Facebook

Nasi na II miejscu w Turnieju Orlika!

We wrześniu 2011 roku drużyna z gminy Brzuze – uczniowie ze szkół podstawowych z Ostrowitego i Radzynka – zakwalifikowała się na eliminacje wojewódzkie II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, które odbyły się w Skępem. Nasi reprezentanci, którzy przyjęli nazwę „Ostrowite Młodzik” zajęli II miejsce. Opiekunem drużyny jest Mariusz Orzechowski. Autobusu na przejazd drużyny użyczył samorząd gminy Brzuze. Gratulujemy naszym młodym zwycięzcom czołowego miejsca!

Po sportowym weekendzie

W meczu piłki nożnej rozegranym w sobotę pierwszego października na boisku w Grudziądzu, seniorzy GKS „Pojezierze” Brzuze przegrali z KS „Stal” Grudziądz wynikiem 4 : 1, natomiast drugiego października juniorzy młodsi GKS „Pojezierze” Brzuze, zremisowali z LZS „Bobrowo” 0 : 0.

image

XIV Maraton Trzeźwości

23 września 2011 roku, w Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem, odbył się „XIV Maraton Trzeźwości – Ostrowite 2011”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z terenu gminy Brzuze oraz uczniowie Gimnazjum Gminy Rypin w Kowalkach. Podczas imprezy przeprowadzono liczne konkursy, które wyłoniły indywidualnych zwycięzców. W rywalizacji szkół podstawowych nagrodę w postaci czeku, otrzymała Szkoła Podstawowa w Ostrowitem, natomiast w kategorii gimnazjum zwyciężyła klasa I b. Organizatorem maratonu było Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze.

image

Pierwsze posiedzenie komisji wyborczych

22 września 2011 roku w Brzuzem odbyło się pierwsze posiedzenie obwodowych komisji wyborczych powołanych do przeprowadzenia wyborów parlamentarnych. Członkowie komisji wybrali przewodniczących poszczególnych obwodowych komisji i ich zastępców.

Obwodowe komisje wyborcze powołane

Wójt Gminy Brzuze wydał zarządzenie Nr 38/2011 z dnia 19 września 2011 roku, w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych.

Tym razem nie udało się

18 września w niedzielę, na boisku w Ugoszczu, rozegrany został drugi mecz juniorów młodszych „Pojezierza” Brzuze z „Iskrą” Ciechocin. Młodzi zawodnicy nie ustrzegli się tremy na swoim terenie. Wynik 1 : 0 dla gości ustalony został w pierwszej połowie pojedynku.

image

Pierwsze zwycięstwo w „A” Klasie

W niedzielę 11 września 2011 roku na boisku w Ugoszczu zagościł zespół LKS „Piast” Łasin – faworyt spotkania, w meczu czwartej kolejki o mistrzostwo „A” Klasy Seniorów, który rozegrany został z „Pojezierzem” Brzuze. Mecz, po pasjonującej walce i „pięknych” bramkach w wykonaniu Mariusza Orzechowskiego (klasyczny hat-trick) oraz Kamila Olendra zakończył się zwycięstwem „Pojezierza” 4 : 0.

Debiut juniorów młodszych

W niedzielę 11 września 2011 roku w meczu rozegranym na stadionie w Wąbrzeźnie, zespół juniorów młodszych „Pojezierza” Brzuze zmierzył się z rówieśnikami z „Unii” Wąbrzeźno. Było to pierwsze, znaczące spotkanie naszych na boisku. Mimo całkiem poprawnego występu zawodników „Pojezierza”, pojedynek zakończył się porażką naszych 4 : 1. Honorowego gola (pierwszego w historii istnienia drużyny) strzelił Karol Pankowski.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości