Facebook

Odebrane drogi po utrwaleniu

20 lipca br. odbył się odbiór końcowy 4 odcinków dróg gminnych, na których wykonane zostało powierzchniowe utrwalenie grysami. Utrwaleniu podlegały drogi: Marianowo – Gulbiny (na odcinku 1050 mb), Ugoszcz – Piórkowo (na odcinku 900 mb), Somsiory – Ruda (na odcinku 600 mb), Żałe – Piskorczyn (na odcinku 1200 mb).

Zrobiło się... kąpielowo!

O ile tylko pogoda dopisuje, nad jeziorem Brzuskim roi się od wypoczywających. Miejsce wykorzystywane do kąpieli i tutejsza plaża należące do gminy, cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają dwaj ratownicy. Życzymy słonecznej pogody!

Ruszyło rozgraniczenie drogi

Rozpoczęły się prace związane z rozgraniczeniem pasa drogi Ostrowite – Studzianka – Przyrowa. Już wkrótce geodeci wyznaczą na gruncie nową linię drogi.

Dzień Spółdzielczości w Ostrowitem

9 lipca 2011 roku w Ostrowitem (przy sklepie nr 14) odbył się Piknik Spółdzielczy zorganizowany przez Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska” w Lipnie. Imprezę licznie odwiedzili klienci, członkowie oraz pracownicy spółdzielni.

Przeżyjmy przegląd jeszcze raz!

Niedziela 10 lipca br. była dniem XIII Przeglądu Zespołów Ludowych Ziemi Dobrzyńskiej, który odbył się w Ugoszczu. Jak już wcześniej pisaliśmy, zaprezentowało się dwanaście zespołów ludowych z terenu Ziemi Dobrzyńskiej.

Gęś rypińska w naszej gminie

Stowarzyszenie Dobrzyniacy w ramach realizowanego projektu „Tradycja chowu i hodowli gęsi rypińskiej wraca na ziemię dobrzyńską” zakupiło 300 sztuk gęsi rasy rypińskiej. Projekt został dofinansowany dotacją Fundacji Wspomagania Wsi. 9 czerwca br. gęsi trafiły do 20 gospodarstw w naszej gminie. Pierwsze lustracje przeprowadzone były w gospodarstwach po dziesięciu dniach od nabycia, tj 19 czerwca. Wówczas to gąsięta ważyły około 0,5 kg.

Ułatwienia dla przedsiębiorców i osób ubiegających się...

Od dnia 1 lipca 2011 roku podatnicy będą mogli składać oświadczenia zamiast obecnego obowiązku przedstawiania zaświadczeń w postępowaniach przed organami administracyjnymi. Zmiany powyższe zostały wprowadzone ustawą z dnia 25 marca 2011 roku o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców - (treść pisma).

XIII Przegląd Zespołów Ludowych

W niedzielę 10 lipca 2011 roku przy wiejskim domu kultury w Ugoszczu odbył się XIII Przegląd Zespołów Ludowych Ziemi Dobrzyńskiej. W przeglądzie, którego organizatorami byli: Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej i Gmina Brzuze, uczestniczyło dwanaście zespołów ludowych.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości