Facebook

Spotkanie grupy przedsiębiorców

17 listopada 2011 roku w wiejskim domu kultury w Brzuzem odbyło się, zorganizowane przez wójta gminy Brzuze oraz Izbę Przemysłowo-Handlową w Toruniu, spotkanie grupy przedsiębiorców działających na obszarze gminy Brzuze.

Pechowe zakończenie rundy jesiennej

W sobotę 12 listopada 2011 roku ekipa piłkarzy GKS Pojezierze Brzuze rozegrała ostatni mecz piłki nożnej sezonu (runda jesienna) w Bobrowie. Nasi zawodnicy zmierzyli się z LZS Bobrowo. Mimo wielu sytuacji strzeleckich (słupki, poprzeczki) do bramki udało się trafić tylko raz. Niezawodnym strzelcem był Mariusz Orzechowski. Wynik meczu – niestety 4 : 1 dla Bobrowa.

Laury zwycięstwa dla Szkoły Podstawowej w Ugoszczu!

Z bogactwem twórczości ks. Jana Twardowskiego po raz kolejny miały okazję spotkać się uczennice reprezentujące Szkołę Podstawową w Ugoszczu na konkursie recytatorskim organizowanym przez Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu 5 listopada 2011 r. W kawiarence Pod biedronką i motylem, pośród malowniczej dekoracji płynęły słowa poezji ks. Jana. Komisję szczególnie urzekły uczennice z naszej szkoły, bowiem zwycięstwo w kategorii klas I-III przypadło Klaudii Czarneckiej, natomiast wśród uczniów klas IV-VI Oliwii Rochnowskiej.

image

Informacja dla przedsiębiorców

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem „Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ” wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Szczegółowe informacje dostępne są w załączonym piśmie.

Uczennice z Trąbina na Przeglądzie Twórczości Księdza Twardowskiego

5 listopada 2011 roku uczennice Szkoły Podstawowej w Trąbinie uczestniczyły w VI Przeglądzie Twórczości ks. Jana Twardowskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Uczennica klasy drugiej Mariola Sawicka otrzymała wyróżnienie za wiersz pod tytułem „Co zginęło”. Uczennicę przygotowywała Pani Elżbieta Buchalska. Drugie miejsce za wiersz pod tytułem "Za szybko" zdobyła Sandra Chmielewska z klasy III. Sandrę przygotowywała Pani Marzena Mórawska. Gratulujemy!

Komunikat Gminnej Biblioteki Publicznej

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowitem informuje, że od 2 listopada 2011 roku czynna będzie tylko w budynku gimnazjum w Ostrowitem. Godziny otwarcia biblioteki:

Ślubowanie pierwszoklasistów w Ugoszczu

25 października br. w Szkole Podstawowej w Ugoszczu odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny pt. "W krainie wiedzy". W uroczystości uczestniczyli, między innymi, rodzice. Po złożeniu uroczystego ślubowania, dyrektor szkoły Ewa Cyrankowska dokonała aktu pasowania na ucznia. Ponadto „bohaterowie” uroczystości otrzymali plakietki oraz pamiątkowe dyplomy. Dzielni i dumni ze swojego występu pierwszoklasiście zostali także obdarowani upominkami ufundowanymi przez wójta gminy Brzuze, radę rodziców oraz kolegów i koleżanki z klas młodszych.

image

Stowarzyszenie Dobrzyniacy wygrało projekt

Na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej z 17 października 2011 roku, Stowarzyszenie Dobrzyniacy otrzymało dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł na realizację zadania publicznego pod nazwą „Zdrowe dzieci to nasz kapitał”, popularyzującego zdrowy styl życia w szkołach oraz społecznościach lokalnych. 24 października 2011 roku odbyło się pierwsze spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych w sprawie realizacji nagrodzonego projektu pod nazwą „Zdrowie zdobędziemy pływaniem i racjonalnym odżywianiem”.

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Azbest 2018
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości