Facebook

Informacje KRUS

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informację Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dotyczącą waloryzacji emerytur i rent rolniczych.

Nowe e-dowody

Urząd Gminy Brzuze informuje, że od poniedziałku 4 marca br. można składać wnioski o wydanie e-dowodu. Obowiązek wymiany dokumentu tożsamości nie dotyczy ważnych dowodów osobistych, jednak każdy posiadacz dowodu osobistego, który będzie chciał posługiwać się dowodem z warstwą elektroniczną, może go wymienić bezpłatnie jeszcze przed upływem ważności dotychczasowego dokumentu.

Dla Babci i Dziadka w Trąbinie

Na początku lutego br. w Szkole Podstawowej  w Trąbinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny, a następnie przekazali najbliższym własnoręcznie przygotowane upominki. Po chóralnym odśpiewaniu „Sto Lat” oraz życzeniach nadszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów. Wśród zaproszonych gości uczestniczących w obchodach Święta Babci i Dziadka byli również: sekretarz gminy Agata Ciechanowska, radna Agnieszka Betlejewska oraz ks. proboszcz Andrzej Bytner.

image

Z sercem dla Babć i Dziadków

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ugoszczu uhonorowały Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Na uroczystość z tej pięknej okazji wybrany został dzień 14 lutego. Dzień poświęcony miłości stał się okazją do zadedykowania przez wnuków  programu artystycznego pełnego śpiewu, tańców i muzyki. Występy były podyktowane sercem, a to wszystko z wdzięczności za dobre serca ukochanych Babć i Dziadków. Serdeczne życzenia złożył też, zaproszony na tę okazję wójt gminy Jan Koprowski.

image

Ostrzeżenie meteorologiczne

Urząd Gminy Brzuze przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy o marznących opadach.

Zakończenie kadencji i wybory sołtysów

W piątek 8 lutego 2019 r. podczas sesji Rady Gminy Brzuze wójt Jan Koprowski, przewodniczący Krzysztof Budziński i wiceprzewodniczący Tomasz Maklakiewicz podziękowali sołtysom za zaangażowanie i wkład pracy w rozwój sołectwa i gminy oraz działalność na rzecz mieszkańców. Okazją do podziękowań była kończąca się pracowita kadencja 2015-2019, w czasie której sołtysi podejmowali wiele inicjatyw społecznych oraz aktywnie realizowali zaplanowane przedsięwzięcia. Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie przedstawiciele samorządu gminy wręczyli pamiątkowe statuetki oraz życzyli powodzenia w wypełnianiu planów i zamierzeń. Przez ostatnie cztery lata funkcję sołtysów w gminie Brzuze sprawowali: Jarosław Forembski - Brzuze, Jan Głowiński – Dobre, Adam Puciński – Giżynek, Janusz Ignatowski – Gulbiny, Sławomir Pawlak – Kleszczyn, Jadwiga Piotrowska – Łączonek, Piotr Górski – Marianowo, Zdzisław Siudowski – Okonin, Mirosław Kruszewski – Ostrowite, Zenon Cieszyński – Piskorczyn, Jarosław Fandzloch – Przyrowa-Mosciska, Jan Tekliński – Radzynek, Ryszard Rumianowski – Somsiory, Mieczysław Gęsicki – Trąbin, Teresa Sieklicka – Trąbin Rumunki, Zbigniew Boniecki – Ugoszcz i Paweł Witkowski – Żałe.
W najbliższym czasie rozpocznie się cykl zebrań sołeckich, podczas których mieszkańcy wybiorą sołtysów i rady sołeckie na następną, pięcioletnią kadencję. Zachęcamy mieszkańców do udziału w wyborach.

Harmonogram zebrań sołeckich

image

Aktywnie w bibliotece

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowitem uczestniczyli w ogólnopolskim programie MĄDRZY CYFROWO, którego głównym celem jest edukacja mająca na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych i rozwijanie postaw odpowiedzialności społecznej. Podczas zajęć warsztatowych grupa 15 uczniów poznawała świat wartości takich jak: szacunek, uczciwość, mądrość i odwaga cywilna. Jednocześnie w trakcie zajęć uczestnicy rozwinęli umiejętności cyfrowe, zaznajomili z technikami tworzenia oraz obrabiania grafik i zdjęć, a także podstawami montażu trójwymiarowego video. Uczniowie poznali narzędzia do pracy w chmurze oraz zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu. Dzięki udziałowi w projekcie młodzież szkolna mogła w kreatywny i wartościowy sposób spędzić kilka wolnych dni ferii. Zajęcia realizowane wspólni z Biblioteką publiczną w Brzuzem i kierownik Marią Kalinowską prowadziła Anna Rafińska.

http://www.madrzycyfrowi.pl/#start
Projekt realizowany jest przez Fundację “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org

image

Informacja KRUS

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informację Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dotyczącą deklaracji podatkowych PIT za 2018 rok.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości