Facebook

Kolejny sukces Stowarzyszenia Dobrzyniacy

Jak podaje Muzeum Historii Polski, po raz kolejny rozstrzygnięto konkurs w ramach programu operacyjnego „Patriotyzm Jutra”, dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego.W tym roku zainteresowanie konkursem było rekordowe – w elektronicznym systemie naboru wniosków utworzono ponad 1400 kont, złożono blisko 700 wniosków, z czego 675 spełniło kryteria formalne. Jury przyznało dotacje 97 projektom. Wśród wyróżnionych inicjatyw znalazła się propozycja Stowarzyszenia Dobrzyniacy, z siedzibą w Brzuzem, dotycząca powstania styczniowego w ziemi dobrzyńskiej. Gratulujemy!

Wójt i dyrektorzy o organizacji placówek oświatowych

31 maja 2012 roku w Urzędzie Gminy Brzuze odbyło się spotkanie wójta gminy Brzuze z dyrektorami placówek oświatowych. Tematem głównym były sprawy związane z organizacją placówek.

Chór „Belcanto” w naszej gminie

Chór „Belcanto” z Rypina współpracuje z gminą Brzuze od wielu lat. Zawdzięczamy im, między innymi, oprawę Mszy Św. podczas niektórych uroczystości gminnych. Chór bardzo chętnie przyjmuje nasze zaproszenia. W niedzielę 27 maja br. zaśpiewali podczas uroczystości odpustowej w Studziance.

image

Dzień Matki w Trąbinie Rumunkach

W Kole Gospodyń Wiejskich w Trąbinie Rumunkach świętowano uroczyście Dzień Matki. Atmosferze serdeczności towarzyszył śpiew. Wszystkim Matkom z Trąbina Rumunek życzymy, by ich codziennemu trudowi towarzyszyła zawsze radość i pogoda.

image

Trwa budowa sieci kanalizacyjnej

Kontynuowane są prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w gminie. Roboty prowadzone są w miejscowościach: Brzuze, Ostrowite i Ugoszcz.

image

Piknik Rodzinny w Trąbinie

W sobotę 26 maja 2012 roku, w Szkole Podstawowej w Trąbinie, odbył się piknik rodzinny. Liczne atrakcje przewidziane dla dzieci i mieszkańców możliwe były dzięki współpracy szkoły z Radą Rodziców, Urzędem Gminy Brzuze oraz licznymi sponsorami. Należały do nich: część artystyczna, konkursy rodzinne, zawody sportowe, loteria fantowa, kwiaciarnia, trampolina, kawiarenka, pokaz nowoczesnych ciągników. Gościem "rodzinnego spotkania" był, między innymi, wójt gminy Jan Koprowski.

image

Komunikat o zagrożeniu upraw roślin

Przekazujemy informację Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy, Oddział Rypin, o zagrożeniu upraw pszenicy ozimej i jęczmienia jarego spowodowanym przez agrofag skrzypionki.

Dzień Matki w Brzuzem

We czwartek 24 maja 2012 roku w wiejskim domu kultury w Brzuzem odbyła się, zorganizowana przez Gminną Radę KGW Brzuze, uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczestniczkami były panie – matki z poszczególnych kół gospodyń wiejskich działających na obszarze gminy. Wśród gości byli, między innymi: Marian Delewski - kierownik Oddziału KRUS w Rypinie oraz dr inż. Jan Koprowski – wójt gminy Brzuze. W programie uroczystości poświęconej matkom był występ uczniów Szkoły Podstawowej z Ostrowitego, który wywołał niejedną łzę wzruszenia. Także zaproszeni goście skierowali słowa serdecznych życzeń i wyrazów wdzięczności do wszystkich zgromadzonych matek.

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości