Facebook

Awans zawodowy nauczycieli

Trzynastego lipca w Urzędzie Gminy Brzuze odbył się egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. W szranki stanęło pięcioro nauczycieli kontraktowych: Marta Nowak – nauczycielka Przedszkola Samorządowego w Ostrowitem, Iwona Włodarczyk – Szkoła Podstawowa w Trąbinie, Katarzyna Bodenszac i Dorota Dłużniewska – Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem oraz Michał Czachorski – Szkoła Podstawowa w Trąbinie. Powodzenia!

Budowa kanalizacji

W styczniu br. rozpoczęła się budowa kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Brzuze. Obecnie kontynuowane są prace budowy sieci grawitacyjnej na terenie miejscowości Ostrowite.

image

Analiza wyników projektu „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”

Jak już wcześniej informowaliśmy w szkołach podstawowych i gimnazjum zakończyła się realizacja zajęć w ramach projektu „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”. Aktualnie szkoły pracują nad ostateczną analizą oceniania wewnątrzszkolnego z przedmiotów objętych projektem. Wśród przedmiotów tych były: matematyka, edukacja wczesnoszkolna, biologia, geografia, fizyka, chemia i przyroda.

Przetarg na realizację szkoleń

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem informuje, że w związku z realizacją projektu systemowego „Gmina Brzuze mówi stop wykluczeniu społecznemu”, ogłosi przetarg nieograniczony na realizację szkoleń zawodowych dla beneficjentów projektu.

Zielone wakacje w gminie Brzuze

Wójt gminy Brzuze i Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze serdecznie zapraszają dzieci i młodzież w wieku szkolnym do udziału w letnim wypoczynku pod nazwą „Zielone wakacje w gminie Brzuze”, które odbywać się będą od 6 do 31 sierpnia 2012 roku, w Brzuzem, Gulbinach, Ugoszczu i Żałem.

Sezon kąpielowy trwa!

Przy doskwierającym upale szukamy ochłody. Na jeziorze Brzuskim nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy.

image

Przeżywaliśmy XIV Przegląd Zespołów Ludowych Ziemi Dobrzyńskiej

Niedziela 8 lipca 2012 roku była dniem XIV Przeglądu Zespołów Ludowych Ziemi Dobrzyńskiej. Przed publicznością zaprezentowało się trzynaście zespołów, spośród których „Familianki” i „Siostry Argalskie” reprezentowały gminę Brzuze. Ponadto wystąpili: „Lubiczanie”, „Kapela im. Kamińskich”, „Sami Swoi”, „Skrwilenianki”, „Jutrzenka”, „Wichowiaki”, „Jesienny Liść”, „Walentynki”, "Srebrny Włos", „Radość”, Morgowiaki”. Jak już wcześniej informowaliśmy organizatorami przeglądu byli Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej oraz Wójt Gminy Brzuze. Nasza gmina jest członkiem stowarzyszenia. Był radosny śpiew, zabawne dialogi „na cztery nogi” i porywająca do tańca muzyczka. Słońce doskwierało ale atmosfera występów była niezwykle przyjazna. Czekamy na jubileuszowy - piętnasty przegląd w przyszłym roku!

image

Można korzystać z porad psychologa

2 sierpnia 2012 roku w wiejskim domu kultury w Brzuzem, w godz. od 14:00 do 16:00, będzie można korzystać z porad psychologa. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości