Facebook

Wizyta Podhalan w gminie Brzuze

W dniach 7-9. września w gminie Brzuze na zaproszenie wójta odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli miasta Nowy Targ oraz miasta Radevormwald w Niemczech. Głównym celem przyjazdu gości był wernisaż wystawy rzeźby Kazimierza Góreckiego. Nie mniej ważne dla współorganizujących wizytę samorządów było nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń w działalności samorządowej. W sobotę goście odwiedzili Sanktuarium w Studziance, Szkołę Podstawową w Ugoszczu, Dom Pomocy Społecznej w Ugoszczu, a przed wystawą Sanktuarium w Oborach.

Rozpoczęcie prac nad projektem budżetu

Realizując uchwałę nr XXXVIII/230/10 Rady Gminy Brzuze z dnia 30 sierpnia 2010 r. w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej, Wójt Gminy Brzuze informuje o przystąpieniu do prac nad projektem budżetu gminy Brzuze na 2013 rok.

Zatrucia alkoholem w Republice Czeskiej

W załączeniu przekazujemy nadesłane z Izby Celnej w Katowicach materiały dotyczące ujawnień w Republice Czeskiej podrabianych wyrobów alkoholowych zawierających metanol.

Załącznik nr 1
Załącznik nr 2

Orzeł Biały - wystawa rzeźby Kazimierza Góreckiego

W sobotę 8. września została otwarta wystawa rzeźby pod tytułem Orzeł Biały. Autorem prac jest pochodzący z naszej gminy rzeźbiarz amator Kazimierz Górecki, który jak piszą nowotarscy przyjaciele, osiadł za głosem serca w Nowym Targu. W specjalnie przygotowanej na wystawę sali świetlicy wiejskiej w Brzuzem zgromadziło się ponad 200 osób.

Rozstrzygnięcie ofert na budowę pomostu w Trąbinie

7. września 2012 roku rozstrzygnięto zapytanie ofertowe na „Budowę pomostu rekreacyjno-spacerowego wraz z utwardzeniem terenu w miejscowości Trąbin”. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma „Hydro-Inż.” s.c. Grzegorz Grajewski, Roman Płowaś, 84-352 Wicko 7, która za wykonanie zadania zaproponowała 23.398,72 zł brutto.

Przetarg na remont dachu Domu Kultury w Ostrowitem

7. września 2012 roku ogłoszony został przetarg na „Remont dachu wraz z dociepleniem Domu Kultury w Ostrowitem”. Oferty należy składać w Urzędzie Gminy Brzuze (pokój nr 1) do 21 września 2012 roku (godz. 9:00).

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży oraz dzierżawy

Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Brzuze został wywieszony na okres 21 dni wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży i dzierżawy. Nieruchomość gruntowa składająca się z pięciu działek (w tym lecznica i budynek po byłej poczcie) położonych w miejscowości Brzuze przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego oraz cztery działki w miejscowości Dobre przeznaczone do dzierżawy.

Orzeł Biały - wystawa rzeźby Kazimierza Góreckiego otwarta

W sobotę 8. września została otwarta wystawa rzeźby Kazimierza Góreckiego, artysty mieszkającego w Nowym Targu, pochodzącego z gminy Brzuze.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele miasta Nowy Targ z burmistrzem Markiem Fryźlewiczem i miasta Radevormwald w Niemczech. Autor rzeźb i wójt gminy Brzuze zapraszają do zwiedzania wystawy w godzinach pracy urzędu. Szczegóły można uzgadniać pod nr telefonu 54/2701123 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Relacje z otwarcia wystawy wkrótce.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości