Facebook

Trwa budowa kanalizacji

W gminie kontynuowana jest budowa kanalizacji. Aktualnie w miejscowości Ostrowite budowana jest sieć grawitacyjna.

image

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Ugoszczu

W Szkole Podstawowej w Ugoszczu uroczystość zakończenia roku szkolnego miała niezwykły charakter. Szóstoklasiści, którzy żegnali się z miejscem gdzie zdobywali podstawy swojego wykształcenia, dostarczyli wszystkim wielu wzruszeń. Po podniosłym momencie przyrzeczenia i odbiorze świadectw ukończenia szkoły, absolwenci podziękowali nauczycielom, twierdząc, że zabierają ze sobą bagaż dobrych wspomnień i doświadczeń. W tym ważnym dniu, przy uczniach klasy VI nie mogło zabraknąć rodziców, których dzieci zapewniły o swojej miłości i wdzięczności. Wiele radości wniósł występ pod tytułem „Było nam tu jak w niebie.”, w którym szóstoklasiści popisali się  aktorskimi uzdolnieniami. Niesamowite poczucie humoru znalazło uznanie wśród rówieśników i zaproszonych gości. Gratulacje i życzenia sukcesów w gimnazjum złożył absolwentom wójt gminy Brzuze.

image

Ogródki działkowe w Ostrowitem własnością gminy

Wójt gminy Brzuze dr inż. Jan Koprowski w kancelarii notarialnej w Toruniu wykonał przysługujące gminie Brzuze prawo pierwokupu odnoszące się do działki, stanowiącej ogródki działkowe, w miejscowości Ostrowite. Wobec tego nieruchomość ta stała się własnością gminy Brzuze.
Podstawą działania była uchwała Rady Gminy Brzuze dotycząca skorzystania z prawa pierwokupu użytkowania wieczystego tej nieruchomości.

W gminie Brzuze ruszył sezon kąpieliskowy!

24 czerwca 2012 roku ruszył sezon kąpieliskowy na gminnym obiekcie w Brzuzem. Codziennie od godziny 10:00 do 18:00 nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa dwóch ratowników.

image

Impreza plenerowa trzecioklasistów z Trąbina

Dzieci klasy III ze Szkoły Podstawowej w Trąbinie oraz ich rodzice spotkali się na pikniku zorganizowanym z racji zakończenia I etapu edukacji. Wszyscy wyjechali do gospodarstwa agroturystycznego pani Marianny Przybylskiej w Kleszczynie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, było wspólne grillowanie, zabawy i podsumowanie trzech lat nauki. Wychowawczyni klasy - Marzena Mórawska, przeprowadziła zajęcia profilaktyczne, które zakończyły się konkursem. Wśród gości zaproszonych była Renata Szymańska - dyrektor SP w Trąbinie oraz Jan Koprowski - Wójt Gminy Brzuze. Dzieci oraz ich rodzice serdecznie dziękują Panu Wójtowi, Pani Mariannie Przybylskiej, Paniom z GOPS w Brzuzem oraz Panu Krzysztofowi Wrzoskowi z Rogowa za pomoc w organizacji spotkania.

image

Konkurs na stanowisko dyrektora gimnazjum

Informujemy, że wójt gminy Brzuze ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem. Szczegóły dostępne w załączonym pliku.

Lider zespołu sprzedażowego – oferta pracy

Na prośbę niezależnego dostawcy taryf energii elektrycznej – firmy AMBER ENERGIA, zamieszczamy ofertę pracy na stanowisko lidera zespołu sprzedażowego.

Podpisana umowa na usuwanie azbestu

27 czerwca 2012 roku wójt gminy Jan Koprowski podpisał umowę z wykonawcą na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Brzuze w 2012 roku. Firmą, która będzie usuwać i utylizować azbest u 21 wnioskodawców jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „KOLMEX” z Kolankowa koło Lipna.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości