Facebook

„Pojezierze Brzuze” wygrało!

17 kwietnia 2011 roku w Czernikowie odbył się mecz pomiędzy LZS „Victoria Czernikowo”, a GKS „Pojezierze Brzuze”. Po słabszej pierwszej połowie, nasza drużyna zmobilizowała się i ostatecznie mecz zakończył się wygraną Pojezierza Brzuze 5 : 3.

Finałowy turniej XIX edycji RLPSM

17 kwietnia 2011 roku w Choceniu odbył się finałowy turniej XIX edycji RLPSM. „Pojezierze Brzuze” zmierzyło się tam z drużyną „Błękitnych Skępe” w meczu o trzecie miejsce. Dzięki wygranej, zakończyliśmy sezon na bardzo dobrym, trzecim miejscu. Tytuł MVP drużyny, czyli najbardziej wartościowego gracza, powędrował do przyjmującego Jacka Smolińskiego. Gratulujemy!

„Oni tworzyli naszą historię”

Dwoje uczniów gimnazjum w Ostrowitem zostało laureatami trzeciej edycji Wojewódzkiego Konkursu im. generał profesor Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. Paulina Żulewska napisała esej pt. „Henryk Rybacki (1907–1975) uczestnik olimpiady za drutami”.

Kiermasz Ozdób Wielkanocnych

8 kwietnia 2011 roku w wiejskim domu kultury w Brzuzem odbył się Kiermasz Ozdób Wielkanocnych. Swoje prace zaprezentowały członkinie Koła Miłośniczek Rękodzieła Artystycznego „Kleszczynki”. Więcej informacji i zdjęć dostępnych jest na stronie koła.

Szkolne święto ptaków

Klub „Szkolny Ornitolog” działający przy Szkole Podstawowej w Ostrowitem 7 kwietnia 2011 roku świętował „Międzynarodowe Święto Ptaków”. Uroczystość, w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z całej szkoły połączona była z zakończeniem konkursu „Powitanie Wiosny”.

Aktywizacja zawodowa mieszkańców LGD

„Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ”, we współpracy z gminami: Brzuze, Górzno, Osiek, Świedziebnia, Rogowo, Rypin, Skrwilno i Wąpielsk, rozpoczyna realizację Projektu pn. „Aktywizacja zawodowa mieszkańców LGD poprzez punkt informacyjny”.

Wybrani do Izby Rolniczej

3 kwietnia 2011 roku odbyły się wybory do Rady Powiatowej Izby Rolniczej. W wyniku głosowania członkami Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej z terenu gminy Brzuze zostali: Mirosław Wojciech Ozimkowski z Piskorczyna i Krzysztof Sulkowski z Ugoszcza.

Ogłoszenie

Na podstawie informacji Powiatowego Lekarza Weterynarii w Rypinie, Urząd Gminy Brzuze informuje, że w związku ze śmiercią lekarza weterynarii Kazimierza Kaczorowskiego, urzędowe czynności weterynaryjne, w tym wystawianie świadectw zdrowia dla trzody chlewnej będą wykonywali następujący lekarze weterynarii:
- lek. wet. A. Fic – nr tel. 511 824 768
- lek. wet. A. Duszek Wiechowska – nr tel, 608 439 538
- lek. wet. N. Tomaszewska – nr tel. 607 488 250
- lek. wet. K. Majkowski – nr tel. 606 362 727

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości