Facebook

Chór „Belcanto” w Ostrowitem

W niedzielę 15 stycznia 2011 roku w kościele Parafii Św. Stanisława Kostki w Ostrowitem, podczas Mszy Św., wystąpił chór „Belcanto” z Rypina w koncercie kolęd i pastorałek. Chór ten wielokrotnie śpiewał w kościołach na terenie naszej gminy, a także podczas uroczystości gminnych. Dziękujemy i zawsze serdecznie Państwa zapraszamy!

„Bractwo Literackie” w Radzynku

W sobotę 14 stycznia 2011 roku w świetlicy wiejskiej w Radzynku odbył się wieczór poetycki, podczas którego wystąpiło „Bractwo Literackie” działające przy Ośrodku Kultury Dobrzyńskiej Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Rypinie. Bractwo zaprezentowało słowno-muzyczny program bożonarodzeniowy pt. „Rodzi się Bóg – Człowiek!”.

Prowadzone są prace ewidencyjne na zlecenie starostwa

Informujemy, że na zlecenie Starostwa Powiatowego w Rypinie, Pracownia Geodezyjna Żak A. Oczkowski, prowadzi na terenie gminy Brzuze prace związane z założeniem ewidencji budynków i lokali. W ich zakresie znajduje się także uzupełnienie baz opisowych operatu ewidencji gruntów, budynków i lokali w odniesieniu do adresów nieruchomości.

Podpisana umowa na budowę sieci kanalizacji sanitarnej

11 stycznia 2012 roku wójt gminy dr Jan Koprowski wraz ze skarbnikiem Anną Szabat podpisali umowę z Zakładem Ogólnobudowlanym „IZOSAN” z Brodnicy, w imieniu którego wystąpił pełnomocnik Leszek Rupiński, na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej we wsiach: Ugoszcz, Brzuze, Ostrowite, Przyrowa i Mościska oraz głównych przewodów kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Rypin i miasta Rypin”.

Szkolenie z zakresu ochrony roślin

11 i 12 stycznia 2012 roku w wiejskim domu kultury w Brzuzem odbywa się szkolenie na temat stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy. Organizatorem szkolenia jest Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Rypinie. Kolejne szkolenia z tego cyklu odbędą się 8 i 9 lutego (rozpoczęcie godz. 9:00).

image

Informacja w sprawie akcyzy

Informujemy, że w związku ze zmianą przepisów ustawy w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, od 2012 roku ulegnie zmianie termin składania wniosków do wójta gminy przez producentów rolnych.

- pierwszy termin - od 1 lutego do ostatniego dnia lutego danego roku
- drugi termin - od 1 sierpnia do 30 sierpnia danego roku

Zakończenie projektu z zakresu pływania i racjonalnego odżywania

Zakończony został i rozliczony projekt pod nazwą „Zdrowie zdobędziemy pływaniem i racjonalnym odżywianiem”. Przedsięwzięcie realizowane było przez Stowarzyszenie Dobrzyniacy, przy współpracy wszystkich placówek oświatowych gminy Brzuze. W działaniach projektu udział wzięło 315 dzieci.

Budżet na 2012 rok uchwalony

30 grudnia 2011 roku Rada Gminy Brzuze uchwaliła budżet na 2012 rok. Uchwała została przyjęta bez głosów sprzeciwu.
Do ważniejszych zadań zaplanowanych do realizacji należy: budowa kanalizacji ściekowej na terenie gminy, budowa i modernizacja dróg w tym, dokończenie budowy drogi Giżynek – Ruże, modernizacja i remonty obiektów kultury oraz szkół. Wśród nowych zadań przewidziane jest przygotowanie programu usuwania azbestu z terenu gminy.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Azbest 2018
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości