Facebook

Tenisowe zmagania w Ostrowitem

2 lutego 2018 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, GKS Pojezierze Brzuze zorganizował Turniej Tenisa Stołowego, w którym udział wzięli uczniowie oraz mieszkańcy gminy Brzuze. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyły: Malwina Tomaszewska i Natalia Mejer, a spośród mężczyzn najlepsi okazali się: Karol Kazimierski i Jakub Tęgowski. W organizację zawodów aktywnie włączyli się również Katarzyna i Piotr Bodenszac, Mariusz Orzechowski oraz Krzysztof Czarnecki. Pamiątkowe dyplomy dla zawodników wręczył prezes klubu Karol Górski, a medalowej dekoracji dokonał wójt Jan Koprowski. Zwycięzcom gratulujemy!

image

Informacja dla przedsiębiorców

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Ministerstwo Cyfryzacji zwraca się do przedsiębiorców - płatników VAT, z informacją o zmianach związanych z przesyłaniem do systemu Ministerstwa Finansów, Jednolitych Plików Kontrolnych.

Z myślą o bezpieczeństwie w ferie

31 stycznia 2018 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej z Rypina wraz Komendą Powiatową Policji przeprowadziły na Jeziorze Brzuze szkolenie dla uczniów naszych szkół. Policjanci poruszyli temat potencjalnych zagrożeń związanych ze zbliżającymi się feriami zimowymi oraz konieczności zachowania głównych zasad bezpieczeństwa. Strażacy przeprowadzili symulację akcji ratowniczej polegającej na wyciąganiu poszkodowanych z wody w przypadku załamania się lodu, a także zaprezentowali sposoby udzielania im pomocy przy wykorzystaniu sań lodowych i dostępnych przedmiotów.
W ramach ogólnopolskich akcji: „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” oraz „Bezpieczne ferie” rypińscy strażacy i policjanci organizują spotkania dla uczniów we współpracy z samorządami oraz jednostkami OSP.

image

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 05.02.2018
- w godz. 08.00-13.30 stacja: Ostrowite 6

Zaproszenie na Turniej Tenisa Stołowego

W piątek, 2 lutego 2018 r. o godz. 17.00 na w sali dawnego Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem odbędzie się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Zgłoszenia chętnych przyjmują wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół znajdujących się na terenie naszej gminy. Do udziału w rozgrywkach zaprasza organizator - Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze.

Święto Babci i Dziadka w szkołach gminy Brzuze

21 i 22 stycznia jest szczególnym dniem dla każdej Babci i Dziadka. Z okazji tego święta wnuczki i wnukowie z najmłodszych klas szkół podstawowych oraz oddziałów przedszkolnych składali swoim najbliższych serdeczne życzenia. Podczas uroczystych akademii, przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców, prezentowali wierszyki, piosenki oraz układy taneczne. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim Kochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki.

image

Zebranie Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP

22 stycznia 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Brzuzem odbyło się doroczne posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP. Najważniejszym punktem spotkania było udzielenie absolutorium dla zarządu OSP oraz uchwalenie budżetu na rok 2018. Omówiono również plan działania na rok 2018 m.in. sprawy związane z remontami remiz, zakupem wyposażenia oraz umundurowania. W spotkaniu uczestniczyli członkowie zarządów siedmiu jednostek OSP z terenu gminy oraz wójt gminy.

image

Marta laureatką konkursu wojewody

Marta Kalinowska, uczennica klasy szóstej szkoły podstawowej w Ugoszczu, zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, który odbył się w 2017 r. Nagrodzony rysunek Marty zamieszczony został w kalendarzu na 2018 rok (miesiąc czerwiec). Kalendarz można obejrzeć w Urzędzie Gminy Brzuze, pokój nr 8.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości