Facebook

XIV Maraton Trzeźwości

23 września 2011 roku, w Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem, odbył się „XIV Maraton Trzeźwości – Ostrowite 2011”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z terenu gminy Brzuze oraz uczniowie Gimnazjum Gminy Rypin w Kowalkach. Podczas imprezy przeprowadzono liczne konkursy, które wyłoniły indywidualnych zwycięzców. W rywalizacji szkół podstawowych nagrodę w postaci czeku, otrzymała Szkoła Podstawowa w Ostrowitem, natomiast w kategorii gimnazjum zwyciężyła klasa I b. Organizatorem maratonu było Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze.

image

Pierwsze posiedzenie komisji wyborczych

22 września 2011 roku w Brzuzem odbyło się pierwsze posiedzenie obwodowych komisji wyborczych powołanych do przeprowadzenia wyborów parlamentarnych. Członkowie komisji wybrali przewodniczących poszczególnych obwodowych komisji i ich zastępców.

Obwodowe komisje wyborcze powołane

Wójt Gminy Brzuze wydał zarządzenie Nr 38/2011 z dnia 19 września 2011 roku, w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych.

Tym razem nie udało się

18 września w niedzielę, na boisku w Ugoszczu, rozegrany został drugi mecz juniorów młodszych „Pojezierza” Brzuze z „Iskrą” Ciechocin. Młodzi zawodnicy nie ustrzegli się tremy na swoim terenie. Wynik 1 : 0 dla gości ustalony został w pierwszej połowie pojedynku.

image

Pierwsze zwycięstwo w „A” Klasie

W niedzielę 11 września 2011 roku na boisku w Ugoszczu zagościł zespół LKS „Piast” Łasin – faworyt spotkania, w meczu czwartej kolejki o mistrzostwo „A” Klasy Seniorów, który rozegrany został z „Pojezierzem” Brzuze. Mecz, po pasjonującej walce i „pięknych” bramkach w wykonaniu Mariusza Orzechowskiego (klasyczny hat-trick) oraz Kamila Olendra zakończył się zwycięstwem „Pojezierza” 4 : 0.

Debiut juniorów młodszych

W niedzielę 11 września 2011 roku w meczu rozegranym na stadionie w Wąbrzeźnie, zespół juniorów młodszych „Pojezierza” Brzuze zmierzył się z rówieśnikami z „Unii” Wąbrzeźno. Było to pierwsze, znaczące spotkanie naszych na boisku. Mimo całkiem poprawnego występu zawodników „Pojezierza”, pojedynek zakończył się porażką naszych 4 : 1. Honorowego gola (pierwszego w historii istnienia drużyny) strzelił Karol Pankowski.

Gmina Brzuze na rypińskiej Agrze

W tegorocznej Agrze oraz Dożynkach Diecezjalnych, w których organizacji uczestniczyła również gmina Brzuze, brali udział przedstawiciele samorządu naszej gminy, między innymi, wójt dr Jan Koprowski.

GOPS realizuje projekt systemowy POKL

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem, w ramach realizacji projektu systemowego POKL, pod nazwą „Gmina Brzuze mówi STOP wykluczeniu społecznemu”, przygotowuje wyjazd integracyjny do Trójmiasta i Malborka dla rodzin, które zakwalifikowały się do „Programu Aktywności Lokalnej” dla gminy Brzuze na 2011 rok.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Azbest 2018
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości