Facebook

Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrem ma swój sztandar

Jubileusz 65-lecia OSP Dobre połączony z nadaniem jednostce sztandaru miał miejsce 25 sierpnia 2018 r. Strażackie święto otworzył przemarsz pocztów sztandarowych z Giżynka, Gulbin, Okonina, Ostrowitego, Trąbina i Żałego oraz zaproszonych gości spod remizy na plac celebry. Następnie ksiądz proboszcz Andrzej Bytner odprawił polową mszę świętą, podczas której poświęcił nowy sztandar. Uroczystej oprawy mszy oraz obchodom nadał udział orkiestry dętej z Rypina. Oficjalnego przekazania sztandaru dla jednostki, na ręce prezesa Stanisława Orzechowskiego, dokonał Zbigniew Sosnowski - wiceprezes Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Toruniu. Obchody jubileuszu zaszczycili również swoją obecnością: st. bryg. Grzegorz Łydkowski – komendant powiatowy PSP w Rypinie, Jan Pankowski – prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Rypinie oraz Paweł Zgórzyński – radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

O przyrodzie i krajobrazie w Żałem

W poniedziałek 21 sierpnia mieszkańcy Żałego i Kleszczyna spotkali się z wójtem w ramach edukacji ekologicznej prowadzonej w gminie Brzuze. Poruszona została problematyka ochrony i promocji wyjątkowych walorów przyrodniczo-krajobrazowych okolic Żałego. Zaprezentowana została także książka dr. inż. Jana Koprowskiego Przyroda gminy Brzuze i okolic. Licznie przybyli uczestnicy wzięli udział w dyskusji, a autor opatrzył książkę okazjonalnymi dedykacjami.

image

Przerwa w dostawie wody

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Brzuzem informuje, że 28 sierpnia 2018 r. w godz. 9.30 – 12.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach Radzynek i Somsiory. Wyłączenie dostawy wody związane będzie z pracami przy modernizacji wodociągu w miejscowości Somsiory.
Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie niezbędnej ilości wody na czas przerwy. Za powstałe niedogodności przepraszamy.

XX Dożynki Gminne

Serdecznie zapraszamy na XX Dożynki Gminne, które odbędą się 1 września 2018 r. w Ugoszczu. Rozpoczęcie o godz. 11:30.

Jubileusz OSP Dobre oraz nadanie jednostce sztandaru

W sobotę 25 sierpnia 2018 r. w Dobrem odbędą się obchody 65-Lecia Ochotniczej Straży Pożarnej oraz uroczystość nadania jednostce sztandaru. Rozpoczęcie o godz. 11.30.

Ostrzeżenie pogodowe

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przekazał ostrzeżenie dla mieszkańców województwa w związku z możliwością wystąpienia burz z gradem. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Miejscami grad. Ważność: od godz. 09:00 dnia 24.08.2018 do godz. 20:30 dnia 24.08.2018. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 95%.

Etnograficzne pasje seniorów w Brzuzem

Seniorzy z gminy Brzuze, uczestniczący w projekcie pn. „Pasja w aniołach ukryta” i realizowanym przez Stowarzyszenie Dobrzyniacy, odwiedzili w czwartek 23 sierpnia br. skansen w Kłóbce. W Parku Etnograficznym, który jest Oddziałem Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku znajduje się kilkanaście obiektów architektonicznych m.in. zagrody gospodarskie, młyn, kuźnia czy remiza strażacka. W muzeum zobaczyć można również dawne sprzęty rolnicze i gospodarskie, meble i wyposażenie ówczesnych domostw, a także ukwiecone przydomowe ogródki. Uczestnicy projektu zwiedzili także dwór należący do zasłużonego dla Polski rodu Orpiszewskich. Położony w malowniczym krajobrazie lasów i jezior Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce nazywany jest „Perłą Kujaw”. Realizacja zadania możliwa jest dzięki dotacji otrzymanej przez stowarzyszenie w konkursie urzędu marszałkowskiego.

image

Województwo finansuje wakacje w Brzuzem

Do końca sierpnia potrwają „Zielone wakacje w gminie Brzuze 2018” - projekt Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Brzuze dofinansowany grantem urzędu marszałkowskiego. Zajęcia, w których biorą udział dzieci z naszej gminy odbywają się w czterech miejscowościach: Brzuze, Ostrowite, Ugoszcz i Żałe. Pod fachową opieką wychowawców aktywnie spędzają czas na półkoloniach m.in. uczestnicząc w warsztatach teatralno-filmowych. Wypoczynek mógł zostać zorganizowany również dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu samorządu gminy Brzuze.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości