Facebook

100 lat Pani Zofii Gurtatowskiej

6 sierpnia 2017 r., mieszkanka Ostrowitego, Pani Zofia Gurtatowska obchodziła setną rocznicę urodzin. Tego dnia w uroczystej mszy świętej odprawionej przez proboszcza ostrowickiej parafii, Pawła Waruszewskiego, wzięli również udział najbliżsi Szacownej Jubilatki, Jej znajomi, sąsiedzi, zaproszeni goście oraz przedstawiciele samorządu gminy: wójt Jan Koprowski, przewodniczący rady Krzysztof Budziński i pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego: Małgorzata Albrecht i Anna Zgryziewicz. W tym wyjątkowym w życiu stulatki, rodziny i mieszkańców naszej gminy dniu, nie zabrakło okazji do wzruszeń oraz   miłych wspomnień. Do wielu gorących powinszowań dołączył również wójt gminy Jan Koprowski, który w imieniu własnym, mieszkańców oraz brzuskiego samorządu, przekazał na ręce Czcigodnej Solenizantki list gratulacyjny z życzeniami na kolejne lata życia w zdrowiu i radości.

image

I po sezonie...

Sezon  kąpielowy w gminie Brzuze, trwający od 25 czerwca 2017 r., dobiegł końca. Dziś, 11 sierpnia 2017 r. ratownicy po raz ostatni tego lata, czuwają nad bezpieczeństwem kąpiących. Prosimy o rozważne korzystanie z plaży nad jeziorem w Brzuzem, gdyż poza sezonem pomost służy do celów rekreacyjnych, a miejsce wykorzystywane do kąpieli nie jest strzeżone. Dziękujemy za współpracę Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu z Lipna.

image

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy Brzuze informuje, że od 01 sierpnia 2017 r. trwa do 31 sierpnia 2017 r. przyjmowanie wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Prosimy uprawnionych rolników o składanie wniosków w urzędzie gminy, w pokoju nr 18. Do wniosków kierowanych do Wójta Gminy Brzuze należy dołączyć również faktury VAT poświadczające zakup oleju w terminie 01.02.2017 r. – 31.07.2017 r. W 2017 roku stawka zwrotu wynosi 1 zł za 1 l oleju napędowego.

Nowa publikacja o gminie Brzuze

Trwa przygotowanie publikacji pt. Przyroda gminy Brzuze i okolic. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Brzuze do zgłaszania atrakcji przyrodniczych gminy oraz do udostępnienia dobrej jakości zdjęć prezentujących jej walory przyrodnicze w celu opublikowania w książce. Informacje oraz fotografie prosimy przekazywać do Urzędu Gminy Brzuze, pokój nr 8 (tel. 54 270 11 23 wew. 36),  w terminie do 31 sierpnia 2017 r.

Piknik Sołecki dla mieszkańców Somsior

Sołtys wsi, Ryszard Rumianowski i Rada Sołecka Somsior w składzie: Beata Cackowska, Jerzy Waleszczyk, Renata Witkowska i Anna Zglińska organizują dla mieszkańców sołectwa piknik integracyjny, który odbędzie się w sobotę, 12 sierpnia 2017 r. Spotkanie będzie mieć miejsce w Gospodarstwie Agroturystycznym Pani Urszuli Skowrońskiej w Somsiorach, rozpoczęcie o godz. 15.00. Wsparcia organizacyjnego udzieliła sołectwu Gmina Brzuze. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców, zapewniając mnóstwo niespodzianek i dobrą zabawę!

Rewitalizacja w gminie

W związku z przystąpieniem do opracowania przez Gminę Brzuze Programu Rewitalizacji dla Gminy Brzuze, wójt gminy zaprasza mieszkańców, przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie gminy, organizacje pozarządowe i wszystkich zainteresowanych na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się 18 sierpnia 2017 r. (godz.  11.30) w wiejskim domu kultury w Brzuzem.  Konsultacje pozwolą na zdefiniowanie potrzeb, identyfikację głównych problemów oraz wskazanie lokalizacji, które objęte zostaną programem rewitalizacji w gminie Brzuze.
Aktywne uczestnictwo w tworzeniu programu, m.in. poprzez wyrażenie uwag w dołączonej ankiecie, pozwoli na pełniejsze poznanie i wdrożenie opinii i wniosków wszystkich stron.

Piknik Sołecki w Żałem

W sobotę, 12 sierpnia 2017 r. o godz. 17.00 rozpocznie się w Żałem, Piknik Sołecki. Z tej okazji organizatorzy: radny Piotr Przybylski, sołtys Paweł Witkowski oraz członkowie Rady Sołeckiej: Zbigniew Bełcik, Jacek Czarnecki, Paweł Grzymkowski, Piotr Lewicki i Fabian Stawicki serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców sołectwa do remizy OSP w Żałem na godz. 17.00. Patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy, Jan Koprowski. W programie wiele atrakcji oraz zagwarantowana doskonała zabawa!

XI Piknik Seniora

3 sierpnia 2017 r. odbył się w naszej gminie, już po raz jedenasty, Piknik Seniora. Po uroczystej mszy świętej odprawionej przez księdza proboszcza Jacka Kędzierskiego w kaplicy w Studziance, uczestników podjęli w swoim gospodarstwie agroturystycznym państwo Marianna i Wincenty Przybylscy. W trakcie imprezy Seniorzy zaprezentowali publiczności kilka utworów wokalnych oraz przedstawienie pt. „Romeo i Julia na ludowo”, iluzjonista David Olesh wystąpił z pokazem magii, a o dobrą muzykę zadbał didżej Jarosław Nowak. Dodatkowe atrakcje oraz niespodzianki zapewnili zgromadzonym organizatorzy spotkania: wójt gminy Jan Koprowski oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy sołtysów, radnych i pracowników samorządowych.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości