Facebook

Laury zwycięstwa dla Szkoły Podstawowej w Ugoszczu!

Z bogactwem twórczości ks. Jana Twardowskiego po raz kolejny miały okazję spotkać się uczennice reprezentujące Szkołę Podstawową w Ugoszczu na konkursie recytatorskim organizowanym przez Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu 5 listopada 2011 r. W kawiarence Pod biedronką i motylem, pośród malowniczej dekoracji płynęły słowa poezji ks. Jana. Komisję szczególnie urzekły uczennice z naszej szkoły, bowiem zwycięstwo w kategorii klas I-III przypadło Klaudii Czarneckiej, natomiast wśród uczniów klas IV-VI Oliwii Rochnowskiej.

image

Informacja dla przedsiębiorców

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem „Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ” wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Szczegółowe informacje dostępne są w załączonym piśmie.

Uczennice z Trąbina na Przeglądzie Twórczości Księdza Twardowskiego

5 listopada 2011 roku uczennice Szkoły Podstawowej w Trąbinie uczestniczyły w VI Przeglądzie Twórczości ks. Jana Twardowskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Uczennica klasy drugiej Mariola Sawicka otrzymała wyróżnienie za wiersz pod tytułem „Co zginęło”. Uczennicę przygotowywała Pani Elżbieta Buchalska. Drugie miejsce za wiersz pod tytułem "Za szybko" zdobyła Sandra Chmielewska z klasy III. Sandrę przygotowywała Pani Marzena Mórawska. Gratulujemy!

Komunikat Gminnej Biblioteki Publicznej

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowitem informuje, że od 2 listopada 2011 roku czynna będzie tylko w budynku gimnazjum w Ostrowitem. Godziny otwarcia biblioteki:

Ślubowanie pierwszoklasistów w Ugoszczu

25 października br. w Szkole Podstawowej w Ugoszczu odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny pt. "W krainie wiedzy". W uroczystości uczestniczyli, między innymi, rodzice. Po złożeniu uroczystego ślubowania, dyrektor szkoły Ewa Cyrankowska dokonała aktu pasowania na ucznia. Ponadto „bohaterowie” uroczystości otrzymali plakietki oraz pamiątkowe dyplomy. Dzielni i dumni ze swojego występu pierwszoklasiście zostali także obdarowani upominkami ufundowanymi przez wójta gminy Brzuze, radę rodziców oraz kolegów i koleżanki z klas młodszych.

image

Stowarzyszenie Dobrzyniacy wygrało projekt

Na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej z 17 października 2011 roku, Stowarzyszenie Dobrzyniacy otrzymało dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł na realizację zadania publicznego pod nazwą „Zdrowe dzieci to nasz kapitał”, popularyzującego zdrowy styl życia w szkołach oraz społecznościach lokalnych. 24 października 2011 roku odbyło się pierwsze spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych w sprawie realizacji nagrodzonego projektu pod nazwą „Zdrowie zdobędziemy pływaniem i racjonalnym odżywianiem”.

image

Jesienne sadzenie drzew

W ramach projektu „Prezent dla ziemi” – nowe drzewa w gminie Brzuze, trwa akcja jesiennego sadzenia. Przypominamy, że 60 sztuk dorodnych drzew posadzono 20 maja 2011 roku w Trąbinie. Obecnie kończymy sadzenie drzewek. W ramach projektu na terenie naszej gminy zostanie posadzonych 2500 nowych drzew. Sponsorem akcji jest firma WILO Polska. Organizatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia.

image

Zbiór jabłek w Radzynku

Sady przy szkołach należą do rzadkości. Sad przy Szkole Podstawowej w Radzynku, to atrakcja przyrodnicza, a drzewa w nim pochodzą z 1940 roku. Spotykamy tu tradycyjne odmiany, których owoce mają niepowtarzalny smak i aromat. Nic dziwnego, bowiem uprawiane są w sposób tradycyjny – bez nawożenia i ochrony chemicznej. Zebrane przez pracowników szkoły, dzięki uprzejmości osób dowożących obiady trafiły do wszystkich szkół na terenie gminy i wzbogacą menu obiadowe uczniów.

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości