Facebook

Wystawa rzeźby w Brzuzem

W sobotę 8 września 2012 roku w wiejskim domu kultury w Brzuzem nastąpi otwarcie wystawy rzeźby Kazimierza Góreckiego pod tytułem „ORZEŁ BIAŁY”. Autor mieszka i tworzy w Nowym Targu, a poprzez pochodzenie związany jest z terenem naszej gminy. Jest artystą nowatorskim, a zasłynął wyrzeźbieniem oryginalnego tronu królewskiego. Praca powstała w latach 1989-1994 i wykonana jest w drewnie jaworowym z elementami wyrzeźbionymi w czereśni. Przyjazd na otwarcie wystawy zapowiedziała oficjalna delegacja Nowego Targu z burmistrzem miasta na czele. Otwarcie wystawy - godz. 16:00.

Warsztaty kuchni regionalnej na wakacjach

16 sierpnia 2012 roku, podczas zielonych wakacji, był dniem wyczynów kulinarnych. W wiejskim domu kultury w Brzuzem odbyły się warsztaty kuchni regionalnej. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w przygotowywanie przysmaków.

image

Turniej piłkarski sołectw

Informujemy, że w niedzielę 26 sierpnia 2012 roku, na kompleksie boisk ORLIK w Ostrowitem, odbędzie się Turniej Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Brzuze. Rozpoczęcie turnieju godz. 11:00.

Trwają Zielone Wakacje!

14 sierpnia br. w Brzuzem uczestnicy wypoczynku Zielone Wakacje - letni wypoczynek dzieci i młodzieży w gminie Brzuze, lepili wyroby z gliny. Na warsztaty garncarskie, do dzieci z Brzuzego, dołączyły dzieci z placówki w Ugoszczu.

image

Warsztaty garncarskie podczas wakacji!

W poniedziałek 13 sierpnia 2012 roku w ramach wypoczynku Zielone Wakacje – letni wypoczynek dzieci i młodzieży w gminie Brzuze, dzieci z Gulbin zapoznały się ze sztuką lepienia wyrobów z gliny. Odbyły się tam warsztaty garncarskie. Jutro warsztaty takie odbędą się w Brzuzem i wezmą w nich udział również dzieci z Ugoszcza. Wkrótce lepienie z gliny w Żałem. Jak z tego wynika, nie święci garnki lepią. Na 16 i 17 sierpnia br. przewidziane są warsztaty z zakresu kuchni regionalnej.

Wywiad tygodnia na stronie województwa kujawsko-pomorskiego

Na stronie województwa kujawsko-pomorskiego ukazał się wywiad tygodnia z Janem Koprowskim - wójtem gminy Brzuze, pełniącym jednocześnie funkcję Prezesa Stowarzyszenia Dobrzyniacy.

Sprzedaż dwóch lokali mieszkalnych dotychczasowym najemcom

Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Brzuze został wywieszony wykaz dwóch lokali mieszkalnych, przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym, dotychczasowym najemcom. Przedmiotowe lokale usytuowane są w Ostrowitem – w budynku domu nauczyciela oraz w miejscowości Ugoszcz – w budynku po byłej poczcie.

Spotkanie organizacyjne KGW

W piątek 10 sierpnia 2012 roku w wiejskim domu kultury w Brzuzem spotkały się przewodniczące KGW z terenu gminy Brzuze. Głównym tematem spotkania była organizacja XV Dożynek Gminnych w Studziance.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości