Facebook

Nowy odcinek drogi Giżynek – Ruże

Wykonano nawierzchnię bitumiczną drogi gminnej Giżynek – Ruże o długości 390 mb. Przebudowa współfinansowana jest ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Gminy Brzuze.

image

Zwrot podatku akcyzowego

Informujemy, że od 30 października 2012 roku, w Urzędzie Gminy Brzuze, wypłacany będzie zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej przez producentów rolnych za II półrocze 2012 roku. Wypłaty w kasie urzędu w godzinach od 8:00 do 15:00.

Wyłączenie telewizyjnych stacji analogowych

Na prośbę dyżurnego WCZK w Bydgoszczy przekazujemy informację Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w sprawie wyłączenia telewizyjnych stacji analogowych i przejścia na sygnał cyfrowy.

Godziny pracy biblioteki

Informujemy, że od 1 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna czynna będzie w następujących godzinach:

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowitem (gimnazjum)

Poniedziałek: 8:00 – 13:30
Wtorek: 10:15 – 16:00
Środa: 8:00 – 16:00
Piątek: 8:00 – 16:00

Filia Biblioteczna Trąbin

Wtorek: 8:00 – 10:00
Czwartek: 8:00 – 13:30

Filia Biblioteczna Żałem

Poniedziałek: 13:30 – 16:00
Czwartek: 13:30 – 16:00

Pasowanie na uczniów w szkołach podstawowych

W piątek 26 października 2012 roku odbyły się uroczystości pasowania na uczniów pierwszoklasistów ze szkół podstawowych w Ugoszczu i Radzynku. Uroczyste ślubowania złożyły dzieci obu szkół w obecności społeczności szkolnej, rodziców, a także zaproszonych gości. Byli wśród nich, między innymi, wójt gminy Jan Koprowski, a w szkole podstawowej w Ugoszczu obecny był również ksiądz proboszcz Henryk Zagórowicz. Wszyscy goście skierowali do „małych obywateli szkół” serdeczne słowa oraz życzenia sukcesu. Wójt przekazał w darze książki do bibliotek szkolnych z przeznaczeniem głównie dla pierwszoklasistów.

image

Ślubowanie pierwszoklasistów w SP Trąbin

25 października w Szkole Podstawowej w Trąbinie dziewiętnaścioro uczniów przed całą społecznością szkolną, rodzicami i zaproszonymi gośćmi zostało pasowanych na uczniów tejże szkoły. Po części artystycznej w wykonaniu pierwszaków i przedstawicieli klasy IV: Sandry Chmielewskiej i Mateusza Rzymowskiego, którzy wystąpili w rolach duszków szkolnych, przystąpiono do ślubowania. Z ust uczniów, rodziców i wychowawcy padło wiele zobowiązań i przyrzeczeń  wobec szkoły. Gratulacje i życzenia dla klasy I złożyli koledzy ze starszych klas II i III oraz przewodniczący samorządu uczniowskiego.

Odnowiona elewacja świetlicy w Giżynku

Zakończone zostały prace przy odnowie elewacji świetlicy w miejscowości Giżynek.

image

Prace na drodze Giżynek – Ruże

Trwa przebudowa drogi gminnej Giżynek – Ruże. Aktualnie przygotowywana jest podbudowa pod nawierzchnię bitumiczną.

image

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości