Facebook

Dzień Babci w KGW

We wtorek 24 stycznia 2011 roku, w wiejskim domu kultury w Brzuzem, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci. Organizatorem spotkania była Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich, a udział w nim wzięły przewodniczące i działaczki KGW z terenu gminy Brzuze. Serdeczne życzenia z tej okazji przekazał babciom wójt gminy oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Brzuze.

image

Ogłoszenie wójta gminy Brzuze

Wójt gminy Brzuze informuje, że rozpoczyna się inwentaryzacja wyrobów azbestowych występujących na terenie gminy w związku z inicjatywą opracowania „programu usuwania wyrobów azbestowych na terenie gminy Brzuze”. Inwentaryzacja wyrobów azbestowych obejmuje wszystkie zasoby na terenie gminy i pomocna będzie w opracowaniu programu, który jest niezbędny do złożenia wniosku o pokrycie kosztów usunięcia azbestu (demontaż i odbiór).

Badania mammograficzne w Brzuzem

W czwartek 19 stycznia 2011 roku (przy Urzędzie Gminy Brzuze), NZOZ MAMMO-MED Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych z Gdańska prowadził badania mammograficzne. Bezpłatnymi badaniami objęte zostały chętne Panie w wieku od 50 do 69 roku życia.

image

Rusza budowa sieci kanalizacyjnej

Rozpoczęły się roboty budowlane pierwszego etapu budowy kanalizacji sanitarnej w gminie Brzuze. Firma „IZOSAN” przystąpiła do prac polegających na wykonaniu zbiorczej przepompowni ścieków we wsi Brzuze.

image

Chór „Belcanto” w Ostrowitem

W niedzielę 15 stycznia 2011 roku w kościele Parafii Św. Stanisława Kostki w Ostrowitem, podczas Mszy Św., wystąpił chór „Belcanto” z Rypina w koncercie kolęd i pastorałek. Chór ten wielokrotnie śpiewał w kościołach na terenie naszej gminy, a także podczas uroczystości gminnych. Dziękujemy i zawsze serdecznie Państwa zapraszamy!

„Bractwo Literackie” w Radzynku

W sobotę 14 stycznia 2011 roku w świetlicy wiejskiej w Radzynku odbył się wieczór poetycki, podczas którego wystąpiło „Bractwo Literackie” działające przy Ośrodku Kultury Dobrzyńskiej Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Rypinie. Bractwo zaprezentowało słowno-muzyczny program bożonarodzeniowy pt. „Rodzi się Bóg – Człowiek!”.

Prowadzone są prace ewidencyjne na zlecenie starostwa

Informujemy, że na zlecenie Starostwa Powiatowego w Rypinie, Pracownia Geodezyjna Żak A. Oczkowski, prowadzi na terenie gminy Brzuze prace związane z założeniem ewidencji budynków i lokali. W ich zakresie znajduje się także uzupełnienie baz opisowych operatu ewidencji gruntów, budynków i lokali w odniesieniu do adresów nieruchomości.

Podpisana umowa na budowę sieci kanalizacji sanitarnej

11 stycznia 2012 roku wójt gminy dr Jan Koprowski wraz ze skarbnikiem Anną Szabat podpisali umowę z Zakładem Ogólnobudowlanym „IZOSAN” z Brodnicy, w imieniu którego wystąpił pełnomocnik Leszek Rupiński, na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej we wsiach: Ugoszcz, Brzuze, Ostrowite, Przyrowa i Mościska oraz głównych przewodów kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Rypin i miasta Rypin”.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości