Facebook

Aktywizacja zawodowa mieszkańców LGD

„Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ”, we współpracy z gminami: Brzuze, Górzno, Osiek, Świedziebnia, Rogowo, Rypin, Skrwilno i Wąpielsk, rozpoczyna realizację Projektu pn. „Aktywizacja zawodowa mieszkańców LGD poprzez punkt informacyjny”.

Wybrani do Izby Rolniczej

3 kwietnia 2011 roku odbyły się wybory do Rady Powiatowej Izby Rolniczej. W wyniku głosowania członkami Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej z terenu gminy Brzuze zostali: Mirosław Wojciech Ozimkowski z Piskorczyna i Krzysztof Sulkowski z Ugoszcza.

Ogłoszenie

Na podstawie informacji Powiatowego Lekarza Weterynarii w Rypinie, Urząd Gminy Brzuze informuje, że w związku ze śmiercią lekarza weterynarii Kazimierza Kaczorowskiego, urzędowe czynności weterynaryjne, w tym wystawianie świadectw zdrowia dla trzody chlewnej będą wykonywali następujący lekarze weterynarii:
- lek. wet. A. Fic – nr tel. 511 824 768
- lek. wet. A. Duszek Wiechowska – nr tel, 608 439 538
- lek. wet. N. Tomaszewska – nr tel. 607 488 250
- lek. wet. K. Majkowski – nr tel. 606 362 727

Informacja dotycząca wymiany dowodów osobistych

Przypominamy, że upływa termin ważności dowodów osobistych, wydanych w 2001 roku – dowody te podlegają wymianie w roku bieżącym. Data ważności dowodu osobistego znajduje się w prawym, dolnym rogu dokumentu.

W celu wymiany, należy złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego oraz 2 aktualne fotografie. Wymiana dowodu osobistego nie podlega opłacie. Termin oczekiwania na nowy dokument – do miesiąca.

XL Rajd Topienia Marzanny

Grupa uczniów z Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem, zakwalifikowana do projektu „Szkolne Centrum Turystyki” prowadzonego w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse” Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, uczestniczyła w „XL Rajdzie Topienia Marzanny”.

Ozdoby na Wielkanoc

19 marca 2011 roku miłośniczki rękodzieła artystycznego z Kleszczyna, Mościsk i Przyrowy tworzyły ozdoby na kiermasz z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Więcej informacji i zdjęć dostępnych jest na stronie koła: www.kleszczynki.com.

Obchód przedspisowy zakończony

We wszystkich sołectwach gminy Brzuze zakończył się obchód przedspisowy do Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań. Spis rozpocznie się 1 kwietnia 2011 roku i potrwa do 30 czerwca 2011 roku.

Zwycięskie gimnazjalistki

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podsumowany został finał VIII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla gimnazjalistów. Do konkursowych zmagań przystąpiło 82 uczniów. Cieszymy się, że:  I miejsce zajęła Joanna Iwona Sadowska z Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem, na III miejscu znalazła się Katarzyna Małgorzata Bzinkowska – również z gimnazjum w Ostrowitem.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Gmina Brzuze - Aktywnie
Koronawirus
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+
PRODUKT POLSKI

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości