Facebook

Wyróżnienie dla gospodarstwa z Giżynka

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Gminą Brzuze realizował program „Ekologizacja wsi województwa kujawsko-pomorskiego, kształtowanie postaw i zachowań społeczeństwa wiejskiego poprzez wdrażanie w życie tzw. Dobrej Kultury Rolnej”. Rolnicy ze 120 gospodarstw naszego województwa zapoznawali się m.in. z działaniami proekologicznymi, zasadami funkcjonowania rolnictwa ekologicznego, zdrowego  stylu życia i innymi zagadnieniami z zakresu ochrony środowiska. W organizowanym w ramach projektu konkursie „Ekologiczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej”, gospodarstwo Państwa Katarzyny i Sławomira Kwiatkowskich z Giżynka otrzymało specjalne wyróżnienie. Podsumowanie programu oraz konkursu odbyło się 7 listopada 2017 r. w Minikowie.

image

Komunikat GZGK w Brzuzem

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Brzuzem informuje, że w związku z podjętymi działaniami naprawczymi w wodociągu w Ostrowitem, mieszkańcy Ostrowitego, Mościsk, Duszot i części Brzuzego obecnie zaopatrywani są w wodę ze Stacji Uzdatniania Wody w Ugoszczu.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 22.11.2017
- w godz. 08.00-16.00 stacja: Żałe 5

w dniu 23.11.2017
- w godz. 08.00-11.00 stacja: Brzuze 5 GS

Inauguracyjne obchody 100-lecia Niepodległej

W sobotę, 11 listopada 2017 r. obchodziliśmy w gminie Brzuze Narodowe Święto Niepodległości. Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Samorząd Gminy Brzuze we współpracy ze Szkołą Podstawową w Ostrowitem oraz Parafią św. Stanisława Kostki w Ostrowitem zorganizował gminne uroczystości.
Inaugurację stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny, poprzedzona występem recytatorskim uczniów ze szkół gminy Brzuze. Patriotyczne wiersze zaprezentowali: Klaudia Forembska, Julia Hiszpańska, Natalia Poniatowska, Bartosz Rochnowski i Zuzanna Witkowska. Uroczyste nabożeństwo odprawione z udziałem pocztów sztandarowych ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem oraz OSP z Dobrego, Giżynka, Gulbin, Okonina, Ostrowitego, Trąbina i Żałego koncelebrowali księża Paweł Waruszewski - proboszcz ostrowickiej parafii oraz Paweł Mórawski. Mszę św. zakończył występ uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ostrowitem, którzy zaprezentowali  przygotowany pod kierunkiem Moniki Stalmirskiej i Artura Osińskiego, program poetycko-muzyczny pt.  „Bez tej miłości nie można żyć”. Scenografię do przedstawienia przygotowała  Marzena Dunajska. Wójt gminy wygłosił okolicznościowe przemówienie, podziękował zgromadzonym za liczny udział w uroczystościach oraz zaprosił do szkoły podstawowej w Ostrowitem, gdzie odbywały się dalsze uroczystości. W asyście strażaków ochotników, uczniowie oraz przedstawiciele samorządu gminnego: wójt gminy Jan Koprowski, przewodniczący rady gminy Krzysztof Budziński oraz radny Błażej Makuch złożyli kwiaty przy tablicy upamiętniającej wydarzenia z 1918 roku.

Zaproszenie na warsztaty ceramiczne

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ zaprasza mieszkańców na warsztaty ceramiczne.  Zajęcia odbędą się 21 listopada oraz 1 grudnia 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Brzuzem. Więcej informacji uzyskać można na stronie www.elgd.pl lub w Urzędzie Gminy Brzuze, pokój nr 8. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!

Informacja o odwołaniu przetargu na sprzedaż działki

Wójt Gminy Brzuze informuje o odwołaniu przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż działki nr ew. 190/5 o powierzchni 0,0502 ha położonej w miejscowości Gulbiny ogłoszonego na dzień 14.11.2017 roku na godz. 10.00.

Gminne obchody Święta Niepodległości

W imieniu organizatorów, Wójt Gminy Brzuze zaprasza na obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2017 r. w Ostrowitem. Serdecznie zapraszamy!

Uroczyste ślubowania w gminie Brzuze

W październiku, w każdej ze szkół podstawowych gminy Brzuze mają miejsce bardzo ważne wydarzenia. Uczniowie klas pierwszych oficjalnie wstępują w szeregi szkolnej społeczności, składając uroczyste ślubowanie. Po kilku tygodniach zapoznawania się z kolegami, zasadami współżycia i kodeksem uczniowskim dzieci udowodniły, że gotowe są do sumiennej pracy i zasługują na miejsce w szkolnej ławce. W niezwykle podniosłej atmosferze dumni pierwszoklasiści zaprezentowali najbliższym, kolegom, nauczycielom i zaproszonym gościom, przygotowane pod kierunkiem wychowawców, programy artystyczne. Składane przez dzieci przyrzeczenia oraz symboliczne pasowanie ogromnym ołówkiem przez dyrektorów placówek to dla nich niezapomniane przeżycie. Ukoronowaniem aktu ślubowania było wręczenie dyplomów oraz szkolnych odznak. Pełnoprawni uczniowie, prócz życzeń powodzenia w nauce i samych udanych chwil w szkole, otrzymali pamiątki oraz drobne niespodzianki z rąk rodziców, wójta gminy, przedstawicieli samorządu i zaproszonych gości. Po uroczystościach na dzieci i zgromadzonych gości czekał tort oraz inne słodkości przygotowane przez rodziców.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości