Facebook

Trwa usuwanie azbestu

Na terenie gminy Brzuze trwa usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest. W ramach prowadzonej akcji przeprowadzany jest demontaż wyrobów zawierających azbest z obiektów, przetransportowywanie wytworzonych w wyniku demontażu niebezpiecznych odpadów do miejsca ich unieszkodliwiania oraz przekazywanie do unieszkodliwiania tychże odpadów. Przedsięwzięcie realizowane jest przez gminę w ramach projektu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Brzuze w roku 2012”.

Turniej piłki nożnej

Jak już wcześniej informowaliśmy, w niedzielę 26 sierpnia 2012 roku na kompleksie boisk ORLIK w Ostrowitem, odbędzie się Turniej Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Brzuze. Rozpoczęcie turnieju godz. 11:00. Zapraszamy!

Przebudowa drogi Giżynek-Ruże

Rozpoczęto ostatni etap przebudowy drogi gminnej Giżynek-Ruże. Aktualnie trwają prace ziemne.

image

Warsztaty edukacyjne dla młodzieży

17 sierpnia 2012 roku młodzież gimnazjalna oraz licealiści wzięli udział w warsztatach z grami edukacyjnymi, które pokazują istotę dbania o zasoby naturalne Ziemi. Warsztaty prowadziły trenerki z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Gry dotyczyły tematów „Gazowe Eldorado” oraz „Jesteś kroplą”. Zajęcia przeprowadzone zostały w wiejskim domu kultury w Brzuzem, a organizatorami byli Stowarzyszenie Dobrzyniacy przy współpracy gminy Brzuze.

image

Miss AGRA 2012

Na podstawie pisma Rypińskiego Domu Kultury Informujemy, że wzorem lat ubiegłych również w tym roku podczas AGRY odbędą się wybory Miss AGRA 2012. Jak informuje RDK, w konkursie piękności mogą wystąpić dziewczęta z terenu powiatu rypińskiego w wieku od 16 do 25 lat, stan cywilny kandydatek - panna. Zgłaszać się należy do 28 sierpnia 2012 roku w siedzibie RDK w Rypinie. Bliższych informacji na temat konkursu udziela instruktor tamtejszej placówki Andrzej Pawlewicz – nr tel. 54 280 21 56 wew. 30.

XV Dożynki Gminne w Studziance

Pierwszego września 2012 roku w sobotę w Studziance odbędą się XV Dożynki Gminne. W programie rolniczego święta przewidziana jest, między innymi, uroczysta Msza Św. Dziękczynna (godz. 11:00), konkurs wieńców dożynkowych, a także prezentacje artystyczne zespołów gminnych. Zaprezentują się zespoły: Siostry Argalskie, Akcent oraz Familianki.

Wystawa rzeźby w Brzuzem

W sobotę 8 września 2012 roku w wiejskim domu kultury w Brzuzem nastąpi otwarcie wystawy rzeźby Kazimierza Góreckiego pod tytułem „ORZEŁ BIAŁY”. Autor mieszka i tworzy w Nowym Targu, a poprzez pochodzenie związany jest z terenem naszej gminy. Jest artystą nowatorskim, a zasłynął wyrzeźbieniem oryginalnego tronu królewskiego. Praca powstała w latach 1989-1994 i wykonana jest w drewnie jaworowym z elementami wyrzeźbionymi w czereśni. Przyjazd na otwarcie wystawy zapowiedziała oficjalna delegacja Nowego Targu z burmistrzem miasta na czele. Otwarcie wystawy - godz. 16:00.

Warsztaty kuchni regionalnej na wakacjach

16 sierpnia 2012 roku, podczas zielonych wakacji, był dniem wyczynów kulinarnych. W wiejskim domu kultury w Brzuzem odbyły się warsztaty kuchni regionalnej. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w przygotowywanie przysmaków.

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości