Facebook

Piknik wiejski w Somsiorach

W sobotę 21 lipca 2012 roku w Somsiorach odbędzie się piknik wiejski zorganizowany przez radę sołecką tej miejscowości. W programie organizatorzy przewidzieli, między innymi, grillowanie, grochówkę, konkursy dla dzieci, a na koniec zabawę taneczną. Piknik rozpocznie się o godzinie 19:00. Życzymy dobrej pogody!

Obrączkowanie bocianów w gminie Brzuze

Uczestniczyliśmy w obrączkowaniu młodych bocianów białych na terenie gminy Brzuze - programie realizowanym przez koncern energetyczny Energa. W bieżącym roku można zaobserwować duże zróżnicowanie we wzroście ptaków. W dniu obrączkowania (12.07.) z niektórych gniazd bociany uciekły, w innych obserwowano duże różnice wielkości i brak zdolności do lotu. Akcja ma na celu m.in. umożliwienie monitoringu tras przelotu. Zaobrączkowane ptaki niedługo odlecą i będziemy je mogli zobaczyć dopiero za dwa lata.

Awans zawodowy nauczycieli

Trzynastego lipca w Urzędzie Gminy Brzuze odbył się egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. W szranki stanęło pięcioro nauczycieli kontraktowych: Marta Nowak – nauczycielka Przedszkola Samorządowego w Ostrowitem, Iwona Włodarczyk – Szkoła Podstawowa w Trąbinie, Katarzyna Bodenszac i Dorota Dłużniewska – Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem oraz Michał Czachorski – Szkoła Podstawowa w Trąbinie. Powodzenia!

Budowa kanalizacji

W styczniu br. rozpoczęła się budowa kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Brzuze. Obecnie kontynuowane są prace budowy sieci grawitacyjnej na terenie miejscowości Ostrowite.

image

Analiza wyników projektu „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”

Jak już wcześniej informowaliśmy w szkołach podstawowych i gimnazjum zakończyła się realizacja zajęć w ramach projektu „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”. Aktualnie szkoły pracują nad ostateczną analizą oceniania wewnątrzszkolnego z przedmiotów objętych projektem. Wśród przedmiotów tych były: matematyka, edukacja wczesnoszkolna, biologia, geografia, fizyka, chemia i przyroda.

Przetarg na realizację szkoleń

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem informuje, że w związku z realizacją projektu systemowego „Gmina Brzuze mówi stop wykluczeniu społecznemu”, ogłosi przetarg nieograniczony na realizację szkoleń zawodowych dla beneficjentów projektu.

Zielone wakacje w gminie Brzuze

Wójt gminy Brzuze i Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze serdecznie zapraszają dzieci i młodzież w wieku szkolnym do udziału w letnim wypoczynku pod nazwą „Zielone wakacje w gminie Brzuze”, które odbywać się będą od 6 do 31 sierpnia 2012 roku, w Brzuzem, Gulbinach, Ugoszczu i Żałem.

Sezon kąpielowy trwa!

Przy doskwierającym upale szukamy ochłody. Na jeziorze Brzuskim nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy.

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości