Facebook

Warsztaty dla gimnazjalistów i licealistów!

Informujemy, że w piątek 17 sierpnia 2012 roku (godz. 10:00) w wiejskim domu kultury w Brzuzem odbędą się jednodniowe warsztaty z wykorzystaniem dwóch gier edukacyjnych pod nazwą „Jesteś kroplą” oraz „Gazowe eldorado”. Warsztaty adresowane są do uczniów gimnazjów oraz licealistów, a ich celem jest pokazanie młodym ludziom w ciekawy i angażujący sposób istoty dbania o zasoby naturalne Ziemi. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Dobrzyniacy. Warsztaty przeprowadzi Centrum Edukacji Obywatelskiej. Chętni do uczestnictwa powinni zgłaszać się w Urzędzie Gminy Brzuze w dni robocze, osobiście w pokoju numer 11 lub telefonicznie pod numerem telefonu 54 270-11-23 wew. 12 lub 512 180 887 do godziny 13:00. Zapraszamy!

Migawki z Zielonych Wakacji

Jak już wcześniej informowaliśmy, w gminie Brzuze rozpoczęły się Zielone Wakacje – letni wypoczynek dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w czterech placówkach tj. w Brzuzem, Ugoszczu, Gulbinach i Żałem. Uczestnicy chętnie korzystają z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji, tj. zabaw, konkursów, wkrótce będą też wyjazdy. Wypoczywający otrzymują również posiłki. Przypomnijmy, że organizatorami wypoczynku są wójt gminy Brzuze i Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze.

image

Informacja o pomocy na zakup podręczników

Informujemy, że termin składania wniosków do dyrektorów szkół na przyznanie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników, upływa z dniem 6 września 2012 roku. W załączeniu: Zarządzenie nr 28/2012 Wójta Gminy Brzuze z dnia 23 lipca 2012 roku, Załącznik nr 1 i Załącznik nr 2 (dotyczy uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności).

Kapela Argalskich zagrała w Osieku nad Wisłą

W sobotę 4 sierpnia 2012 roku Kapela Argalskich z Trąbina wystąpiła w Osieku nad Wisłą (gmina Obrowo) podczas VI Przeglądu Tradycyjnych Kapel Weselnych Ziemi Dobrzyńskiej. Reprezentanci naszej gminy spotkali się z dużym uznaniem publiczności. Gratulujemy!

image

Ruszyły Zielone Wakacje!

W poniedziałek 6 sierpnia br. rozpoczęły się Zielone Wakacje – letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Brzuze. Zajęcia wakacyjne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a liczba chętnych przekroczyła oczekiwania organizatorów. Przypomnijmy, że organizatorami wypoczynku są wójt gminy Brzuze oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze.

Ostrzeżenie przed silnymi burzami z gradem

Na prośbę Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przekazujemy informację dotyczącą możliwości wystąpienia silnych burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 20 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm, a wiatr osiągnie w porywach od 80 do 100 km/h. Ważność: od godz. 15:00 dnia 06 sierpnia 2012 roku do godz. 04:00 dnia 07 sierpnia 2012 roku.

Zwrot podatku akcyzowego

W związku ze zwrotem podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, Urząd Gminy Brzuze prosi rolników uprawnionych do zwrotu, o składanie wniosków do wójta gminy, w terminie do 31 sierpnia 2012 roku. Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Brzuze, pokój nr 18. Do wniosku winny być dołączone faktury VAT za zakup oleju napędowego, które zostały wystawione od 1 lutego 2012 roku do 31 lipca 2012 roku. W 2012 roku stawkę zwrotu ustala się w wysokości 0,95 zł na 1 litr oleju.

XV Dożynki Gminne w Studziance

Pierwszego września 2012 roku w sobotę w Studziance odbędą się XV Dożynki Gminne. W programie rolniczego święta przewidziana jest, między innymi, uroczysta Msza Św. Dziękczynna (godz. 11:00), konkurs wieńców dożynkowych, a także prezentacje artystyczne zespołów gminnych.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości