Facebook

Zaproszenie na warsztaty ceramiczne

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ zaprasza mieszkańców na warsztaty ceramiczne.  Zajęcia odbędą się 21 listopada oraz 1 grudnia 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Brzuzem. Więcej informacji uzyskać można na stronie www.elgd.pl lub w Urzędzie Gminy Brzuze, pokój nr 8. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!

Informacja o odwołaniu przetargu na sprzedaż działki

Wójt Gminy Brzuze informuje o odwołaniu przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż działki nr ew. 190/5 o powierzchni 0,0502 ha położonej w miejscowości Gulbiny ogłoszonego na dzień 14.11.2017 roku na godz. 10.00.

Gminne obchody Święta Niepodległości

W imieniu organizatorów, Wójt Gminy Brzuze zaprasza na obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2017 r. w Ostrowitem. Serdecznie zapraszamy!

Uroczyste ślubowania w gminie Brzuze

W październiku, w każdej ze szkół podstawowych gminy Brzuze mają miejsce bardzo ważne wydarzenia. Uczniowie klas pierwszych oficjalnie wstępują w szeregi szkolnej społeczności, składając uroczyste ślubowanie. Po kilku tygodniach zapoznawania się z kolegami, zasadami współżycia i kodeksem uczniowskim dzieci udowodniły, że gotowe są do sumiennej pracy i zasługują na miejsce w szkolnej ławce. W niezwykle podniosłej atmosferze dumni pierwszoklasiści zaprezentowali najbliższym, kolegom, nauczycielom i zaproszonym gościom, przygotowane pod kierunkiem wychowawców, programy artystyczne. Składane przez dzieci przyrzeczenia oraz symboliczne pasowanie ogromnym ołówkiem przez dyrektorów placówek to dla nich niezapomniane przeżycie. Ukoronowaniem aktu ślubowania było wręczenie dyplomów oraz szkolnych odznak. Pełnoprawni uczniowie, prócz życzeń powodzenia w nauce i samych udanych chwil w szkole, otrzymali pamiątki oraz drobne niespodzianki z rąk rodziców, wójta gminy, przedstawicieli samorządu i zaproszonych gości. Po uroczystościach na dzieci i zgromadzonych gości czekał tort oraz inne słodkości przygotowane przez rodziców.

image

Złote Gody w Gminie Brzuze

W piątek 27 października 2017 r. w wiejskim domu kultury w Brzuzem odbyła się uroczystość Złotych Godów, obchodzonych dla uhonorowania długoletniego pożycia małżeńskiego. Wójt Jan Koprowski udekorował medalami, nadanymi przez Prezydenta RP, cztery małżeństwa: Państwa Stanisławę i Zygmunta Argalskich, Państwa Danutę i Arkadiusza Bieńkowskich, Państwa Janinę i Mirosława Potwardowskich oraz Państwa Sławomirę i Tadeusza Tucholskich. Uroczyste spotkanie, które uświetnił występ dzieci ze szkoły podstawowej z Trąbina poprowadziła Anna Zgryziewicz, a uczestniczyły w nim również rodziny Jubilatów oraz radni: Agnieszka Betlejewska, Agata Potwardowska, Marianna Przybylska, Tomasz Maklakiewicz, Adam Tułodziecki i sołtysi: Mieczysław Gęsicki, Piotr Górski, Mirosław Kruszewski. Medale oraz listy gratulacyjne od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymali również: Państwo Krystyna i Zdzisław Sierpińscy, Państwo Henryka i Zygmunt Trzcińscy, Państwo Zofia i Zbigniew Wojnowscy oraz Państwo Natalia i Stanisław Żelechowscy. Szczególne życzenia ślemy do Państwa Sabiny i Stanisława Rumianowskich, obchodzących w tym roku Diamentowe Gody – 60-tą rocznicę ślubu. Jubilatom gratulujemy, życzymy dużo zdrowia oraz wielu szczęśliwych dni!

image

Szkolenie dla mikroprzedsiębiorców

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Rypinie zwraca się do mikroprzedsiębiorców z informacją o organizowanych szkoleniach w zakresie Jednolitych Plików Kontrolnych.

Wypłata zwrotu podatku akcyzowego

Urząd Gminy Brzuze informuje, że 30 października 2017 r. zostanie uruchomiona wypłata zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego dla producentów rolnych. Wypłaty dokonywane będą w kasie urzędu gminy.

Szkolenie dla członkiń KGW

26 października br. w świetlicy wiejskiej w Brzuzem spotkały się panie należące do kół gospodyń wiejskich z naszej gminy. Członkinie wykonując wspólnie stroiki na Święto Zmarłych, wymieniały się doświadczeniami oraz informacjami na temat sztuki układania kwiatów. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Gminnej Rady KGW Brzuze przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Gminy Brzuze.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości