Facebook

Komunikat o zagrożeniu upraw pszenicy ozimej

Przekazujemy informację Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy, Oddział Rypin, o zagrożeniu upraw pszenicy ozimej spowodowanym przez agrofag rdzy brunatnej pszenicy.

Realizacja projektu w gminie trwa

10 maja 2012 roku odwiedziła gminę Brzuze grupa członków kapituły konkursu „Rodzynki z Pozarządówki”. Wizyta związana była z tym, iż Stowarzyszenie Dobrzyniacy realizujące projekt „Tradycja chowu i hodowli gęsi rypińskiej wraca na ziemię dobrzyńską”, zakwalifikowało się do II etapu konkursu. Członkowie kapituły odwiedzili niektóre gospodarstwa na terenie gminy, w których prowadzony jest chów gęsi w oparciu o zasady konkursu.

image

Postępy prac budowy kanalizacji

Zakończono budowę kolejnych odcinków kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Brzuze. Dotychczas wybudowana została większa część sieci kanalizacji tłocznej.

image

Przybywa gęsi „z projektu”

Na terenie gminy Brzuze realizowany jest projekt „Tradycja chowu i hodowli gęsi rypińskiej wraca na ziemię dobrzyńską”, autorstwa Stowarzyszenia Dobrzyniacy. Przedsięwzięcie sfinansowane zostało przez Fundację Wspomagania Wsi. Hodowcy gęsi uzyskali już małe gąsięta, a dorosłe gęsi wysiadują jaja. Można więc liczyć na to, że przybędzie gęsi rypińskiej.

image

Ruszył projekt POKL

7 maja br. uczestnicy projektu POKL rozpoczęli prace społeczno-użyteczne, które są jednym z elementów jego realizacji. W pracach weźmie udział 14 osób przez okres 3 miesięcy.

Uwaga na jeża!

Na prośbę Towarzystwa Pomocy Zwierzętom ANIMALS podajemy materiały propagujące akcję, której celem jest ochrona jeży przed wyginięciem oraz przybliżające wiedzę o tych „małych sprzymierzeńcach” człowieka.

- plakat informacyjny
- ulotka

Komunikat o zagrożeniu upraw jabłoni i pszenicy ozimej

Przekazujemy informacje Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy, Oddział Rypin, o zagrożeniu upraw jabłoni spowodowanym przez agrofag przędziorka i upraw pszenicy ozimej spowodowanym przez agrofag łamliwości źdźbła zbóż i traw.

Zwrot podatku akcyzowego

Informujemy, że 27 i 30 kwietnia 2012 roku, w Urzędzie Gminy Brzuze, wypłacany będzie zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej przez producentów rolnych za I półrocze 2012 roku. Wypłaty w godzinach pracy urzędu.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości