Facebook

Ogródki działkowe w Ostrowitem własnością gminy

Wójt gminy Brzuze dr inż. Jan Koprowski w kancelarii notarialnej w Toruniu wykonał przysługujące gminie Brzuze prawo pierwokupu odnoszące się do działki, stanowiącej ogródki działkowe, w miejscowości Ostrowite. Wobec tego nieruchomość ta stała się własnością gminy Brzuze.
Podstawą działania była uchwała Rady Gminy Brzuze dotycząca skorzystania z prawa pierwokupu użytkowania wieczystego tej nieruchomości.

W gminie Brzuze ruszył sezon kąpieliskowy!

24 czerwca 2012 roku ruszył sezon kąpieliskowy na gminnym obiekcie w Brzuzem. Codziennie od godziny 10:00 do 18:00 nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa dwóch ratowników.

image

Impreza plenerowa trzecioklasistów z Trąbina

Dzieci klasy III ze Szkoły Podstawowej w Trąbinie oraz ich rodzice spotkali się na pikniku zorganizowanym z racji zakończenia I etapu edukacji. Wszyscy wyjechali do gospodarstwa agroturystycznego pani Marianny Przybylskiej w Kleszczynie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, było wspólne grillowanie, zabawy i podsumowanie trzech lat nauki. Wychowawczyni klasy - Marzena Mórawska, przeprowadziła zajęcia profilaktyczne, które zakończyły się konkursem. Wśród gości zaproszonych była Renata Szymańska - dyrektor SP w Trąbinie oraz Jan Koprowski - Wójt Gminy Brzuze. Dzieci oraz ich rodzice serdecznie dziękują Panu Wójtowi, Pani Mariannie Przybylskiej, Paniom z GOPS w Brzuzem oraz Panu Krzysztofowi Wrzoskowi z Rogowa za pomoc w organizacji spotkania.

image

Konkurs na stanowisko dyrektora gimnazjum

Informujemy, że wójt gminy Brzuze ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem. Szczegóły dostępne w załączonym pliku.

Lider zespołu sprzedażowego – oferta pracy

Na prośbę niezależnego dostawcy taryf energii elektrycznej – firmy AMBER ENERGIA, zamieszczamy ofertę pracy na stanowisko lidera zespołu sprzedażowego.

Podpisana umowa na usuwanie azbestu

27 czerwca 2012 roku wójt gminy Jan Koprowski podpisał umowę z wykonawcą na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Brzuze w 2012 roku. Firmą, która będzie usuwać i utylizować azbest u 21 wnioskodawców jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „KOLMEX” z Kolankowa koło Lipna.

Komunikat o zagrożeniu upraw cebuli

Przekazujemy informację Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy, Oddział Rypin, o zagrożeniu upraw cebuli spowodowanym przez agrofag mączniaka rzekomego cebuli.

Sezon kąpieliskowy otwarty!

Ruszył sezon kąpieliskowy nad jeziorem Brzuskim. Od 24 czerwca br. nad bezpieczeństwem wypoczywających i kąpiących się w jeziorze czuwają ratownicy WOPR z Lipna. Czekamy tylko na słońce i pogodę!

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości