Facebook

Świąteczna wizyta w TKK Pacific

Na zaproszenie Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific, 14 grudnia 2017 r. przedstawiciele szkółki kolarskiej działającej w gminie Brzuze: Natalia Głowacka, Weronika Krzeszewska, Wiktoria Łukaszewska i Julia Zdunek wraz z trenerem uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu sezonu kolarskiego. Oprócz szkółek kolarskich z naszego województwa, wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: prezes Pacific Toruń Wojciech B. Sobieszak, wiceprezes Agnieszka Pyrzewska, Marcin Drogorób - dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki UM. Spotkanie było okazją do wyróżnienia zawodników oraz podziękowań dla osób, firm i instytucji współpracujących w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. Prezes klubu Jarosław Szczepanowski oraz dyrektor sportowy Leszek Szyszkowski złożyli szczególne podziękowania m.in. marszałkowi województwa kujawsko-pomorskiego, prezydentowi miasta Torunia, a także wójtowi gminy Brzuze Janowi Koprowskiemu oraz Michałowi Czachorskiemu – opiekunowi i tenerowi kolarzy z Brzuzego.
Szkółka kolarska działająca przy Szkole Podstawowej w Ostrowitem została w 2015 roku utworzona przez GKS Pojezierze Brzuze.

image

Opłatkowe spotkanie w Klubie Seniora Przystań

Członkowie Klubu Seniora Przystań zorganizowali Spotkanie Wigilijne, które odbyło się 15 grudnia 2017 r. w świetlicy w Brzuzem. W świątecznej atmosferze przewodnicząca klubu Teresa Sieklicka, a także wójt Jan Koprowski, przewodniczący rady gminy Krzysztof Budziński oraz kierownik GOPS Grażyna Pietrkiewicz złożyli wszystkim bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Po tradycyjnym łamaniu się opłatkiem i serdecznych życzeniach wspólnie śpiewano kolędy przy akompaniamencie muzycznym Jacka Szablewskiego.

image

Gminne spotkanie wigilijne w Ostrowitem

W czwartek, 14 grudnia 2017 r. odbyła się szczególna uroczystość, Gminna Wigilia, w której uczestniczyli mieszkańcy, władze samorządowe, radni oraz sołtysi z naszej gminy. Wyjątkowe Jasełka przygotowane pod kierunkiem Marty Nowak, Małgorzaty Ronowicz oraz Artura Osińskiego  zaprezentowali uczniowie ostrowickiej szkoły, a uroczyste spotkanie przy wigilijnym stole, podczas którego śpiewano kolędy poprzedziło wspólne podzielenie się opłatkiem. Bożonarodzeniowe życzenia złożyli gościom: wójt Jan Koprowski, przewodniczący rady gminy Krzysztof Budziński, proboszcz parafii w Ostrowitem ks. Paweł Waruszewski, proboszcz parafii Trąbin ks. Andrzej Bytner oraz kierownik GOPS - Grażyna Pietrkiewicz.
Wigilia, w której wzięło udział prawie dwustu mieszkańców, została zorganizowana przez wójta przy współpracy z pracownikami socjalnymi i samorządowymi, radnymi, sołtysami oraz Szkołą Podstawową w Ostrowitem.
W tradycyjnych spotkaniach opłatkowych odbywających się dotychczas w sołectwach udział brali mieszkańcy poszczególnych wsi, a tegoroczne spotkanie opłatkowe po raz pierwszy miało zasięg gminny.

image

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 18.12.2017
- w godz. 07.00-09.00 stacja: Ostrowite 10

w dniu 19.12.2017
- w godz. 15.00-17.00 stacja: Ostrowite 10

Szkolenie dla mikroprzedsiębiorców

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Rypinie zwraca się do mikroprzedsiębiorców z informacją o organizowanych szkoleniach w zakresie Jednolitych Plików Kontrolnych.

Zaproszenie na spotkanie aktywizacyjne

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ zwraca się za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze z informacją o spotkaniach dla osób, które mają utrudniony dostęp do rynku pracy.

Mikołajkowy turniej minisiatkówki

Już po raz trzeci odbyły się w szkole w Radzynku „Mikołajkowe rozgrywki o puchar Wójta Gminy Brzuze”. 06.12.2017 r., w turnieju minisiatkówki, wzięli udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Brzuze, których do boju zagrzewał zespół szkolnych cheerleaderek z Radzynka. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zdobyły uczennice z Radzynka, na kolejnych miejscach uplasowały się dziewczęta z Ostrowitego, Ugoszcza i Trąbina. Wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie z Ostrowitego, drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Radzynka, trzecie - z Trąbina a czwarte z Ugoszcza. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

image

Świątecznie w urzędzie

W Urzędzie Gminy w Brzuzem ustawiono świąteczną choinkę. Tegoroczne drzewko, przekazane przez Państwo Mariannę i Wincentego Przybylskich, zostało  udekorowane ozdobami ze słomy, wykonanymi własnoręcznie przez Koło Miłośniczek Rękodzieła Artystycznego Kleszczynki.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości