Facebook

Ogłoszenie Wójta Gminy Brzuze

Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Brzuze zostały wywieszone na okres 21 dni: wykaz 2 nieruchomości zabudowanych położonych w miejscowości Brzuze, przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego, wykaz 4 lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych położonych w miejscowości Ostrowite, przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym dotychczasowym najemcom (wykazy).

Sprawdzian przed ligą

W sobotę 6 sierpnia 2011 roku na boisku w Ugoszczu zespół GKS Pojezierze Brzuze zmierzył się z występującym w V lidze MKS „Drwęca” Golub-Dobrzyń. Mecz został rozegrany w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Mimo zaciętej gry i znakomitych zagrań całego zespołu Pojezierza, pojedynek zakończył się wynikiem 3 : 2 dla MKS „Drwęca”. Gra była bardzo pasjonująca.

Ruszył projekt systemowy

Czwartego sierpnia 2011 roku, w Urzędzie Gminy Brzuze, odbyło się oficjalne rozpoczęcie czwartej edycji projektu systemowego „Gmina Brzuze mówi stop wykluczeniu społecznemu”. Do udziału w projekcie zakwalifikowano 24 osoby.

Zmiana lokalizacji punktów zbiórki odpadów

W związku z dostosowaniem do wymogów bezpiecznej obsługi punktów selektywnej zbiórki odpadów, Regionalny Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych informuje, iż pojemniki w miejscowościach Ostrowite, Brzuze, Radzynek, Żałe i Gulbiny, zlokalizowane są pod napowietrzną linią energetyczną i opróżnianie pojemników przez specjalistyczny pojazd każdorazowo zagraża ciężkim wypadkiem pracownika.

Projekt „Szkolne Centrum Turystyki” zakończony

4 sierpnia 2011 roku, w wiejskim domu kultury w Brzuzem, odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Szkolne Centrum Turystyki”. Działanie dofinansowane było dotacją Nr 10.11.23/254-R w ramach Konkursu Grantowego „Równać Szanse 2010” Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

„Zielone Wakacje w Gminie Brzuze”

Pierwszego sierpnia 2011 roku rozpoczęły się półkolonie letnie dla dzieci oraz młodzieży szkolnej i gimnazjalnej pod nazwą „Zielone Wakacje w Gminie Brzuze”. Wypoczynek organizowany jest w trzech świetlicach wiejskich na terenie gminy (Brzuze, Ugoszcz, Gulbiny). Dzieci zapewniony mają każdego dnia gorący posiłek, moc atrakcji i zabaw. Organizatorem wypoczynku jest wójt gminy Brzuze.

Awans zawodowy nauczycieli

Drugiego sierpnia 2011 roku, w Urzędzie Gminy Brzuze, odbyło się postępowanie egzaminacyjne na stopień nauczyciela mianowanego. W wyniku postępowania stopień nauczyciela mianowanego uzyskali: Joanna Jabłońska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Radzynku, Jolanta Przybylska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Radzynku i Mariusz Orzechowski – nauczyciel Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem.

Zakończenie prac spisowych

24 czerwca 2011 roku zakończył się w gminie Brzuze etap zbierania danych w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011. Trzech rachmistrzów spisowych odwiedziło na naszym terenie wskazane przez Główny Urząd Statystyczny mieszkania. Dziękuję Wszystkim, którzy pomogli w zebraniu danych spisowych, udzielali niezbędnych informacji i przyjęli w swoich domach rachmistrzów. Dziękuję także rachmistrzom za wykonaną pracę.

Jan Koprowski
Wójt Gminy Brzuze

W załączeniu pismo Dyrektora Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości