Facebook

Samochód strażacki dla OSP Gulbiny

27 października 2018 r. strażacy z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Gulbinach otrzymali lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, który wykonany został na podwoziu Fiata Ducato L2H1. Uroczyste przekazanie odbyło się przy udziale strażaków oraz zaproszonych gości, m.in. mł. bryg. Dariusza Łęgosza, prezesa zarządu powiatowego ZOSP RP Jana Pankowskiego, prezesów i naczelników jednostek OSP z gminy Brzuze oraz wójta, radnych, sołtysów i pracowników urzędu gminy. Wójt Jan Koprowski złożył na ręce prezesa Mieczysława Wardenckiego akt przekazania samochodu do użytkowania a kierowcy - druhowi Januszowi Ignatowskiemu wręczył kluczyki do wozu.  Poświęcenia samochodu dokonał ksiądz proboszcz Andrzej Bytner oraz ksiądz kanonik Zygmunt Ignatowski. Podczas spotkania kilkunastu druhów uhonorowano strażackimi wyróżnieniami.  Odznakę Wzorowy Strażak otrzymali: Krzysztof Baran, Adam Dębski, Kamil Bojanowski, Robert Ignatowski i Remigiusz Rynecki. Za wysługę lat odznaczeni zostali: Henryk Budziński - 55 lat, Wiesław Bukowski i Ryszard Dąbek - 45 lat, Antoni Rygielski - 40 lat, Janusz Ignatowski - 35 lat, Sławomir Gardecki - 30 lat, Krzysztof Budziński - 25 lat, Bojanowski Jerzy - 20 lat, Stefan Fandzloch - 15 lat, Krzysztof Baran, Karol Górski i Remigiusz Rynecki - 10 lat, Krzysztof Dąbek, Adam Dębski i Robert Ignatowski - 5 lat.
Dowódcą sobotnich uroczystości był młodszy aspirant Jarosław Bieżuński z PSP w Rypinie, a prowadzącym druh Karol Górski.

image

Szkolenie z rękodzieła

W piątek 26 października br. w świetlicy wiejskiej w Brzuzem odbyło się szkolenie florystyczne dla członkiń kół gospodyń. Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Gminnej Rady KGW Brzuze oraz przy wsparciu finansowym i organizacyjnym gminy odbyło się już po raz kolejny. Panie aktywnie uczestniczą w organizowanych warsztatach, które są okazją do wspólnego spędzenia czasu, wymiany doświadczeń i pomysłów oraz rozwoju własnych umiejętności.

image

Promujemy ekologię

Gmina Brzuze oraz Fundacja Centrum zapraszają mieszkańców do udziału w projekcie z zakresu edukacji ekologicznej pn. Dzień z ekologią – edukacja przez zabawę. W ramach zajęć, które odbędą się w Pracowni Edukacji Ekologicznej w Brzuzem uczestnicy wezmą udział m.in. w wykładzie o ochronie środowiska oraz warsztatach świeczkarskich i mydlarskich.

Ostrzeżenie pogodowe

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przekazał ostrzeżenie dla mieszkańców województwa w związku z możliwością wystąpienia silnego wiatru. Prędkość wiatru do 40 km/h, porywy do 75 km/h. Ważność: od godz. 12:00 dnia 23.10.2018 do godz. 06:00 dnia 24.10.2018.

Dotacja na pracownię edukacji ekologicznej

W świetlicy wiejskiej w Brzuzem powstaje pierwsza w powiecie rypińskim gminna sala edukacji ekologicznej. W konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu inicjatywa Gminy Brzuze zyskała aprobatę i projekt został dofinansowany na poziomie 60% kosztów. W ramach przedsięwzięcia pracownię wyposażono m.in. w sprzęt multimedialny, meble oraz zestaw edukacyjny i elektroniczną stację pogodową. Zakres działań zmierzających do ochrony środowiska naturalnego i przyrodniczego, które są obecnie prowadzone w gminie Brzuze jest bardzo szeroki. Udział w programie unieszkodliwiania azbestu, Ekopiec, wydawanie publikacji przyrodniczych czy ogólnopolski projekt „Pomagamy pszczołom” to tylko niektóre z przedsięwzięć proekologicznych. W nowopowstającej pracowni realizowane będą projekty mające na celu aktywizację mieszkańców w zakresie edukacji ekologicznej oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Prowadzone będą również zajęcia warsztatowe i powstanie ścieżka edukacji ekologicznej, która w znacznym stopniu przyczyni się do zachowania naturalnego dziedzictwa naszego regionu.

image

Innowacyjna gmina

Gmina Brzuze została uhonorowana przez Fundację Promocji Gmin Polskich statuetką Lidera Innowacji. Nasz samorząd został wyróżniony za wdrażanie rozwiązań opartych na nowoczesnych technologiach, poprawiających jakość życia mieszkańców. W wyniku ich wprowadzenia poprawi się m.in. dostępność mieszkańców do informacji o sposobie załatwienia i przebiegu sprawy, zautomatyzowanie rozliczeń oraz elektronizacja obsługi podatkowej.

image

Księga Pamiątkowa w rocznicę Niepodległej

Od czerwca br. mieszkańcy oraz goście mogą wpisywać się do pamiątkowej księgi, którą samorząd wydał w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy chętni do złożenia podpisu lub zamieszczenia osobistej wypowiedzi mają tę okazję podczas uroczystości gminnych oraz w urzędzie gminy. Pierwszego i honorowego wpisu do księgi dokonał Prezydent RP Andrzej Duda.

image

Nowe lampy w Ugoszczu

Środowy wieczór 17 października, Ugoszcz rozjaśniło 15 nowych energooszczędnych punktów oświetleniowych zamontowanych przy drodze wojewódzkiej w kierunku Brzuzego. W uroczystym uruchomieniu lamp, które zorganizował samorząd sołecki licznie uczestniczyli mieszkańcy wsi wraz z sołtysem Zbigniewem Bonieckim, radnym Adamem Tułodzieckim oraz wójtem Janem Koprowskim.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości