Facebook

Przebudowa drogi Giżynek - Ruże

Kontynuowana jest przebudowa drogi gminnej Giżynek – Ruże dofinansowanej z Terenowego Funduszu Gruntów Rolnych. Aktualnie przygotowywana jest podbudowa.

image

Pomost w Trąbinie

Zakończone zostały prace związane z budową pomostu w miejscowości Trąbin. Działanie realizowane było w ramach zadania „Budowa pomostu rekreacyjno-spacerowego wraz z utwardzeniem terenu w miejscowości Trąbin”. Wykonawcą była firma „Hydro-Inż.” z miejscowości Wicko.

image

Wizyta studyjna w DPS „KOMBATANT”

Przedstawiciele miasta Nowy Targ, przebywający we wrześniu br. w gminie Brzuze w ramach wizyty studyjnej, odwiedzili między innymi Dom Pomocy Społecznej „KOMBATANT” w Ugoszczu. Goście interesowali się funkcjonowaniem samej placówki jak również zabytkowym obiektem, którym jest XIX w. pałac w Ugoszczu wraz z otoczeniem. Wdzięcznym przewodnikiem po placówce była tamtejsza pielęgniarka pani Danuta Kostuj. Serdecznie dziękujemy!

image

Szkoła z Radzynka na wystawie rzeźby

Kolejna szkoła odwiedziła wystawę rzeźby Kazimierza Góreckiego „Orzeł Biały”, prezentowaną w wiejskim domu kultury w Brzuzem. Tym razem historię Godła Polski uwiecznioną w rzeźbie poznawali uczniowie Szkoły Podstawowej z Radzynka. Przyjechały dzieci z klas młodszych, jak również starsze ich koleżanki i koledzy. Historię orła białego przedstawił nauczyciel tamtejszej szkoły Krzysztof Budziński.
Artykuł o wystawie w Brzuzem

image

Nowy pomost w Trąbinie

Kontynuowane są prace związane z budową pomostu w miejscowości Trąbin. Działanie realizowane jest w ramach zadania „Budowa pomostu rekreacyjno-spacerowego wraz z utwardzeniem terenu w miejscowości Trąbin”.

image

Szkoły odwiedzają wystawę „Orła Białego”

Wystawę rzeźby Kazimierza Góreckiego „Orzeł Biały” prezentowaną w wiejskim domu kultury w Brzuzem odwiedzają uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. W środę 26 września br. uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej z Ugoszcza odbyli tu lekcję historii. W oparciu o referaty odczytane przez uczniów, pod kierunkiem nauczyciela Zbigniewa Łukaszewskiego, przypomniano dzieje Godła Polski od czasów piastowskich po współczesne. Prace rzeźbiarskie były doskonałym i wymownym materiałem, który pozwolił prześledzić uczniom tę ważną historię. Uczniowie oraz nauczyciele wpisali się do księgi pamiątkowej.

image

XV Maraton Trzeźwości

21 września 2012 roku, w Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem, odbył się „XV Maraton Trzeźwości – Ostrowite 2012”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z terenu gminy Brzuze oraz uczniowie Gimnazjum Gminy Wąpielsk w Radzikach Dużych. Podczas imprezy przeprowadzono liczne konkursy, które wyłoniły indywidualnych zwycięzców. W rywalizacji szkół podstawowych nagrodę w postaci czeku, otrzymała Szkoła Podstawowa w Radzynku, natomiast w kategorii gimnazjum zwyciężyła klasa I b. Organizatorem maratonu, dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, było Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze oraz wójt gminy Brzuze.

image

Budowa pomostu w Trąbinie

Rozpoczęto prace związane z budową pomostu w miejscowości Trąbin. Działanie realizowane jest w ramach zadania „Budowa pomostu rekreacyjno-spacerowego wraz z utwardzeniem terenu w miejscowości Trąbin”. Aktualnie trwa wbijanie pali podporowych.

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości