Facebook

Kolarki na mistrzostwach w Raszkowie

W ostatni weekend czerwca 2017 r., w Mistrzostwach Szkółek Kolarskich w Raszkowie ścigały się dziewczyny z naszej szkółki kolarskiej.  Julia Zdunek i Wiktoria Łukaszewska wzięły udział w turnieju w jeździe indywidualnej na czas oraz ze startu wspólnego. Julia zajęła odpowiednio 15 (3 km) i 18 (8 km) lokatę a Wiktoria 20 miejsce w jeździe na 5 km oraz 8 miejsce w wyścigu na 16 km. Gratulujemy!
Szkółka kolarska utworzona została w 2015 roku przez Gminę Brzuze, a opiekunem młodych sportowców ćwiczących w sekcji GKS Pojezierze Brzuze, jest Michał Czachorski.

image

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 04.07.2017
- w godz. 08.00-11.30 stacja: Dobre 2              

w dniu 05.07.2017
- w godz. 08.00-16.00 stacja: Żałe 3

Noc Świętojańska w Żałem

Przewodnicząca Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Brzuzem zorganizowała Noc Świętojańską dla członkiń wszystkich kół z terenu gminy. Wieczorem, 23 czerwca, panie z kół w Żałem, Przyrowie-Mościskach, Somsiorach, Piskorczynie, Giżynku i Brzuzem spotkały się nad jeziorem Kopiec w Żałem na wspólnym wiciu wianków i puszczaniu ich na wodę. Wśród zaproszonych gości byli min.: wójt gminy Brzuze oraz sołtysi z sołectwa Żałe i Przyrowa-Mościska.

image

Lokalna Strategia Rozwoju LGD

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ informuje mieszkańców o konferencji w sprawie wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju.

Sobótka Marianowa i Gulbin

W sobotę 24 czerwca mieszkańcy sołectw Marianowo i Gulbiny zorganizowali spotkanie z okazji rozpoczęcia lata. Z przygotowanych atrakcji, prócz barwnego sobótkowego korowodu, mieszkańcy zaprezentowali również fragment „Romea i Julii” w wersji ludowej. W programie były także m.in. występy artystyczne dzieci i młodzieży, zespołu folklorystycznego „Familianki” oraz konkursy, zabawy i ognisko. Wiele zainteresowania wzbudziły pokazy ratownicze przygotowane przez Lipnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Państwową Straż Pożarną oraz Powiatową Komendę Policji w Rypinie. Noc Świętojańską na plaży w Gulbinach zakończyło tradycyjne puszczanie wianków na wodę.

image

Piknikowo w Ugoszczu

Sobotnie świętojańskie popołudnie upłynęło pod znakiem zabaw na Gminnym Pikniku Rodzinnym w Ugoszczu. Sołectwo Ugoszcz przygotowało dla mieszkańców gminy mnóstwo rozrywek i konkursów z nagrodami,  a wieczorem zabawę pod chmurką. W trakcie pikniku  Stowarzyszenie LGD Gmin Dobrzyńskich przedstawiło uczestnikom informacje o Lokalnej Strategii Rozwoju, a także zapoznało z funkcjonującymi funduszami unijnymi. Współpracująca ze stowarzyszeniem grupa animatorów z Torunia zadbała o liczne atrakcje oraz dobrą rozrywkę dla dzieci i dla dorosłych. Piknik wsparła organizacyjnie i finansowo Gmina Brzuze.

image

Konkurs na stanowiska dyrektorów

Wójt Gminy Brzuze ogłasza konkurs na stanowiska dyrektorów w Szkole Podstawowej w Radzynku oraz w Szkole Podstawowej w Ugoszczu.

Sezon kąpielowy

Sezon kąpielowy nad jeziorem Brzuze rozpocznie się w niedzielę, 25 czerwca. Codziennie w godzinach 10.00-18.00 nad bezpieczeństwem kąpiących czuwać będą ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zachęcamy do korzystania z miejsca do kąpieli i życzymy sprzyjającej pogody!

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości