Facebook

Ostrzeżenie meteorologiczne

Na podstawie pisma Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy informujemy, że w nocy z 5 na 6 października 2017 r. przez teren województwa kujawsko-pomorskiego może przejść front atmosferyczny, któremu towarzyszyć będą intensywne opady deszczu połączone z wiatrem o prędkości przekraczającej 100 km/h.

Inauguracja w toruńskiej Motoarenie

27 września 2017 r. w imprezie sportowej, W pogoni za Mają i Majką – szukamy następców Kwiatka wzięli udział młodzi kolarze ze szkółek województwa kujawsko-pomorskiego. W rozpoczęciu trzeciej edycji Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa realizowanego w ramach Programów Sportu Powszechnego Ministerstwa Sportu i Turystyki uczestniczyła reprezentacja szkółki z gminy Brzuze. Projekt ma na celu promowanie zdrowego i ekologicznego stylu życia poprzez upowszechnianie kolarstwa oraz sportu wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy spotkania przebyli rundę honorową wspólnie z toruńską mistrzynią Polski Karoliną Karasiewicz i olimpijczykiem Michałem Gołasiem,  przedstawicielami ministerstwa i urzędu marszałkowskiego oraz innymi zawodnikami. Nasi sportowcy otrzymali pamiątkowe medale z rąk prezesa Polskiego Związku Kolarskiego, Dariusza Banaszaka.

image

Nasze kolarki na zawodach

Zawodniczki ze szkółki kolarskiej, Natalia Głowacka oraz Wiktoria Łukaszewska wzięły udział w VIII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim Ligi UKS. 24 września w Małym Rudniku 2017 r. kolarki pokonały 19-to kilometrową trasę ścigając się w turnieju o Puchar Starosty Powiatu Grudziądzkiego.

image

Gmina Brzuze na zamku w Golubiu

W sobotę, 30 września 2017 r. na maszcie zamku w Golubiu Dobrzyniu powiewała flaga Gminy Brzuze. To niecodzienne wydarzenie związane było z obchodami święta leśników i myśliwych - Hubertus 2017, którego nasza gmina była współorganizatorem. Oprócz wójta gminy i przedstawicieli samorządu gminnego, w imprezie na zamku wzięli również udział mieszkańcy gminy Brzuze. Organizatorzy, jak co roku, zapewnili gościom wiele atrakcji. Oprócz uroczystej mszy świętej i przemarszu korowodu jeźdźców były między innymi: pogoń za lisem, pokaz husarii, koncert muzyki myśliwskiej czy wystawa psów ras myśliwskich. Uczestnicy mogli skosztować dań z dziczyzny, otrzymać bezpłatnie sadzonki drzew, a dzieci także wziąć udział w konkursach i zabawach. Duże zainteresowanie wśród zgromadzonych wzbudziły mapy, ulotki oraz foldery przyrodnicze prezentowane przez nadleśnictwa.

image

Zakończenie XX Maratonu w gminie Brzuze

Szkoła Podstawowa w Ostrowitem gościła w piątek, 29 września 2017 r. uczniów biorących udział w projekcie pn. Maraton Trzeźwości. W podsumowaniu tej jubileuszowej, zorganizowanej po raz dwudziesty imprezy, której tematem przewodnim jest profilaktyka uzależnień oraz promocja zdrowego stylu życia, uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.  Młodzież szkolna wzięła udział w konkursach wiedzy, plastycznym oraz literackim, a na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali upominki. Realizacji idei podjęli się: Stowarzyszenie rozwoju Gminy Brzuze, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we współpracy z GKS Pojezierze Brzuze, strażakami-ochotnikami i nauczycielami oraz przy wsparciu organizacyjnym i rzeczowym gminy. Maraton Trzeźwości to przedsięwzięcie zrealizowane pod patronatem Wójta Gminy Brzuze, które uzyskało dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

image

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 02.10.2017

- w godz. 08.00-16.00 stacja: Brzuze 2 obwód 100
- w godz. 12.00-15.00 stacja: Dobre 2
- w godz. 08.30-12.30 stacje: Marianowo 1, 2

Nowa pracownia dydaktyczna w Szkole w Ugoszczu

Od poniedziałku 26 września 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Ugoszczu mogą  korzystać z nowoczesnej pracowni przyrodniczej. Szkoła w Ugoszczu, jako jedna w pięciu w województwie kujawsko-pomorskim, w roku szkolnym 2017/2018, wzbogaciła się m.in. o szesnaście laptopów z oprogramowaniem oraz czujniki Pasco. Uroczystość przekazania sprzętu przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbyło się 22 września. W obecności Domiceli Kopaczewskiej – dyrektor Depatamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Grażyny Troszyńskiej - dyrektor KPCEN oraz Agaty Ciechanowskiej - sekretarz Gminy Brzuze i Ewy Cyrankowskiej - dyrektor SP w Ugoszczu zostały podpisane umowy o nieodpłatne użytkowanie mobilnej pracowni dydaktycznej. Projekt pn. e-Usługi – e-Organizacja pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego realizowany jest przez Urząd Marszałkowski w Toruniu za pośrednictwem KPCEN.

image

Hubertus na golubskim zamku

Wójt Gminy Brzuze serdecznie zaprasza mieszkańców naszej gminy na okręgowe obchody Hubertusa, które będą miały miejsce 30 września 2017 r. na zamku w Golubiu Dobrzyniu.  Wydarzenie, którego współorganizatorem jest m.in. Gmina Brzuze, przygotowane jest w ramach Dnia Świętego Huberta-patrona leśników, myśliwych i jeźdźców. W programie, w którym udział mogą wziąć mieszkańcy gminy Brzuze, znalazły się liczne atrakcje, m.in. msza św. Hubertowska w kościele w Golubiu, pogoń za lisem, pokaz husarii, występy sygnalistów myśliwskich, powożenie zaprzęgami konnymi oraz konkursy i zabawy dla dzieci.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości