Facebook

Przedłużone zajęcia projektu „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”

Jak już wcześniej informowaliśmy, w szkołach podstawowych i gimnazjum, wydłużony został okres realizacji zajęć w ramach projektu „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”. W związku z tym zajęcia w ramach I, II i III etapu edukacyjnego w naszej gminie trwać będą do 18 maja 2012 roku. Projekt zakończony zostanie Festiwalem Nauki, który odbędzie się pod koniec maja.

Szkolenie dla rolników

W środę 29 lutego 2012 roku w wiejskim domu kultury w Brzuzem odbyło się szkolenie dla rolników zorganizowane przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego z Rypina. Tematyka szkolenia dotyczyła zasad wzajemnej zgodności dla zwierząt – dobrostanu zwierząt. Wykładowcą z tej dziedziny był specjalista ODR Przemysław Skorniak. Na temat wpływu żywienia krów mlecznych na ich wydajność mówił Mirosław Makowski (firma Sano). Nad szkoleniem organizacyjnie czuwał Paweł Osiński (doradca ODR).

Feryjny wyjazd

W ramach tegorocznych ferii zimowych organizowanych przez wójta gminy, dzieci z terenu gminy Brzuze w dniach 22 i 23 lutego, uczestniczyły w wyjeździe do kina w Toruniu. Łącznie w wypoczynku wzięło udział 80 dzieci.

image

Ostatkowe spotkanie KGW

We wtorek 21 lutego br., w wiejskim domu kultury w Brzuzem, spotkała się Gminna Rada KGW z okazji zakończenia karnawału oraz nadchodzącego Dnia Kobiet. Spotkanie rozpoczęło się szkoleniem przeprowadzonym przez Pawła Osińskiego - doradcę Powiatowego Oddziału Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Rypinie. Potem była degustacja pysznych karnawałowych wypieków i sprawy organizacyjne. Gościem spotkania był, między innymi, wójt Jan Koprowski.

image

Wciąż usuwamy azbest!

Przypominamy, że trwa nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na realizację przedsięwzięcia związanego z usuwaniem (demontaż, transport i unieszkodliwienie) wyrobów zawierających azbest. Wnioski można składać w terminie do 23 lutego 2012 r. w Urzędzie Gminy Brzuze, pok. nr 1. Dotychczas wpłynęło 10 wniosków. Zachęcamy osoby zainteresowane do składania wniosków. Termin ucieka!

Rozkład pracy bibliotek

Podajemy nowy rozkład pracy bibliotek na terenie gminy Brzuze. Wszelkie pytania prosimy kierować pod numer telefonu 608 266 015.

Usuwamy azbest!

Osoby zainteresowane uzyskaniem w 2012 roku wsparcia finansowego w zakresie unieszkodliwienia wyrobów azbestowych (demontaż i transport) proszone są o złożenie, w terminie do 23.02.2012 r., wniosków w Urzędzie Gminy Brzuze pok. nr 1. Wzór wniosku wraz z załącznikami dostępny jest w Urzędzie Gminy Brzuze (pok. nr 1, tel. 54 270 11 23 wew. 40 lub 41) lub do pobrania tutaj.

Rozpoczęły się ferie zimowe

13 lutego 2012 roku w naszych szkołach rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają do 26 lutego 2012 roku. W czasie wypoczynku około 90 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy wyjedzie do Cinema City w Toruniu na filmy „Piękna i bestia” i „Kot w butach”. W trakcie wyjazdu dzieci czeka posiłek w McDonald's. Życzymy miłych wrażeń!

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości