Facebook

Z gęsiną w tle

Przewodnicząca Gminnej Rady KGW Brzuze Elżbieta Rybińska oraz Judyta Balińska z Marianowa reprezentowały naszą gminę na pikniku rodzinnym zorganizowanym 10 listopada br. w Rypinie. Stoisko naszych pań cieszyło się wyjątkową popularnością wśród gości, na którym prócz wyśmienitych potraw z gęsiny można było skosztować również przygotowanych słodkości.

image

Stypendia szkolne

Urząd Gminy Brzuze informuje, że wypłaty stypendiów szkolnych za okres od 1 września do 31 grudnia 2018 r. będą realizowane w dniach 3 -14 grudnia 2018 r. Decyzje stypendialne można odbierać osobiście w Urzędzie Gminy Brzuze - pokój nr 5.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W niedzielę 11 listopada 2018 r. w Ostrowitem odbyły się uroczystości związane z 100. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji Samorząd Gminy Brzuze we współpracy ze Szkołą Podstawową w Ostrowitem oraz Parafią św. Stanisława Kostki w Ostrowitem zorganizował gminne uroczystości, w których licznie uczestniczyli mieszkańcy gminy, strażacy, uczniowie oraz przedstawiciele władz samorządowych. W nabożeństwie w intencji Ojczyzny odprawionej przez proboszcza księdza kanonika Zbigniewa Morawskiego tradycyjnie udział wzięły  również poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem oraz OSP z Dobrego, Giżynka, Gulbin, Okonina, Ostrowitego, Trąbina i Żałego. Okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt Jan Koprowski, który w wystąpieniu przywołał m.in. słowa Wielkiego Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Mamy Orła Białego, szumiącego nad głowami, mamy tysiące powodów, którymi serce cieszyć możemy. Lecz uderzmy się w piersi. Czy mamy dość wewnętrznej siły? Czy mamy dość tej potęgi ducha? Czy mamy dość tej potęgi materialnej, aby wytrzymać jeszcze te próby, które nas czekają? Przed Polską leży i stoi wielkie pytanie, czy ma być państwem równorzędnym z wielkimi potęgami świata, czy ma być państwem małym, potrzebującym opieki możnych?” Następnie wspólnie z przewodniczącym rady Krzysztofem Budzińskim i radnym Janem Wawrzyńskim, w asyście pocztów sztandarowych strażaków ochotników, złożyli kwiaty przy tablicy upamiętniającej wydarzenia z 1918 roku. Wiązanki złożyli także uczniowie oraz dyrektorzy wszystkich  szkół z naszej gminy. Na koniec uroczystości uczniowie szkoły w Ostrowitem zaprezentowali piękny program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Katarzyny i Piotra Bodenszaców, Anny Siliczak oraz Moniki Stalmirskiej, a uczniowie pozostałych szkół uświetnili obchody prezentując wiersze i piosenki.

image

Bliżej ekologii

14 listopada br. mieszkańcy naszej gminy uczestniczyli w wykładzie o ochronie środowiska, zrównoważonym rozwoju oraz promowaniu ekologii, który poprowadziła przedstawicielka Fundacji Centrum. Szkolenie z zakresu działań na rzecz czystego powietrza oraz ochrony przyrody i wód odbyło się w pracowni edukacji ekologicznej w Brzuzem. W ramach  tego projektu przeprowadzone zostaną również warsztaty mydlarskie oraz świeczkarskie.

image

Komunikat PCZK

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Powiatowe Centrum Zarzadzania Kryzysowego w Rypinie informuje o przeprowadzanych ćwiczeniach:
”ĆWICZENIA RENEGADE – w dniach 14-15 listopada 2018 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza”.

Ślubowanie pierwszoklasistów w Radzynku

W czwartek 8 listopada 2018 r. pierwszoklasiści z Radzynka oficjalnie wstąpili w szeregi szkolnej społeczności. Program artystyczny, w którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne przygotowany został pod kierunkiem wychowawczyni Teresy Jankowskiej. Po uroczystym pasowaniu na uczniów przez dyrektora Dorotę Cieciurską, serdeczne życzenia nowym uczniom złożyli nauczyciele i rodzice oraz  w imieniu wójta,  sekretarz gminy Agata Ciechanowska. W uroczystości  wzięli również udział rodzice i koledzy, a uczniowie otrzymali z tej okazji drobne upominki od rady rodziców.

image

Uroczyście w szkole w Ugoszczu

7 listopada br. w Ugoszczu odbyła się ważna w życiu szkolnej społeczności uroczystość – uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów szkoły podstawowej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a następnie zostali pasowani na uczniów przez dyrektora Ewę Cyrankowską. Zaprezentowali przed swoimi bliskimi, kolegami oraz zaproszonymi gośćmi program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczynie Beatę Słowińską i Katarzynę Zdziarską. Gośćmi byli m.in. ksiądz Zbigniew Morawski i Danuta Wiśniewska, a w imieniu wójta gminy Agata Ciechanowska  życzyła nowo mianowanym uczniom powodzenia w nauce. Każdy pierwszak otrzymał drobny upominek przygotowany przez radę rodziców oraz młodszych kolegów i koleżanki.

image

Szybki Internet w szkołach

W związku z wejściem w życie ustawy zobowiązującej do podłączenia wszystkich szkół w Polsce do szybkiego Internetu, istnieje konieczność przeprowadzenia światłowodu przez niektóre działki na terenie gminy Brzuze. Z właścicielami tych działek może kontaktować się przedstawiciel wykonawcy tj. Firmy NEXTERA Pan Roman Madeła, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości