Facebook

Ostrzeżenie pogodowe

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przekazał ostrzeżenie dla mieszkańców województwa w związku z możliwością wystąpienia przymrozków. Temperatura minimalna -1 st. C, przy gruncie -4 st. C, maksymalna 12 st. C. Ważność: od godz. 23:00 dnia 16.04.2020 r. do godz. 08:00 dnia 20.04.2020 r.

Informacja ZU-H „Karo”

Zakład Usługowo-Handlowy „Karo” odbierający odpady komunalne, zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o wystawianie pojemników/worków ze zgromadzonymi odpadami w ustalonym dniu odbioru, przed posesję lub przy trasie przejazdu samochodu specjalistycznego w widocznym i dostępnym miejscu. Firma „Karo” przypomina, że nieczystości odbierane są od godz. 7.00. Jednocześnie prosi o szczelne zawiązywanie worków, co uniemożliwi wydostawanie się odpadów i zanieczyszczanie środowiska.
W sprawach związanych z harmonogramem i odbiorem nieczystości prosimy o kontakt z ZU-H „Karo” pod numer 661 888 073

Odczyty wodomierzy w okresie epidemii

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Brzuzem informuje o możliwości zdalnego podawania odczytu wodomierza pod nr tel. 54 270 1123, 793 699 809, 504 239 454 lub na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W przypadku braku przekazania informacji, GZGK obliczy ilość dostarczonej wody i wystawi fakturę na podstawie średniego zużycia wody w ostatnich trzech miesiącach. Faktury dostarczone zostaną odbiorcom drogą elektroniczną lub w formie papierowej. Rozliczenie za faktycznie zużytą wodę i odprowadzone ścieki nastąpi po odczytaniu wodomierza.

Aby uniknąć nadmiernego spiętrzenia nadsyłanych informacji,  zamieszczamy poniżej  terminarz dla poszczególnych miejscowości na kwiecień 2020 r.:

Ostrowite  8 - 15 kwietnia
Giżynek, Okonin  15 – 20 kwietnia
Ugoszcz (Dąbrówka - Julianowo)  20 – 25 kwietnia
Brzuze 25 – 30 kwietnia

Azbest 2020 – trwa nabór wniosków

Przypominamy, że trwa nabór wniosków o przyznanie w 2020 r. dofinansowania na realizację przedsięwzięcia związanego z usuwaniem wyrobów zawierających azbest z pokryć dachowych lub elewacji z terenu gminy Brzuze. Wnioski składać można do 30 kwietnia 2020 r. W sprawach dotyczących dofinansowania prosimy o kontakt pod nr. tel. 54/270 11 23 lub 664 730 091. Druki do pobrania tutaj.

Informacje KRUS

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informacje Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dotyczące przedłużenia wypłaty rent rolniczych i innych świadczeń.

- Zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS
- Wniosek o zasiłek opiekuńczy
- Przedłużenie wypłat rent rolniczych i innych świadczeń

Komunikat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informacje Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla małych firm, które dotyczą wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej.

- informacje dodatkowe

Konkurs na zadania sportowe rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto konkurs na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Brzuze w 2020 roku. 2 kwietnia 2020 r. została podpisana umowa pomiędzy Gminą Brzuze i Gminnym Klubem Sportowym Pojezierze Brzuze na wykonanie zadania pn. „Rozwój sportu w Gminie Brzuze”.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy/najmu

Wójt Gminy Brzuze informuje, iż na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Brzuze został wywieszony wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy/najmu. Szczegółowe informacje na BIP.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Gmina Brzuze - Aktywnie
Koronawirus
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+
PRODUKT POLSKI

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości