Facebook

Ogłoszenie

Na podstawie informacji Powiatowego Lekarza Weterynarii w Rypinie, Urząd Gminy Brzuze informuje, że w związku ze śmiercią lekarza weterynarii Kazimierza Kaczorowskiego, urzędowe czynności weterynaryjne, w tym wystawianie świadectw zdrowia dla trzody chlewnej będą wykonywali następujący lekarze weterynarii:
- lek. wet. A. Fic – nr tel. 511 824 768
- lek. wet. A. Duszek Wiechowska – nr tel, 608 439 538
- lek. wet. N. Tomaszewska – nr tel. 607 488 250
- lek. wet. K. Majkowski – nr tel. 606 362 727

Informacja dotycząca wymiany dowodów osobistych

Przypominamy, że upływa termin ważności dowodów osobistych, wydanych w 2001 roku – dowody te podlegają wymianie w roku bieżącym. Data ważności dowodu osobistego znajduje się w prawym, dolnym rogu dokumentu.

W celu wymiany, należy złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego oraz 2 aktualne fotografie. Wymiana dowodu osobistego nie podlega opłacie. Termin oczekiwania na nowy dokument – do miesiąca.

XL Rajd Topienia Marzanny

Grupa uczniów z Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem, zakwalifikowana do projektu „Szkolne Centrum Turystyki” prowadzonego w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse” Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, uczestniczyła w „XL Rajdzie Topienia Marzanny”.

Ozdoby na Wielkanoc

19 marca 2011 roku miłośniczki rękodzieła artystycznego z Kleszczyna, Mościsk i Przyrowy tworzyły ozdoby na kiermasz z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Więcej informacji i zdjęć dostępnych jest na stronie koła: www.kleszczynki.com.

Obchód przedspisowy zakończony

We wszystkich sołectwach gminy Brzuze zakończył się obchód przedspisowy do Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań. Spis rozpocznie się 1 kwietnia 2011 roku i potrwa do 30 czerwca 2011 roku.

Zwycięskie gimnazjalistki

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podsumowany został finał VIII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla gimnazjalistów. Do konkursowych zmagań przystąpiło 82 uczniów. Cieszymy się, że:  I miejsce zajęła Joanna Iwona Sadowska z Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem, na III miejscu znalazła się Katarzyna Małgorzata Bzinkowska – również z gimnazjum w Ostrowitem.

Wybory do Rad Powiatowych Kujawsko-Pomorskiej Izby

Wojewódzka Komisja Wyborcza na posiedzeniu odbytym w dniu 3 marca 2011 roku powołała Okręgowe Komisje Wyborcze we wszystkich okręgach do przeprowadzenia wyborów do Rad Powiatowych Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej.

Skład Okręgowej Komisji Wyborczej w Brzuzem:
- Leszek Borkowski  (Brzuze) - Przewodniczący komisji
- Waldemar Rzymkowski (Trąbin Rumunki) - Z-ca Przewodn. komisji
- Dariusz Jarzębowski (Ostrowite) - Sekretarz komisji
- Ryszard Rumianowski (Somsiory) - Członek komisji
- Marek Ozimkowski  (Brzuze) - Członek komisji

Wybory sołtysów i rad sołeckich zakończone

Dobiegły końca wybory sołtysów i rad sołeckich na terenie gminy Brzuze. Podajemy wykaz wybranych osób do pełnienia funkcji sołtysa w poszczególnych miejscowościach:

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości