Facebook

Spotkanie w sprawie odnowy wsi Ostrowite

27 sierpnia 2012 roku w domu kultury w Ostrowitem odbyło się spotkanie mieszkańców wsi Ostrowite. Tematem była zmiana planu odnowy tej miejscowości.

Szkoła Podstawowa w Ugoszczu liderem w nowym projekcie

Szkoła Podstawowa w Ugoszczu oraz Rada Rodziców tej szkoły będzie liderem koordynującym realizację projektu pod nazwą „Szkoła naszym domem”. Jest to zadanie, na realizację którego dofinansowanie Ministra Edukacji Narodowej uzyskało Stowarzyszenie Dobrzyniacy w ramach konkursu „Realizacja szkolnych projektów promujących przyjazną adaptację dzieci w edukacji szkolnej”.

Turniej piłki nożnej

26 sierpnia 2012 roku na kompleksie boisk ORLIK w Ostrowitem, odbył się Turniej Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Brzuze. Do rozgrywek przystąpiły drużyny sołectw: Dobre, Brzuze, Ostrowite, Trąbin I i Trąbin II. Pierwsze miejsce i tym samym Puchar Wójta Gminy zdobyła drużyna wsi Dobre, drugie miejsce zajęło Ostrowite, trzecie Brzuze.

image

Wakacyjny wyjazd

W dniach 23 i 24 sierpnia 2012 roku dzieci uczestniczące w Zielonych Wakacjach wyjechały na wycieczkę do Torunia. W programie wyjazdu znalazło się, między innymi, kino oraz odwiedziny u Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Organizatorami wypoczynku byli wójt gminy oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze.

image

Trwa usuwanie azbestu

Na terenie gminy Brzuze trwa usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest. W ramach prowadzonej akcji przeprowadzany jest demontaż wyrobów zawierających azbest z obiektów, przetransportowywanie wytworzonych w wyniku demontażu niebezpiecznych odpadów do miejsca ich unieszkodliwiania oraz przekazywanie do unieszkodliwiania tychże odpadów. Przedsięwzięcie realizowane jest przez gminę w ramach projektu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Brzuze w roku 2012”.

Turniej piłki nożnej

Jak już wcześniej informowaliśmy, w niedzielę 26 sierpnia 2012 roku na kompleksie boisk ORLIK w Ostrowitem, odbędzie się Turniej Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Brzuze. Rozpoczęcie turnieju godz. 11:00. Zapraszamy!

Przebudowa drogi Giżynek-Ruże

Rozpoczęto ostatni etap przebudowy drogi gminnej Giżynek-Ruże. Aktualnie trwają prace ziemne.

image

Warsztaty edukacyjne dla młodzieży

17 sierpnia 2012 roku młodzież gimnazjalna oraz licealiści wzięli udział w warsztatach z grami edukacyjnymi, które pokazują istotę dbania o zasoby naturalne Ziemi. Warsztaty prowadziły trenerki z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Gry dotyczyły tematów „Gazowe Eldorado” oraz „Jesteś kroplą”. Zajęcia przeprowadzone zostały w wiejskim domu kultury w Brzuzem, a organizatorami byli Stowarzyszenie Dobrzyniacy przy współpracy gminy Brzuze.

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Koronawirus
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+
PRODUKT POLSKI

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości