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze przy wsparciu Gminy Brzuze oraz strażaków ochotników z Giżynka i nauczycieli wychowania fizycznego.

image

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca nowych wysokości kwot przychodu decydujących o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

Uczniowie z Pucharem Przewodniczącego Rady

Po raz kolejny w Ostrowitem rozegrany został turniej w piłce nożnej o puchar przewodniczącego rady gminy. W piątek 8 czerwca 2018 r. w Ostrowitem do zawodów przystąpili uczniowie szkół podstawowych z gminy Brzuze. W tym roku najlepszymi zawodniczkami okazały się dziewczęta z Ostrowitego, na kolejnych miejscach uplasowały się uczennice z Radzynka, Trąbina i Ugoszcza. Wśród chłopców drużyna z Ugoszcza wywalczyła pierwsze miejsce w walce z Ostrowitem 1. Kolejne miejsca przypadły zawodnikom Ostrowite 2, Radzynka i Trąbina. Turniej zorganizowany został dzięki współpracy GKS Pojezierze Brzuze, Gminy Brzuze oraz nauczycieli wychowania fizycznego, a puchar przechodni wręczył zwycięzcom Przewodniczący Rady Gminy Brzuze Krzysztof Budziński oraz radny Paweł Kusiński.

image

Integracja w Trąbinie Rumunkach

W sobotę 9 czerwca 2018 r. w Trąbinie Rumunkach odbył się piknik rodzinny. Sołtys Teresa Sieklicka oraz przewodnicząca KGW Barbara Szczepańska wraz z radą sołecką i członkiniami koła zorganizowały międzypokoleniowe spotkanie dla mieszkańców sołectwa.  W trakcie pikniku, pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzili szkolenie z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie, na koniec którego losowano dla uczestników cenne nagrody. Organizatorzy zadbali również o inne atrakcje dla swoich mieszkańców, zapewnili m.in. słodki poczęstunek oraz lody dla najmłodszych.

image

Puchar Wójta zdobyty!

W piątkowy wieczór 8 czerwca 2018 r. na kompleksie boisk sportowych w Ostrowitem odbył się turniej w piłce nożnej o puchar Wójta Gminy Brzuze. Do rozgrywek stanęło osiem drużyn z terenu gminy i gmin sąsiednich: Mito Spedycja, Błękitni Rypin, Coco Jambo, Team White, KS Ubojnia, Gang Ignatów, Abstynenci i Sokół. Zawodnicy Błękitnych wykazali się najlepszymi umiejętnościami piłkarskimi i otrzymali tytuł zwycięzcy zawodów oraz puchar z rąk wójta Jana Koprowskiego. Tytuł wicemistrza przypadł zespołowi Abstynentów, a po zaciętej walce piłkarze Mito Spedycja wywalczyli trzecie miejsce z Team White z Trąbina. Turniej został zorganizowany przez Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze we współpracy z Gminą Brzuze oraz dzięki pomocy organizacyjnej nauczycieli i wolontariuszy.

image

Triathlon Brzuze 2018 odwołany

Z przykrością informujemy wszystkich zainteresowanych, że zawody Triathlonowe w 2018 roku zostały odwołane z powodu małej liczby zgłoszeń. Ponadto wszystkie wpłaty dotyczące Triathlonu zostaną zwrócone na konta zainteresowanych do 15 czerwca 2018 r.

Patrol historyczny w Ostrowitem

Słoneczna pogoda w niedzielę 27 maja 2018 r. sprzyjała organizatorom  imprezy na placu przy jeziorze w Ostrowitem. Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ realizowała regionalny projekt pn. „Patrol historyczny - Pogranicze chrześcijaństwa”, w którego organizacji uczestniczyła również Gmina Brzuze. W klimat średniowiecznych wydarzeń ukazujących walki rycerskie i pokazy jeździeckie wprowadził gości Andrzej Szalkowski, pierwszy kawaler dobrzyńskiego bractwa rycerskiego. W trakcie pikniku wójt Jan Koprowski dokonał pasowania na rycerzy sześciu młodych rycerzy, zwycięzców konkursu na najdzielniejszego wojownika. Dorośli i dzieci mogli wykazać się umiejętnościami uczestnicząc w warsztatach kowalskich, ceramicznych i czerpania papieru, a także spróbować swoich sił w konkursie łuczniczym. Goście mogli również przejechać się zabytkową bryczką i obejrzeć film w mobilnym kinie 7d, a najmłodsi korzystać z bezpłatnego mini placu zabaw. Wszystkie atrakcje były dla uczestników udostępnione nieodpłatnie.
- Patrol historyczny w Ostrowitem zgromadził wielu mieszkańców gminy Brzuze. Przygotowaliśmy atrakcje z okazji odbywających się w gminie Dni Rodziny. Zainteresowanie wzbudziły zarówno zabawy i rekonstrukcje historyczne, jak i kino mobilne 7d. Była znakomita okazja by poznać teren nad Jeziorem Ostrowickim, który przygotowujemy do wykorzystania rekreacyjnego. Znajdzie się tu miejsce do wypoczynku i kameralnych imprez oraz  uroczystości. Już niedługo zbudowany zostanie pomost. Teren zostanie udostępniony mieszkańcom. - podsumował wójt gminy.

image

Konferencja przyrodnicza „Przyroda gminy Brzuze”

Ukazała się kolejna publikacja dotycząca naszej gminy. Albumowe wydanie pod tytułem „Przyroda gminy Brzuze i okolic” zaprezentowane zostało we wtorek 22 maja 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Brzuzem. Wydawnictwo ilustrowane jest fotografiami wykonanymi przez mieszkańców i pracowników gminy, a autor tekstu i koncepcji książki, wójt Jan Koprowski, przedstawił w nim również m.in. aspekty ochrony krajobrazu rolniczego oraz potencjalnych zagrożeń dla środowiska przyrodniczego. Zawarte w publikacji materiały są wynikiem wieloletnich badań i obserwacji terenowych oraz starań podejmowanych przez samorząd gminy. Stanowią jeden z etapów w opracowaniu lokalnej strategii promocji i ochrony przyrody oraz część działań z zakresu edukacji ekologicznej. Szata graficzna książki wyróżnia się dzięki zdjęciom wykonanym w miejscowościach gminy Brzuze i przekazanym na jej rzecz przez fotografików przyrody: Jana Koprowskiego, Agnieszki Krauza, Pawła Osińskiego, Dariusza Pawlaka, Michała Przybylskiego, Sławomira Stawskiego i Mirosława Zabłockiego.

W trakcie konferencji przyrodniczej prezentującej książkę, dr Zbigniew Brenda wystąpił z prelekcją pt.  „Uwarunkowania przyrodnicze w planowaniu przestrzennym”, zaś dr inż. Jan Koprowski w referacie pt. „Przyrodnicze podstawy rozwoju gminy Brzuze” nawiązał do bogactwa przyrodniczego i kulturowego naszej gminy.

- Wydanie książki o przyrodzie gminy było pracochłonnym przedsięwzięciem. Dziękuję wszystkim współpracownikom za zaangażowanie i pomoc, a fotografikom za przekazanie zdjęć do publikacji. Wszystkim czytelnikom życzę miłej i pożytecznej lektury książki, która ma na celu ukazanie wyróżniających cech krajobrazu i środowiska przyrodniczo-kulturowego, które są naszym dziedzictwem i powinny być powodem dumy i ochrony piękna i różnorodności – powiedział wójt Jan Koprowski.

Wśród zgromadzonych gości był również Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, który dziękując za zaproszenie pogratulował Gminie Brzuze inicjatywy spotkania oraz docenił podjęte działania na rzecz ochrony środowiska. Zwrócił uwagę na niezwykłe walory krajobrazowe m.in. zadrzewienia śródpolne i cieki wodne oraz wspaniałe ukształtowanie terenu, równoważące i rekompensujące małą lesistość gminy.

Konferencję, którą prowadziła Danuta Wiśniewska wzbogacił program artystyczny pt. „Pracowite pszczółki”, zaprezentowany przez dzieci z oddziału zerowego Szkoły Podstawowej w Ostrowitem.

Książka została wydana przez Gminę Brzuze przy wykorzystaniu środków własnych oraz dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Jej dystrybucja odbywać się będzie w ramach prowadzonej w gminie edukacji ekologicznej. Dostępna będzie również w bibliotekach.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości