Facebook

Projekt „Szkoła naszym domem” w realizacji

Informujemy, że 11 października 2012 roku w Szkole Podstawowej w Ugoszczu, w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Dobrzyniacy projektu „Szkoła naszym domem”, odbędzie się spotkanie informacyjno-metodyczne pod tytułem „Sześciolatek w pierwszej klasie”. Spotkanie przeznaczone jest dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w placówek oświatowych gminy Brzuze. Organizatorami są: Stowarzyszenie Dobrzyniacy i Szkoła Podstawowa w Ugoszczu. Rozpoczęcie o godz. 13:30.

Obradował Zarząd Klubu Sportowego „Pojezierze Brzuze”

2 października 2012 roku w Urzędzie Gminy Brzuze, spotkał się Zarząd Gminnego Klubu Sportowego „Pojezierze Brzuze”. Podczas posiedzenia omówiono sprawy związane z organizacją pracy zarządu i klubu.

Delegacja Nowego Targu odwiedziła Obory

Delegacja samorządu miasta Nowy Targ z burmistrzem Markiem Fryźlewiczem, podczas wizyty studyjnej w gminie Brzuze, wyjechała także poza granice gminy odwiedzając Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Goście zapoznali się z historią klasztoru, podziwiali wnętrze świątyni, a w nim cudowną Pietę. Ponadto zwiedzili otoczenie klasztoru – ogród ze stacjami drogi krzyżowej i źródełkiem Św. Eliasza oraz zabytkowy cmentarz, zwany potocznie „kalwarią”.

image

Przebudowa drogi Giżynek - Ruże

Kontynuowana jest przebudowa drogi gminnej Giżynek – Ruże dofinansowanej z Terenowego Funduszu Gruntów Rolnych. Aktualnie przygotowywana jest podbudowa.

image

Pomost w Trąbinie

Zakończone zostały prace związane z budową pomostu w miejscowości Trąbin. Działanie realizowane było w ramach zadania „Budowa pomostu rekreacyjno-spacerowego wraz z utwardzeniem terenu w miejscowości Trąbin”. Wykonawcą była firma „Hydro-Inż.” z miejscowości Wicko.

image

Wizyta studyjna w DPS „KOMBATANT”

Przedstawiciele miasta Nowy Targ, przebywający we wrześniu br. w gminie Brzuze w ramach wizyty studyjnej, odwiedzili między innymi Dom Pomocy Społecznej „KOMBATANT” w Ugoszczu. Goście interesowali się funkcjonowaniem samej placówki jak również zabytkowym obiektem, którym jest XIX w. pałac w Ugoszczu wraz z otoczeniem. Wdzięcznym przewodnikiem po placówce była tamtejsza pielęgniarka pani Danuta Kostuj. Serdecznie dziękujemy!

image

Szkoła z Radzynka na wystawie rzeźby

Kolejna szkoła odwiedziła wystawę rzeźby Kazimierza Góreckiego „Orzeł Biały”, prezentowaną w wiejskim domu kultury w Brzuzem. Tym razem historię Godła Polski uwiecznioną w rzeźbie poznawali uczniowie Szkoły Podstawowej z Radzynka. Przyjechały dzieci z klas młodszych, jak również starsze ich koleżanki i koledzy. Historię orła białego przedstawił nauczyciel tamtejszej szkoły Krzysztof Budziński.
Artykuł o wystawie w Brzuzem

image

Nowy pomost w Trąbinie

Kontynuowane są prace związane z budową pomostu w miejscowości Trąbin. Działanie realizowane jest w ramach zadania „Budowa pomostu rekreacyjno-spacerowego wraz z utwardzeniem terenu w miejscowości Trąbin”.

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości