Facebook

Dotacja na zagospodarowanie terenów

Wójt Jan Koprowski oraz skarbnik Anna Szabat podpisali z marszałkiem Piotrem Całbeckim umowę na realizację projektu pn. „Zagospodarowanie terenu w miejscowości Ostrowite i Kleszczyn”. Dzięki grantowi otrzymanemu ze środków województwa kujawsko-pomorskiego w Ostrowitem powstaną alejki spacerowo-dydaktyczne, a w Kleszczynie urządzone zostanie miejsce rekreacyjne. Gmina Brzuze znalazła się wśród 18 samorządów w województwie, które otrzymały dotację w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Artykuły:
Środki dla wsi na kształtowanie przestrzeni
Pieniądze na boiska, place zabaw i rekreację na wsi w regionie

image

Informacja ZUS

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informację Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o tzw. Małym Zusie dla przedsiębiorców.

Informacja kół łowieckich

Urząd Gminy Brzuze przekazuje informacje kół łowieckich „Łoś”, „Ryś” i „Szarak” o miejscu przechowywania książek ewidencji pobytu na polowaniu indywidualnym, sposobie udostępniania informacji zawartych w książce ewidencji pobytu na polowaniu indywidualnym i ich zakresie oraz formularz zgłoszenia szkody łowieckiej.

Najlepsi w powiecie

Uczniowie z Ostrowitego: Mateusz Krajewski i  Krzysztof Kępiński zwyciężyli w powiatowym drużynowym turnieju tenisowym rozgrywającym się w Rypinie w kategorii rocznik 2006 i młodsi.  Wicemistrzami powiatu została drużyna z Trąbina reprezentowana przez Karola Kazimierskiego i Szymona Wilczyńskiego. Wśród dziewcząt w tej samej kategorii wiekowej trzecie miejsce wywalczyły uczennice szkoły w Trąbinie: Agata Górecka i Wiktoria Poniatowska. Sukces naszych uczniów cieszy tym bardziej, że chłopcy obronili zeszłoroczny tytuł mistrzowski, a na szczególne gratulacje zasługuje Mateusz Krajewski, który zdobył tytuł najlepszego tenisisty turnieju.
Wszystkim gratulujemy wygranych i życzymy dalszych sukcesów!

image

Spotkanie wigilijne w Ostrowitem

W czwartek 13 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Ostrowitem miała miejsce szczególna uroczystość, mieszkańcy naszych miejscowości uczestniczyli w Gminnej Wigilii. Świąteczne spotkanie ze wspólnym śpiewaniem kolęd uświetniły wyjątkowe bożonarodzeniowe jasełka, przedstawione przez najmłodszych uczniów ostrowickiej szkoły oraz występy wokalne i taneczne uczniów ze starszych klas. Po złożeniu bożonarodzeniowych życzeń przez wójta Jana Koprowskiego, przewodniczącego rady gminy Krzysztofa Budzińskiego, proboszcza parafii w Ostrowitem ks. kan. Zbigniewa Morawskiego, proboszcza parafii Żałe ks. Tomasza Wójtowicza oraz kierownik GOPS - Grażynę Pietrkiewicz wszyscy podzielili się opłatkiem oraz zasiedli do wigilijnego stołu. Wśród zaproszonych gości byli również radni, sołtysi i przedstawiciele władz samorządowych.
Wigilia, w której licznie uczestniczyli mieszkańcy wszystkich sołectw została zorganizowana przez wójta przy współpracy z pracownikami socjalnymi i samorządowymi, radnymi, sołtysami oraz Szkołą Podstawową w Ostrowitem.

image

Świąteczny czas w pozarządówkach

14 grudnia 2018 roku w świetlicy w Brzuzem spotkali się na opłatku członkowie Klubu Seniora „Przystań”. Zgodnie z tradycją uczestnicy podzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i degustowali wigilijne potrawy. Gośćmi seniorów byli m.in. wójt Jan Koprowski, wiceprzewodniczący rady gminy Tomasz Maklakiewicz, radna Agnieszka Betlejewska oraz pracownicy samorządowi, którzy złożyli serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. W uroczystym spotkaniu, które odbyło się z inicjatywy przewodniczącej klubu Teresy Sieklickiej uczestniczyło ponad 60 osób.
Wigilijne spotkania zorganizowane zostały również przez koła gospodyń wiejskich i sołectwa, m.in.: Ostrowite Wieś, Ostrowite Kolonia i Łączonek oraz z inicjatywy Gminnej Rady KGW Brzuze.

image

Brązowy medal dla Natalii Głowackiej

Natalia Głowacka wywalczyła trzecie miejsce w torowych mistrzostwach Polski szkółek kolarskich, które rozgrywały się w dniach 1-2 grudnia 2018 r. w Pruszkowie. Uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Trąbinie i jednocześnie reprezentantka LUKS Grodno Nowogród gmina Golub – Dobrzyń swoją przygodę z kolarstwem rozpoczynała w Szkółce Kolarskiej Gminy Brzuze, prowadzonej pod kierunkiem Michała Czachorskiego. Gratulujemy Natalii zdobycia trzeciej lokaty w swoim roczniku w konkurencji 250 metrów ze startu lotnego, tym bardziej, iż jest to jej pierwszy wyścig na torze. W Pruszkowie swoich sił na torze próbowała także Julia Zdunek z Ostrowitego. Życzymy dziewczynom wspaniałych sportowych osiągnięć.

image

Informacja ZUS

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przesyła informację dotyczącą e-Akta.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości