Facebook

Awans zawodowy nauczycieli

Drugiego sierpnia 2011 roku, w Urzędzie Gminy Brzuze, odbyło się postępowanie egzaminacyjne na stopień nauczyciela mianowanego. W wyniku postępowania stopień nauczyciela mianowanego uzyskali: Joanna Jabłońska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Radzynku, Jolanta Przybylska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Radzynku i Mariusz Orzechowski – nauczyciel Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem.

Zakończenie prac spisowych

24 czerwca 2011 roku zakończył się w gminie Brzuze etap zbierania danych w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011. Trzech rachmistrzów spisowych odwiedziło na naszym terenie wskazane przez Główny Urząd Statystyczny mieszkania. Dziękuję Wszystkim, którzy pomogli w zebraniu danych spisowych, udzielali niezbędnych informacji i przyjęli w swoich domach rachmistrzów. Dziękuję także rachmistrzom za wykonaną pracę.

Jan Koprowski
Wójt Gminy Brzuze

W załączeniu pismo Dyrektora Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy.

Odebrane drogi po utrwaleniu

20 lipca br. odbył się odbiór końcowy 4 odcinków dróg gminnych, na których wykonane zostało powierzchniowe utrwalenie grysami. Utrwaleniu podlegały drogi: Marianowo – Gulbiny (na odcinku 1050 mb), Ugoszcz – Piórkowo (na odcinku 900 mb), Somsiory – Ruda (na odcinku 600 mb), Żałe – Piskorczyn (na odcinku 1200 mb).

Zrobiło się... kąpielowo!

O ile tylko pogoda dopisuje, nad jeziorem Brzuskim roi się od wypoczywających. Miejsce wykorzystywane do kąpieli i tutejsza plaża należące do gminy, cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają dwaj ratownicy. Życzymy słonecznej pogody!

Ruszyło rozgraniczenie drogi

Rozpoczęły się prace związane z rozgraniczeniem pasa drogi Ostrowite – Studzianka – Przyrowa. Już wkrótce geodeci wyznaczą na gruncie nową linię drogi.

Dzień Spółdzielczości w Ostrowitem

9 lipca 2011 roku w Ostrowitem (przy sklepie nr 14) odbył się Piknik Spółdzielczy zorganizowany przez Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska” w Lipnie. Imprezę licznie odwiedzili klienci, członkowie oraz pracownicy spółdzielni.

Przeżyjmy przegląd jeszcze raz!

Niedziela 10 lipca br. była dniem XIII Przeglądu Zespołów Ludowych Ziemi Dobrzyńskiej, który odbył się w Ugoszczu. Jak już wcześniej pisaliśmy, zaprezentowało się dwanaście zespołów ludowych z terenu Ziemi Dobrzyńskiej.

Gęś rypińska w naszej gminie

Stowarzyszenie Dobrzyniacy w ramach realizowanego projektu „Tradycja chowu i hodowli gęsi rypińskiej wraca na ziemię dobrzyńską” zakupiło 300 sztuk gęsi rasy rypińskiej. Projekt został dofinansowany dotacją Fundacji Wspomagania Wsi. 9 czerwca br. gęsi trafiły do 20 gospodarstw w naszej gminie. Pierwsze lustracje przeprowadzone były w gospodarstwach po dziesięciu dniach od nabycia, tj 19 czerwca. Wówczas to gąsięta ważyły około 0,5 kg.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości