Facebook

Informacje GIS w sprawie koronawirusa

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informacje polskich służb sanitarnych w sprawie koronawirusa.

- informacja

Komunikat Wójta Gminy Brzuze

Komunikat Wójta Gminy Brzuze z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie zamknięcia obiektów gminnych.

Ostrzeżenie pogodowe

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przekazał ostrzeżenie dla mieszkańców województwa w związku z możliwością wystąpienia silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h z zachodu i północnego zachodu, w nocy przejściowo z północy. Ważność: od godz. 13:00 dnia 13.03.2020 r. do godz. 24:00 dnia 13.03.2020 r.

Informacja KRUS

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informację Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dot. obsługi interesantów w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Ograniczenia w pracy Urzędu Gminy Brzuze

W związku z podejrzeniem wystąpienia pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem na terenie gminy Brzuze, Wójt Gminy Brzuze informuje o konieczności ograniczenia pracy jednostek organizacyjnych. Wobec zaistniałej sytuacji od piątku 13 marca 2020 r. do odwołania Urząd Gminy Brzuze, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej, Gminna Biblioteka Publiczna, Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny ds. Oświaty zostają zamknięte dla obsługi osobistej interesantów.
Jednostki czynne są w dotychczasowych godzinach urzędowania i pozostają do dyspozycji Mieszkańców w każdej sprawie oraz w razie potrzeby udzielenia pomocy.
W celu załatwienia spraw urzędowych prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy, a korespondencję prosimy kierować za pośrednictwem portalu E-PUAP www.epuap.gov.pl lub www.obywatel.gov.pl przy użyciu profilu zaufanego.
Regulowanie płatności (podatkowe, za gospodarowanie odpadami, od nieruchomości) zalecamy dokonywać poprzez systemy bankowości elektronicznej.
Numery telefonów kontaktowych do poszczególnych referatów dostępne są na stronie www.brzuze.pl  w zakładce Kontakty. Poniżej podajemy adresy e-mailowe oraz dodatkowe numery telefonów do wybranych komórek:

Podatki: 664 389 247, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Planowanie przestrzenne, inwestycje, drogownictwo, rolnictwo, ochrona środowiska, mienie komunalne, budownictwo: 664 730 091, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Odpady: 664 398 496, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Ewidencja ludności: 664 398 496, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
USC: 664 398 496, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Opłaty za wodę, przyłącza wodociągowe: 793 699 809, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej: 664 398 069, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Oświata: 883 655 296, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

We wszystkich sprawach niewyszczególnionych powyżej, prosimy o kontakt na numer telefonu komórkowego 664 730 104 lub numery stacjonarne Urzędu Gminy Brzuze oraz na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Przepraszamy za powstałe niedogodności i utrudnienia, jednocześnie zapewniamy, że dołożymy starań, by Państwa sprawy były załatwione sprawnie i terminowo.

Profilaktyka zakażeń koronawirusem

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 prosimy Mieszkańców gminy Brzuze o unikanie dużych skupisk ludzkich oraz o ograniczenie osobistych wizyt w urzędach, bankach, przychodniach, placówkach pocztowych, sklepach wielkopowierzchniowych oraz innych miejscach publicznych.
Prosimy Mieszkańców o korzystanie ze sprawdzonych źródeł wiedzy oraz czerpanie informacji zamieszczonych na oficjalnych stronach internetowych: www.gis.gov.pl, www.gov.pl, www.psserypin.pl oraz pod numerem bezpłatnej infolinii NFZ: 800 190 590.
Przypominamy jednocześnie, że w profilaktyce zakażeń wirusem SARS-CoV-2 istotne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny oraz stosowanie poniższych zaleceń.

 

  1. Mycie rąk wodą z mydłem lub dezynfekowanie ich płynami i żelami na bazie alkoholu (min. 60%)
  2. Unikanie dotykania oczu, nosa i ust (ryzyko przeniesienia się wirusa)
  3. Dbanie o czystość powierzchni dotykowych w domu i pracy poprzez przecieranie wodą z detergentem lub płynem dezynfekującym (m.in. biurka, stoły, klamki, poręcze)
  4. Regularne dezynfekowanie swojego telefonu i niekorzystanie z niego podczas spożywania posiłków
  5. Zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy (przynajmniej 1-1,5 m z osobą, która wykazuje symptomy choroby)
  6. Stosowanie zasad ochrony podczas kichania i kaszlu (zakrycie ust i nosa zgiętym łokciem lub chusteczką – chusteczkę należy wyrzucić do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu - min. 60%)
  7. Regularne nawadnianie organizmu (ok. 2 l płynów – najlepiej wody) oraz zdrowe odżywianie (urozmaicona w owoce i warzywa dieta)


Pamiętajmy, by nie wychodzić z domu jeśli źle się czujemy lub mamy objawy przeziębienia lub grypy.
Szczególnie powinny o siebie dbać osoby po 60. roku życia, o obniżonej odporności oraz osoby z grupy ryzyka cierpiące na inne schorzenia takie jak cukrzyca czy niewydolność sercowo-naczyniowa.

Kasa urzędu gminy nieczynna

Urząd Gminy Brzuze informuje, że w dniach 13 marca – 31 marca 2020 r. Punkt Kasowy w urzędzie będzie nieczynny.

Zakaz organizacji imprez i spotkań

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną, której powodem jest  wirus SARS-CoV-2 przekazujemy zarządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego o zawieszeniu organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych od 12 marca br. do odwołania. Rekomendujemy jednocześnie zawieszenie  zaplanowanych w najbliższym czasie w gminie Brzuze spotkań i zebrań organizowanych przez organizacje społeczne i sołeckie.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Gmina Brzuze - Aktywnie
Koronawirus
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+
PRODUKT POLSKI

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości