Facebook

"Wyprawka szkolna" - 2012

Od nowego roku szkolnego 2012/2013 realizowany będzie Rządowy Program Pomocy Uczniom 2012 - "Wyprawka szkolna". W bieżącym roku zmianie ulegają kryteria dostępu do pomocy, tj.:
- zwiększony został próg dochodów na członka w rodzinie dla rodziców uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i wynosi on 504,00 zł netto,
- w przypadku pozostałych uczniów tj. uczniów klas drugich, trzecich i czwartych szkoły podstawowej, nie posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, utrzymane zostało kryterium dochodowe 351,00 zł netto na osobę w rodzinie. Więcej informacji na ten temat podamy w późniejszym terminie.

Było wielkie wędkowanie

We środę 18 lipca br. dzieci wypoczywające w ramach „Atrakcji integracyjnych wakacji” uczestniczyły w zawodach wędkarskich na jeziorze Brzuskim. Ryby łowili chłopcy i dziewczęta. Małym rybakom towarzyszyli również starsi mieszkańcy Brzuzego i okolic. Na koniec było grillowanie, dyplomy i nagrody. Przypomnijmy, że projekt pod nazwą „Atrakcje integracyjnych wakacji” realizowany jest przez Stowarzyszenie Dobrzyniacy, a współpracuje Gmina Brzuze. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przekazał organizatorom piłki, które stanowiły nagrody dla uczestników. Podczas połowu dzieci wspierali przedstawiciele PZW Ostrowite.

image

Wyjazd integracyjnych wakacji

W ramach projektu „Atrakcje integracyjnych wakacji” realizowanego przez Stowarzyszenie Dobrzyniacy dzieci i dorośli mieszkańcy okolic Brzuzego gościli w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, a także w Sanktuariach Maryjnych w Skępem i Oborach. Podczas pobytu w sierpeckim muzeum uczestnicy wyjazdu mogli obserwować, między innymi, dawne metody wyrobu masła, wystroje wnętrz wsi mazowieckiej oraz kolekcje zabytkowej rzeźby i powozów. W krużgankach skępskiego klasztoru zainteresowanie wzbudzały tablice poświęcone wybitnym rodakom z ziemi dobrzyńskiej.

image

Piknik wiejski w Somsiorach

W sobotę 21 lipca 2012 roku w Somsiorach odbędzie się piknik wiejski zorganizowany przez radę sołecką tej miejscowości. W programie organizatorzy przewidzieli, między innymi, grillowanie, grochówkę, konkursy dla dzieci, a na koniec zabawę taneczną. Piknik rozpocznie się o godzinie 19:00. Życzymy dobrej pogody!

Obrączkowanie bocianów w gminie Brzuze

Uczestniczyliśmy w obrączkowaniu młodych bocianów białych na terenie gminy Brzuze - programie realizowanym przez koncern energetyczny Energa. W bieżącym roku można zaobserwować duże zróżnicowanie we wzroście ptaków. W dniu obrączkowania (12.07.) z niektórych gniazd bociany uciekły, w innych obserwowano duże różnice wielkości i brak zdolności do lotu. Akcja ma na celu m.in. umożliwienie monitoringu tras przelotu. Zaobrączkowane ptaki niedługo odlecą i będziemy je mogli zobaczyć dopiero za dwa lata.

Awans zawodowy nauczycieli

Trzynastego lipca w Urzędzie Gminy Brzuze odbył się egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. W szranki stanęło pięcioro nauczycieli kontraktowych: Marta Nowak – nauczycielka Przedszkola Samorządowego w Ostrowitem, Iwona Włodarczyk – Szkoła Podstawowa w Trąbinie, Katarzyna Bodenszac i Dorota Dłużniewska – Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem oraz Michał Czachorski – Szkoła Podstawowa w Trąbinie. Powodzenia!

Budowa kanalizacji

W styczniu br. rozpoczęła się budowa kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Brzuze. Obecnie kontynuowane są prace budowy sieci grawitacyjnej na terenie miejscowości Ostrowite.

image

Analiza wyników projektu „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”

Jak już wcześniej informowaliśmy w szkołach podstawowych i gimnazjum zakończyła się realizacja zajęć w ramach projektu „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”. Aktualnie szkoły pracują nad ostateczną analizą oceniania wewnątrzszkolnego z przedmiotów objętych projektem. Wśród przedmiotów tych były: matematyka, edukacja wczesnoszkolna, biologia, geografia, fizyka, chemia i przyroda.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości