Facebook

Turniej piłkarski sołectw

Informujemy, że w niedzielę 26 sierpnia 2012 roku, na kompleksie boisk ORLIK w Ostrowitem, odbędzie się Turniej Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Brzuze. Rozpoczęcie turnieju godz. 11:00.

Trwają Zielone Wakacje!

14 sierpnia br. w Brzuzem uczestnicy wypoczynku Zielone Wakacje - letni wypoczynek dzieci i młodzieży w gminie Brzuze, lepili wyroby z gliny. Na warsztaty garncarskie, do dzieci z Brzuzego, dołączyły dzieci z placówki w Ugoszczu.

image

Warsztaty garncarskie podczas wakacji!

W poniedziałek 13 sierpnia 2012 roku w ramach wypoczynku Zielone Wakacje – letni wypoczynek dzieci i młodzieży w gminie Brzuze, dzieci z Gulbin zapoznały się ze sztuką lepienia wyrobów z gliny. Odbyły się tam warsztaty garncarskie. Jutro warsztaty takie odbędą się w Brzuzem i wezmą w nich udział również dzieci z Ugoszcza. Wkrótce lepienie z gliny w Żałem. Jak z tego wynika, nie święci garnki lepią. Na 16 i 17 sierpnia br. przewidziane są warsztaty z zakresu kuchni regionalnej.

Wywiad tygodnia na stronie województwa kujawsko-pomorskiego

Na stronie województwa kujawsko-pomorskiego ukazał się wywiad tygodnia z Janem Koprowskim - wójtem gminy Brzuze, pełniącym jednocześnie funkcję Prezesa Stowarzyszenia Dobrzyniacy.

Sprzedaż dwóch lokali mieszkalnych dotychczasowym najemcom

Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Brzuze został wywieszony wykaz dwóch lokali mieszkalnych, przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym, dotychczasowym najemcom. Przedmiotowe lokale usytuowane są w Ostrowitem – w budynku domu nauczyciela oraz w miejscowości Ugoszcz – w budynku po byłej poczcie.

Spotkanie organizacyjne KGW

W piątek 10 sierpnia 2012 roku w wiejskim domu kultury w Brzuzem spotkały się przewodniczące KGW z terenu gminy Brzuze. Głównym tematem spotkania była organizacja XV Dożynek Gminnych w Studziance.

Warsztaty dla gimnazjalistów i licealistów!

Informujemy, że w piątek 17 sierpnia 2012 roku (godz. 10:00) w wiejskim domu kultury w Brzuzem odbędą się jednodniowe warsztaty z wykorzystaniem dwóch gier edukacyjnych pod nazwą „Jesteś kroplą” oraz „Gazowe eldorado”. Warsztaty adresowane są do uczniów gimnazjów oraz licealistów, a ich celem jest pokazanie młodym ludziom w ciekawy i angażujący sposób istoty dbania o zasoby naturalne Ziemi. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Dobrzyniacy. Warsztaty przeprowadzi Centrum Edukacji Obywatelskiej. Chętni do uczestnictwa powinni zgłaszać się w Urzędzie Gminy Brzuze w dni robocze, osobiście w pokoju numer 11 lub telefonicznie pod numerem telefonu 54 270-11-23 wew. 12 lub 512 180 887 do godziny 13:00. Zapraszamy!

Migawki z Zielonych Wakacji

Jak już wcześniej informowaliśmy, w gminie Brzuze rozpoczęły się Zielone Wakacje – letni wypoczynek dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w czterech placówkach tj. w Brzuzem, Ugoszczu, Gulbinach i Żałem. Uczestnicy chętnie korzystają z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji, tj. zabaw, konkursów, wkrótce będą też wyjazdy. Wypoczywający otrzymują również posiłki. Przypomnijmy, że organizatorami wypoczynku są wójt gminy Brzuze i Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze.

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości