Facebook

Profilaktyka w kierunku jaskry

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Ostrowitem oraz Oko-Lux sp. z o.o. zapraszają Mieszkańców gminy Brzuze na badanie wzroku, które odbędzie się 22 lutego 2018 r. w godz. 8.00-10.00 w ostrowickiej lecznicy.

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca wypadków.

- lista kontrolna

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy Brzuze przypomina, że od 01 lutego 2018 r. do 28 lutego 2018 r. przyjmowane są wnioski dotyczące zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Prosimy uprawnionych rolników o składanie wniosków w urzędzie gminy, w pokoju nr 18. Do wniosków kierowanych do Wójta Gminy Brzuze należy dołączyć również faktury VAT poświadczające zakup oleju w terminie 01.08.2017 r. – 31.01.2018 r. W 2018 roku stawka zwrotu wynosi 1 zł za 1 l oleju napędowego.

Konkurs na realizację zadań sportowych w 2018 roku

Wójt Gminy Brzuze ogłasza otwarty konkurs na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Brzuze w 2018 roku.

Ostatkowa zabawa w Ugoszczu

Mieszkańcy Giżynka, Okonina, Piskorczyna i Ugoszcza wzięli udział w ostatkowym spotkaniu karnawałowym, które odbyło się 9 lutego 2018 r w świetlicy w Ugoszczu. Zapustnicy, w których role bardzo udanie wcielili się uczniowie z miejscowej szkoły podstawowej, przedstawili gościom program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem Agnieszki Cieślak, Elżbiety Wiśniewskiej i Dariusza Pucińskiego. Inicjatorami spotkania byli radni: Piotr Kwiatkowski, Adam Tułodziecki i Marianna Przybylska oraz sołtysi: Zbigniew Boniecki, Zenon Cieszyński, Adam Puciński i Zdzisław Siudowski we współpracy z wójtem gminy Janem Koprowskim. Wsparcia organizacyjnego udzielili pracownicy GOPS Brzuze wraz z kierownik Grażyną Pietrkiewicz.

image

Konkurs dla czytelników

Gminna Biblioteka Publiczna w Brzuzem zaprasza Mieszkańców do udziału w konkursie czytelniczym pn. „Biblioteka dobre miejsce dla człowieka, czyli najaktywniejszy czytelnik 2018 roku”. W załączeniu Ogłoszenie oraz Regulamin. Zachęcamy do udziału w konkursie!

Zaproszenie do udziału w konkursie KRUS

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji ogólnokrajowego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo”.

Dzień Sołtysa w Brzuzem

We wtorek, 6 lutego 2018 r. w świetlicy w Brzuzem odbyło się spotkanie zorganizowane dla Sołtysów z naszej gminy. Doroczny Dzień Sołtysa uświetnił okazjonalny program artystyczny, zaprezentowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, a także prezentacja multimedialna poświęcona każdemu z 17 gospodarzy. W uroczystości uczestniczyli również radni gminy Brzuze, pracownicy samorządowi oraz wójt Jan Koprowski, który skierował do przedstawicieli samorządów wiejskich podziękowania oraz życzenia, podkreślając jednocześnie rolę sołtysów w rozwoju gminy i poszczególnych wsi.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości