Facebook

Otwarcie ofert na remont oczyszczalni w Ugoszczu

17 października 2012 roku w Urzędzie Gminy Brzuze otwarto oferty z przetargu na „Remont gminnej oczyszczalni ścieków w Ugoszczu gmina Brzuze i rowu melioracyjnego poniżej wlotu ścieków oczyszczonych”. Wpłynęły dwie oferty, z których komisja wybierze wykonawcę.

Profilaktyka w rytmach hip-hop

W poniedziałek, 15 października w ostrowickim gimnazjum gościła grupa Full Power Spirit Koncert  w ramach realizacji programu „Znajdź pomysł na siebie” przepełniony był treściami profilaktycznymi. Prezentacje to świadectwo młodego artysty, który dzięki ciężkiej pracy i pasji zrealizował swoje marzenia osiągając ambitne cele. Program zawierał też elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej oraz ukierunkowywał na realizację przesłania: „Stop przemocy”. Słowo mówione bądź śpiewane bardzo często poparte było konkretną wizualizacją. Konstrukcja programu "Znajdź pomysł na siebie" pozwalała zaktywizować wszystkich uczestników.

Odwiedzili wystawę rzeźby w Brzuzem

W wiejskim domu kultury w Brzuzem, wciąż prezentowana jest wystawa rzeźby Kazimierza Góreckiego, pod tytułem „ORZEŁ BIAŁY”. Podczas ostatniej uroczystości Jubileuszów pożycia małżeńskiego wystawę obejrzeli sami Jubilaci, a także członkowie ich rodzin zaproszeni na uroczystość. Na prezentowanych poniżej zdjęciach do księgi pamiątkowej wpisują się, między innymi, Pan Mieczysław Pocztarski wraz z żoną Panią Zenobią, którzy obchodzili Diamentowe Gody.

image

Złote i Diamentowe Gody w Brzuzem

12 października br. w Brzuzem odbyła się uroczystość Jubileuszu pożycia małżeńskiego dziesięciu par małżeńskich. W liczbie tej osiem par obchodziło Złoty Jubileusz, dwie pary Diamentowy Jubileusz. Organizatorem uroczystości był wójt gminy Brzuze. Spotkanie rozpoczęła Anna Zgryziewicz – kierownik urzędu stanu cywilnego. Jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez prezydenta RP. Medale wręczył Jubilatom wójt Jan Koprowski.

Sadzimy drzewa w gminie

Rozpoczęto sadzenie drzew na działkach gminnych w miejscowościach: Trąbin, Giżynek, Okonin i Żałe. Działanie realizowane jest w ramach projektu „Zakup i sadzenie drzew na terenie gminy Brzuze” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Łącznie posadzonych zostanie 200 sztuk drzew.

Wstąpiliśmy do Nowego Targu

W mijającym tygodniu, będąc na południu Polski, odwiedziliśmy przejazdem Nowy Targ. Mając na względzie wizytę studyjną burmistrza i samorządowców tego miasta w naszej gminie, która odbyła się we wrześniu br., „wstąpiliśmy” do urzędu miasta. Po rozmowie z burmistrzem Panem Markiem Fryźlewiczem, obejrzeliśmy muzeum mieszczące się w piwnicach ratusza, którego gospodarzem jest rzeźbiarz Kazimierz Górecki. Wspominaliśmy serdecznie czas wizyty w naszej gminie.

image

Koniec analogowego sygnału telewizyjnego

Na prośbę Bartłomieja Michałka, Rzecznika Prasowego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, przekazujemy informację dotyczącą kampanii informacyjnej prowadzonej w związku z procesem zakończenia emisji analogowej sygnału telewizyjnego i przejścia na sygnał cyfrowy. Podajemy również poprawny numer bezpłatnej infolinii: 800 007 788.

Plener malarski w Ugoszczu

Szkoła Podstawowa w Ugoszczu zorganizowała 9 października 2012 roku, w wiejskim domu kultury w Ugoszczu, plener malarski dla uczniów szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych. Plener związany był z realizacją projektu pod nazwą „Szkoła naszym domem”, którego autorem jest Stowarzyszenie Dobrzyniacy. Projekt koordynowała dyrektor szkoły Ewa Cyrankowska. Plenerowi towarzyszyła wystawa „jesiennego” rękodzieła Koła Miłośniczek Rękodzieła Artystycznego „Kleszczynki”. W plenerze uczestniczyły matki uczniów, dla których zorganizowano pogadankę z przedstawicielami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rypinie. Mamy z zainteresowaniem obserwowały „tajniki” przygotowywania wyrobów artystycznych przez „Kleszczynki”. Z zebranymi spotkał się prezes Stowarzyszenia Dobrzyniacy Jan Koprowski.

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości