Facebook

Informacja GOPS w Brzuzem

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem informuje, iż od dnia 11 maja 2020 r. w godzinach od 10:00 do 13:00 wznawia obsługę bezpośrednią dla osób zainteresowanych. Mając na celu bezpieczeństwo klientów oraz pracowników bardzo prosimy o zachowanie wszelkich zasad higieny związanych z profilaktyką COVID-19 (tzn. obowiązkowe maseczki i rękawiczki). W Ośrodku będzie mogła przebywać tylko jedna osoba zainteresowana. W dalszym ciągu będą rozpatrywane wnioski elektroniczne oraz przesłane za pośrednictwem e-mail na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego na nr 54 233 06 66.

Informacja Urzędu Skarbowego w Rypinie

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informację Urzędu Skarbowego w Rypinie o ponownym otwarciu urzędu dla klientów.

Otwarcie biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Brzuzem z siedz. w Ostrowitem (budynek domu kultury), uzyskała rekomendację PSSE w Rypinie i od 05 maja 2020 r. wznawia działalność. W godzinach dla użytkowników tj. 9 – 14,  filie w Trąbinie Ugoszczu i Żałem będą nieczynne, a Czytelnicy z nich obsługiwani będą w bibliotece w Ostrowitem. Przypominamy, że w bibliotece należy przebywać w maseczkach i rękawiczkach. Bardzo prosimy o wcześniejsze telefoniczne lub e-mailowe umówienie godziny wizyty. Zamówienie książek można składać również e-mailem lub telefonicznie. Odbiór zostanie ustalony indywidualnie dla każdego Czytelnika. Zachęcamy również do skorzystania z katalogu na stronie internetowej: www.biblioteka.brzuze.eu

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
tel.: 608 266 015, 692 982 513

Informacje KRUS

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informacje Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dotyczące przedłużenia wypłaty rent rolniczych i innych świadczeń oraz zasiłku opiekuńczego.

- informacja (zasiłek opiekuńczy)
- informacja (wypłata świadczeń)
- wniosek o zasiłek opiekuńczy
- wzór oświadczenia
- instrukcja ePUAP

Odczyty wodomierzy w okresie epidemii

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Brzuzem informuje o możliwości zdalnego podawania odczytu wodomierza pod nr tel. 54 270 1123, 793 699 809, 504 239 454 lub na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W przypadku braku przekazania informacji, GZGK obliczy ilość dostarczonej wody i wystawi fakturę na podstawie średniego zużycia wody w ostatnich trzech miesiącach. Faktury dostarczone zostaną odbiorcom drogą elektroniczną lub w formie papierowej. Rozliczenie za faktycznie zużytą wodę i odprowadzone ścieki nastąpi po odczytaniu wodomierza. Aby uniknąć nadmiernego spiętrzenia nadsyłanych informacji, zamieszczamy poniżej terminarz dla poszczególnych miejscowości na maj 2020 r.:

Dobre – 4-6 maja
Trąbin i Trąbin Rumunki – 6-12 maja
Kleszczyn, Przyrowa, Żałe – 12-15 maja
Piskorczyn, Radzynek, Somsiory – 18-20 maja
Gulbiny, Łączonek, Marianowo – 21-25 maja

Zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy Brzuze informuje, że 30 kwietnia 2020 r. uruchomione zostały wypłaty zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego dla producentów rolnych. Wypłaty gotówkowe realizowane są przez Bank Spółdzielczy Skępe w budynku banku w Ostrowitem.


Prosimy Mieszkańców o korzystanie ze sprawdzonych źródeł wiedzy oraz czerpanie informacji zamieszczonych na oficjalnych stronach internetowych: www.gis.gov.pl, www.gov.pl, www.psserypin.pl oraz pod numerem bezpłatnej infolinii NFZ: 800 190 590.

Polecamy korzystanie z informacji na stronie rządowej:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

Strona cały czas jest uzupełniana i są na niej odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, np. osób powracających do Polski z zagranicy. W przypadku pytań lokalnych polecamy kierowanie pytań na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Przypominamy jednocześnie, że w profilaktyce zakażeń wirusem SARS-CoV-2 istotne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny oraz stosowanie poniższych zaleceń.

  1. Pozostanie w domach, a w koniecznych przypadkach unikanie dużych skupisk ludzkich oraz wizyt w sklepach wielkopowierzchniowych i innych miejscach publicznych
  2. Mycie rąk wodą z mydłem lub dezynfekowanie ich płynami i żelami na bazie alkoholu (min. 60%)
  3. Unikanie dotykania oczu, nosa i ust
  4. Dbanie o czystość powierzchni dotykowych w domu i pracy poprzez przecieranie wodą z detergentem lub płynem dezynfekującym (m.in. biurka, stoły, klamki, poręcze)
  5. Regularne dezynfekowanie swojego telefonu i niekorzystanie z niego podczas spożywania posiłków
  6. Zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy (przynajmniej 1-1,5 m z osobą, która wykazuje symptomy choroby)
  7. Stosowanie zasad ochrony podczas kichania i kaszlu (zakrycie ust i nosa zgiętym łokciem lub chusteczką – chusteczkę należy wyrzucić do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu - min. 60%)
  8. Regularne nawadnianie organizmu (ok. 2 l płynów – najlepiej wody) oraz zdrowe odżywianie (urozmaicona w owoce i warzywa dieta)


Szczególnie powinny o siebie dbać osoby po 60. roku życia, o obniżonej odporności oraz osoby z grupy ryzyka cierpiące na inne schorzenia takie jak cukrzyca czy niewydolność sercowo-naczyniowa.

Komunikat Wójta Gminy Brzuze z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie ograniczenia korzystania z placów zabaw przez dzieci.

Komunikat Wójta Gminy Brzuze z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie zamknięcia obiektów gminnych.

Zarządzenie Nr 11/2020 Wójta Gminy Brzuze z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia funkcjonowania Urzędu Gminy Brzuze i jednostek organizacyjnych gminy.

Zarządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego o zawieszeniu organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych od 12 marca br. do odwołania.

Informacje dla osób objętych kwarantanną.

Jak skutecznie myć ręce?

Informacja ZUS

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informację Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotyczącą właściwego składania wniosków.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Gmina Brzuze - Aktywnie
Koronawirus
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+
PRODUKT POLSKI

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości