Facebook

Pierwszy mecz po przerwie zimowej

Drużyna seniorów GKS Pojezierze Brzuze, w sobotę 17 marca 2012 roku - po raz pierwszy po przerwie zimowej, na boisku w Ugoszczu rozegra rewanżowy mecz z drużyną LZS Świedziebnia. Początek o godzinie 13:00. Zapraszamy kibiców i trzymamy kciuki!

Młode Talenty - Bydgoski Finał

Informujemy o Finale V Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Młode Talenty 2012, który odbędzie się w dniach 23-27 kwietnia 2012 roku w Bydgoszczy. Szczegóły, plakat oraz regulaminy poszczególnych kategorii dostępne na stronie www.mlodetalenty.pl.

Punkt informacyjny jako sposób na aktywizację zawodową mieszkańców LGD

„Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ”, we współpracy z gminami: Brzuze, Górzno, Osiek, Świedziebnia, Rogowo, Rypin, Skrwilno i Wąpielsk, rozpoczyna realizację Projektu pn. „Punkt informacyjny jako sposób na aktywizację zawodową mieszkańców LGD” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z działania 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich.

Przedłużone zajęcia projektu „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”

Jak już wcześniej informowaliśmy, w szkołach podstawowych i gimnazjum, wydłużony został okres realizacji zajęć w ramach projektu „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”. W związku z tym zajęcia w ramach I, II i III etapu edukacyjnego w naszej gminie trwać będą do 18 maja 2012 roku. Projekt zakończony zostanie Festiwalem Nauki, który odbędzie się pod koniec maja.

Szkolenie dla rolników

W środę 29 lutego 2012 roku w wiejskim domu kultury w Brzuzem odbyło się szkolenie dla rolników zorganizowane przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego z Rypina. Tematyka szkolenia dotyczyła zasad wzajemnej zgodności dla zwierząt – dobrostanu zwierząt. Wykładowcą z tej dziedziny był specjalista ODR Przemysław Skorniak. Na temat wpływu żywienia krów mlecznych na ich wydajność mówił Mirosław Makowski (firma Sano). Nad szkoleniem organizacyjnie czuwał Paweł Osiński (doradca ODR).

Feryjny wyjazd

W ramach tegorocznych ferii zimowych organizowanych przez wójta gminy, dzieci z terenu gminy Brzuze w dniach 22 i 23 lutego, uczestniczyły w wyjeździe do kina w Toruniu. Łącznie w wypoczynku wzięło udział 80 dzieci.

image

Ostatkowe spotkanie KGW

We wtorek 21 lutego br., w wiejskim domu kultury w Brzuzem, spotkała się Gminna Rada KGW z okazji zakończenia karnawału oraz nadchodzącego Dnia Kobiet. Spotkanie rozpoczęło się szkoleniem przeprowadzonym przez Pawła Osińskiego - doradcę Powiatowego Oddziału Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Rypinie. Potem była degustacja pysznych karnawałowych wypieków i sprawy organizacyjne. Gościem spotkania był, między innymi, wójt Jan Koprowski.

image

Wciąż usuwamy azbest!

Przypominamy, że trwa nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na realizację przedsięwzięcia związanego z usuwaniem (demontaż, transport i unieszkodliwienie) wyrobów zawierających azbest. Wnioski można składać w terminie do 23 lutego 2012 r. w Urzędzie Gminy Brzuze, pok. nr 1. Dotychczas wpłynęło 10 wniosków. Zachęcamy osoby zainteresowane do składania wniosków. Termin ucieka!

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości