Facebook

Analiza wyników projektu „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”

Jak już wcześniej informowaliśmy w szkołach podstawowych i gimnazjum zakończyła się realizacja zajęć w ramach projektu „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”. Aktualnie szkoły pracują nad ostateczną analizą oceniania wewnątrzszkolnego z przedmiotów objętych projektem. Wśród przedmiotów tych były: matematyka, edukacja wczesnoszkolna, biologia, geografia, fizyka, chemia i przyroda.

Przetarg na realizację szkoleń

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem informuje, że w związku z realizacją projektu systemowego „Gmina Brzuze mówi stop wykluczeniu społecznemu”, ogłosi przetarg nieograniczony na realizację szkoleń zawodowych dla beneficjentów projektu.

Zielone wakacje w gminie Brzuze

Wójt gminy Brzuze i Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze serdecznie zapraszają dzieci i młodzież w wieku szkolnym do udziału w letnim wypoczynku pod nazwą „Zielone wakacje w gminie Brzuze”, które odbywać się będą od 6 do 31 sierpnia 2012 roku, w Brzuzem, Gulbinach, Ugoszczu i Żałem.

Sezon kąpielowy trwa!

Przy doskwierającym upale szukamy ochłody. Na jeziorze Brzuskim nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy.

image

Przeżywaliśmy XIV Przegląd Zespołów Ludowych Ziemi Dobrzyńskiej

Niedziela 8 lipca 2012 roku była dniem XIV Przeglądu Zespołów Ludowych Ziemi Dobrzyńskiej. Przed publicznością zaprezentowało się trzynaście zespołów, spośród których „Familianki” i „Siostry Argalskie” reprezentowały gminę Brzuze. Ponadto wystąpili: „Lubiczanie”, „Kapela im. Kamińskich”, „Sami Swoi”, „Skrwilenianki”, „Jutrzenka”, „Wichowiaki”, „Jesienny Liść”, „Walentynki”, "Srebrny Włos", „Radość”, Morgowiaki”. Jak już wcześniej informowaliśmy organizatorami przeglądu byli Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej oraz Wójt Gminy Brzuze. Nasza gmina jest członkiem stowarzyszenia. Był radosny śpiew, zabawne dialogi „na cztery nogi” i porywająca do tańca muzyczka. Słońce doskwierało ale atmosfera występów była niezwykle przyjazna. Czekamy na jubileuszowy - piętnasty przegląd w przyszłym roku!

image

Można korzystać z porad psychologa

2 sierpnia 2012 roku w wiejskim domu kultury w Brzuzem, w godz. od 14:00 do 16:00, będzie można korzystać z porad psychologa. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców.

„Gmina Brzuze mówi stop wykluczeniu społecznemu” – spotkanie beneficjentów

W piątek 6 lipca 2012 roku w wiejskim domu kultury w Brzuzem spotkali się beneficjenci uczestniczący w projekcie systemowym „Gmina Brzuze mówi stop wykluczeniu społecznemu”. Wszyscy uczestnicy podpisali dokumenty wymagane do udziału w projekcie oraz wybrali następujące kursy zawodowe: prawa jazdy kat. B, operatora koparko-ładowarki, kelnera, małej gastronomii, opiekunki osób starszych i niepełnosprawnych, bukieciarstwa i florystyki, obsługi kas fiskalnych i komputera, obsługi wózków widłowych, kosmetyczny.

image

Kolejny projekt Dobrzyniaków

Stowarzyszenie Dobrzyniacy z siedzibą w Brzuzem, realizuje kolejny projekt pod nazwą „Atrakcje integracyjnych wakacji” nagrodzony dotacją Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w ramach konkursu „Wspieranie Aktywizacji i Integracji Społecznej Seniorów”. Podczas wspólnych wakacji seniorzy pokazują swoją wiedzę z zakresu wędkowania i tradycyjnego gotowania. W programie jest wspólny wyjazd do skansenu oraz zawody wędkarskie. Będzie również wspólne ognisko!

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Koronawirus
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+
PRODUKT POLSKI

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości