Facebook

Ślubowanie pierwszoklasistów w SP Ugoszcz

W szkołach podstawowych wkrótce odbędą się uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta gromadzi zawsze nie tylko uczniów, ale także rodziców i przyjaciół szkoły. 26 października br. wierność swojej szkole ślubować będą pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Ugoszczu.

Otwarcie ofert na dowóz uczniów

19 października 2012 roku, w Urzędzie Gminy Brzuze, otwarte zostały oferty na realizację zadania „Dowód i odwóz uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum na terenie gminy Brzuze”. Wpłynęły dwie oferty. Wkrótce komisja przystąpi do oceny w celu wyłonienia wykonawcy.

Ubezpieczenie społeczne rolników

Na prośbę Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy, przekazujemy informację dotyczącą wysokości składki na ubezpieczenie społeczne rolników w IV kw. 2012 i I kw. 2013 roku.

Otwarcie ofert na remont oczyszczalni w Ugoszczu

17 października 2012 roku w Urzędzie Gminy Brzuze otwarto oferty z przetargu na „Remont gminnej oczyszczalni ścieków w Ugoszczu gmina Brzuze i rowu melioracyjnego poniżej wlotu ścieków oczyszczonych”. Wpłynęły dwie oferty, z których komisja wybierze wykonawcę.

Profilaktyka w rytmach hip-hop

W poniedziałek, 15 października w ostrowickim gimnazjum gościła grupa Full Power Spirit Koncert  w ramach realizacji programu „Znajdź pomysł na siebie” przepełniony był treściami profilaktycznymi. Prezentacje to świadectwo młodego artysty, który dzięki ciężkiej pracy i pasji zrealizował swoje marzenia osiągając ambitne cele. Program zawierał też elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej oraz ukierunkowywał na realizację przesłania: „Stop przemocy”. Słowo mówione bądź śpiewane bardzo często poparte było konkretną wizualizacją. Konstrukcja programu "Znajdź pomysł na siebie" pozwalała zaktywizować wszystkich uczestników.

Odwiedzili wystawę rzeźby w Brzuzem

W wiejskim domu kultury w Brzuzem, wciąż prezentowana jest wystawa rzeźby Kazimierza Góreckiego, pod tytułem „ORZEŁ BIAŁY”. Podczas ostatniej uroczystości Jubileuszów pożycia małżeńskiego wystawę obejrzeli sami Jubilaci, a także członkowie ich rodzin zaproszeni na uroczystość. Na prezentowanych poniżej zdjęciach do księgi pamiątkowej wpisują się, między innymi, Pan Mieczysław Pocztarski wraz z żoną Panią Zenobią, którzy obchodzili Diamentowe Gody.

image

Złote i Diamentowe Gody w Brzuzem

12 października br. w Brzuzem odbyła się uroczystość Jubileuszu pożycia małżeńskiego dziesięciu par małżeńskich. W liczbie tej osiem par obchodziło Złoty Jubileusz, dwie pary Diamentowy Jubileusz. Organizatorem uroczystości był wójt gminy Brzuze. Spotkanie rozpoczęła Anna Zgryziewicz – kierownik urzędu stanu cywilnego. Jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez prezydenta RP. Medale wręczył Jubilatom wójt Jan Koprowski.

Sadzimy drzewa w gminie

Rozpoczęto sadzenie drzew na działkach gminnych w miejscowościach: Trąbin, Giżynek, Okonin i Żałe. Działanie realizowane jest w ramach projektu „Zakup i sadzenie drzew na terenie gminy Brzuze” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Łącznie posadzonych zostanie 200 sztuk drzew.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości