Facebook

Feryjny wyjazd

W ramach tegorocznych ferii zimowych organizowanych przez wójta gminy, dzieci z terenu gminy Brzuze w dniach 22 i 23 lutego, uczestniczyły w wyjeździe do kina w Toruniu. Łącznie w wypoczynku wzięło udział 80 dzieci.

image

Ostatkowe spotkanie KGW

We wtorek 21 lutego br., w wiejskim domu kultury w Brzuzem, spotkała się Gminna Rada KGW z okazji zakończenia karnawału oraz nadchodzącego Dnia Kobiet. Spotkanie rozpoczęło się szkoleniem przeprowadzonym przez Pawła Osińskiego - doradcę Powiatowego Oddziału Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Rypinie. Potem była degustacja pysznych karnawałowych wypieków i sprawy organizacyjne. Gościem spotkania był, między innymi, wójt Jan Koprowski.

image

Wciąż usuwamy azbest!

Przypominamy, że trwa nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na realizację przedsięwzięcia związanego z usuwaniem (demontaż, transport i unieszkodliwienie) wyrobów zawierających azbest. Wnioski można składać w terminie do 23 lutego 2012 r. w Urzędzie Gminy Brzuze, pok. nr 1. Dotychczas wpłynęło 10 wniosków. Zachęcamy osoby zainteresowane do składania wniosków. Termin ucieka!

Rozkład pracy bibliotek

Podajemy nowy rozkład pracy bibliotek na terenie gminy Brzuze. Wszelkie pytania prosimy kierować pod numer telefonu 608 266 015.

Usuwamy azbest!

Osoby zainteresowane uzyskaniem w 2012 roku wsparcia finansowego w zakresie unieszkodliwienia wyrobów azbestowych (demontaż i transport) proszone są o złożenie, w terminie do 23.02.2012 r., wniosków w Urzędzie Gminy Brzuze pok. nr 1. Wzór wniosku wraz z załącznikami dostępny jest w Urzędzie Gminy Brzuze (pok. nr 1, tel. 54 270 11 23 wew. 40 lub 41) lub do pobrania tutaj.

Rozpoczęły się ferie zimowe

13 lutego 2012 roku w naszych szkołach rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają do 26 lutego 2012 roku. W czasie wypoczynku około 90 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy wyjedzie do Cinema City w Toruniu na filmy „Piękna i bestia” i „Kot w butach”. W trakcie wyjazdu dzieci czeka posiłek w McDonald's. Życzymy miłych wrażeń!

Realizacja projektu „Szkoła przyszła do Ciebie”

W Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem, już drugi rok, realizowany jest projekt pod nazwą „Szkoła przyszła do Ciebie”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Co drugi weekend, odbywają się zajęcia lekcyjne dla osób dorosłych. Szkoła jest oddziałem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Słuchacze (jest ich około 60) mają zapewnione darmowe podręczniki i zeszyty. Aktualnie w gimnazjum funkcjonują dwa oddziały uzupełniającego liceum ogólnokształcącego, jeden oddział liceum dla dorosłych oraz jeden oddział studium policealnego kształcącego w zawodzie technik informatyk.

Projekt „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat” przedłużony

Przedłużona została realizacja projektu „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”, w którym uczestniczą także szkoły podstawowe i gimnazjum z terenu gminy Brzuze, bowiem jesteśmy partnerem projektu. Realizacja zajęć odbywała się w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007 - 2013. Zadanie rozpoczęto w marcu 2009 roku. Dodatkowe zajęcia odbywać się będą do 18 maja 2012 roku. Przypomnijmy, że głównym celem zajęć jest wdrożenie ponadregionalnego programu rozwijania u uczniów szkół podstawowych i gimnazjów kompetencji o kluczowym znaczeniu dla zdolności do zatrudnienia oraz kontynuowanie edukacji ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności matematyczno-przyrodniczych oraz umiejętności uczenia się.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości