Facebook

Informacja dotycząca kwoty jednorazowego odszkodowania

Na prośbę Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy, przekazujemy informację o zmianie wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego.

"Wyprawka szkolna" - 2012

Od nowego roku szkolnego 2012/2013 realizowany będzie Rządowy Program Pomocy Uczniom 2012 - "Wyprawka szkolna". W bieżącym roku zmianie ulegają kryteria dostępu do pomocy, tj.:
- zwiększony został próg dochodów na członka w rodzinie dla rodziców uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i wynosi on 504,00 zł netto,
- w przypadku pozostałych uczniów tj. uczniów klas drugich, trzecich i czwartych szkoły podstawowej, nie posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, utrzymane zostało kryterium dochodowe 351,00 zł netto na osobę w rodzinie. Więcej informacji na ten temat podamy w późniejszym terminie.

Było wielkie wędkowanie

We środę 18 lipca br. dzieci wypoczywające w ramach „Atrakcji integracyjnych wakacji” uczestniczyły w zawodach wędkarskich na jeziorze Brzuskim. Ryby łowili chłopcy i dziewczęta. Małym rybakom towarzyszyli również starsi mieszkańcy Brzuzego i okolic. Na koniec było grillowanie, dyplomy i nagrody. Przypomnijmy, że projekt pod nazwą „Atrakcje integracyjnych wakacji” realizowany jest przez Stowarzyszenie Dobrzyniacy, a współpracuje Gmina Brzuze. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przekazał organizatorom piłki, które stanowiły nagrody dla uczestników. Podczas połowu dzieci wspierali przedstawiciele PZW Ostrowite.

image

Wyjazd integracyjnych wakacji

W ramach projektu „Atrakcje integracyjnych wakacji” realizowanego przez Stowarzyszenie Dobrzyniacy dzieci i dorośli mieszkańcy okolic Brzuzego gościli w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, a także w Sanktuariach Maryjnych w Skępem i Oborach. Podczas pobytu w sierpeckim muzeum uczestnicy wyjazdu mogli obserwować, między innymi, dawne metody wyrobu masła, wystroje wnętrz wsi mazowieckiej oraz kolekcje zabytkowej rzeźby i powozów. W krużgankach skępskiego klasztoru zainteresowanie wzbudzały tablice poświęcone wybitnym rodakom z ziemi dobrzyńskiej.

image

Piknik wiejski w Somsiorach

W sobotę 21 lipca 2012 roku w Somsiorach odbędzie się piknik wiejski zorganizowany przez radę sołecką tej miejscowości. W programie organizatorzy przewidzieli, między innymi, grillowanie, grochówkę, konkursy dla dzieci, a na koniec zabawę taneczną. Piknik rozpocznie się o godzinie 19:00. Życzymy dobrej pogody!

Obrączkowanie bocianów w gminie Brzuze

Uczestniczyliśmy w obrączkowaniu młodych bocianów białych na terenie gminy Brzuze - programie realizowanym przez koncern energetyczny Energa. W bieżącym roku można zaobserwować duże zróżnicowanie we wzroście ptaków. W dniu obrączkowania (12.07.) z niektórych gniazd bociany uciekły, w innych obserwowano duże różnice wielkości i brak zdolności do lotu. Akcja ma na celu m.in. umożliwienie monitoringu tras przelotu. Zaobrączkowane ptaki niedługo odlecą i będziemy je mogli zobaczyć dopiero za dwa lata.

Awans zawodowy nauczycieli

Trzynastego lipca w Urzędzie Gminy Brzuze odbył się egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. W szranki stanęło pięcioro nauczycieli kontraktowych: Marta Nowak – nauczycielka Przedszkola Samorządowego w Ostrowitem, Iwona Włodarczyk – Szkoła Podstawowa w Trąbinie, Katarzyna Bodenszac i Dorota Dłużniewska – Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem oraz Michał Czachorski – Szkoła Podstawowa w Trąbinie. Powodzenia!

Budowa kanalizacji

W styczniu br. rozpoczęła się budowa kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Brzuze. Obecnie kontynuowane są prace budowy sieci grawitacyjnej na terenie miejscowości Ostrowite.

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Koronawirus
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+
PRODUKT POLSKI

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości