Facebook

Usuwamy azbest

20 czerwca br., nastąpiło otwarcie ofert na usuwanie wyrobów zawierających azbest w 2012 roku w przetargu ogłoszonym przez gminę Brzuze. Zgłosiły się dwie firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „KOLMEX” z Lipna. Przypomnijmy, że wnioski w tej sprawie złożyło w 2012 roku 21 osób na około 54 tony wyrobów zawierających azbest. W ten sposób rozpoczynamy realizację programu usuwania azbestu przyjętego przez radę gminy. Liczymy na większe zainteresowanie tym zagadnieniem ze strony mieszkańców. Jeżeli będą środki ze źródeł zewnętrznych na ten cel będziemy kontynuować wymianę pokryć dachowych. Należy jednak pamiętać, że aby właściwie przygotować się do realizacji programu, należy wcześniej zadeklarować zamiar wymiany pokrycia w urzędzie gminy – mówi wójt Jan Koprowski.

Rolnicy mogą ubiegać się o kredyt preferencyjny

Na podstawie pisma Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy informujemy, że istnieje możliwość uruchomienia procedury otwarcia preferencyjnej linii kredytowej na wznowienie produkcji dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w wyniku ujemnych skutków przezimowania. Zatem rolnicy mogą ubiegać się o kredyt preferencyjny. Rolnicy z terenu byłego województwa włocławskiego mogą przesyłać częściowo wypełniony wniosek do Oddziału Zamiejscowego Kujawsko Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego we Włocławku. Wzór wniosku jest na stronie internetowej Kujawsko Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego: www.bydgoszcz.uw.gov.pl, Wydział Środowiska, Rolnictwa i Rozwój Wsi – aktualności.

Rodzynki z pozarządówki dla Dobrzyniaków

Dziewiętnastego czerwca 2012 roku przedstawiciele Stowarzyszenia Dobrzyniacy z siedzibą w Brzuzem odebrali nagrodę przyznaną w ramach konkursu, ogłoszonego przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe pod nazwą „RODZYNKI Z POZARZĄDÓWKI” – edycja 2012 r. Uroczystość odbyła się w Pałacu w Lubostroniu. Stowarzyszenie jest jedną z trzynastu nagrodzonych organizacji. Wyróżniony został projekt „Tradycja chowu i hodowli gęsi rypińskiej wraca na ziemię dobrzyńską”. Przypomnijmy, że jego realizacja przebiega przy wsparciu finansowym Fundacji Wspomagania Wsi w ramach konkursu „Ochrona Bioróżnorodności Naszą Szansą - 2011”. Zaangażowanych zostało 20 gospodarstw przydomowych, które zakupiły łącznie 300 piskląt gęsi. Uznanie, jakie zyskał, wskazuje na jego oryginalność i znaczenie dla tradycji regionu. Ideą projektu jest też, między innymi, ochrona rodzimych ras zwierząt hodowlanych.

image

Zapraszamy nad jezioro w Brzuzem!

Od 24 czerwca br. będzie można wypoczywać nad jeziorem w Brzuzem oraz korzystać z kąpieli pod okiem ratowników WOPR. Sezon na gminnym miejscu wykorzystywanym do kąpieli trwać będzie do 24 sierpnia 2012 roku. Serdecznie zapraszamy!

Odbyła się uroczystość w Radzynku

19 czerwca 2012 roku, w świetlicy wiejskiej w Radzynku, odbyło się uroczyste spotkanie związane z Dniem Matki. Organizatorem było tutejsze koło gospodyń wiejskich. Atmosfera uroczystości była serdeczna i radosna. Gratulujemy!

Kończy się realizacja projektu „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”

Dobiega końca realizowany w szkołach podstawowych i gimnazjum naszej gminy projekt pod nazwą „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”. W związku z tym w dniach od 20 do 22 czerwca 2012 roku w Rypinie odbędzie się Festiwal Nauki podsumowujący projekt. Gminę Brzuze reprezentować będzie na festiwalu 9-osobowa grupa uczniów klasy III Szkoły Podstawowej z Radzynka wraz z opiekunem. Przypomnijmy, że gmina Brzuze była jednym z 12 partnerów tego projektu, a jego realizacja rozpoczęła się w marcu 2009 roku. Głównym celem przedsięwzięcia było wdrożenie ponadregionalnego programu rozwijania u uczniów szkół podstawowych i gimnazjum kompetencji o kluczowym znaczeniu dla zdolności do zatrudnienia oraz kontynuowania edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności matematyczno-przyrodniczych oraz umiejętności uczenia się.

„Kleszczynki” na Jarmarku Ciechocińskim

W sobotę 16 czerwca 2012 roku gmina Ciechocin obchodziła 750-lecie powstania Ciechocina. W związku z tym odbywał się tam Jarmark Ciechociński. Gminę Brzuze reprezentowało Koło Miłośniczek Rękodzieła Artystycznego „Kleszczynki”. Panie zrzeszone w kole bardzo często prezentują się podczas jarmarków i uroczystości odbywających się poza terenem gminy, godnie reprezentując nasz samorząd. Na „Kleszczynki” zawsze można liczyć, a ich wyroby cieszą się zainteresowaniem. Dziękujemy i prosimy o więcej!

image

Wkrótce przetarg na realizację projektu POKL

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem w ramach realizacji projektu POKL pod nazwą „Gmina Brzuze mówi STOP wykluczeniu społecznemu”, ogłosi w najbliższych dniach przetarg, który wyłoni firmę do przeprowadzenia szkoleń zawodowych.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 1066 gości