Facebook

Atrakcje integracyjnych wakacji

Stowarzyszenie Dobrzyniacy podpisało umowę z samorządem województwa kujawsko-pomorskiego w sprawie realizacji projektu pod nazwą „Atrakcje integracyjnych wakacji”. Projekt obejmuje działania integracyjne dzieci i dorosłych na ziemi dobrzyńskiej w czasie wakacji letnich w 2012 r. W czerwcu zostanie przeprowadzony nabór uczestników.

Wyróżnienie dla Stowarzyszenia Dobrzyniacy

Nagrodę marszałka województwa kujawsko-pomorskiego za najlepsze inicjatywy społeczne „Rodzynki z pozarządówki” otrzymało Stowarzyszenie Dobrzyniacy (z siedzibą w Brzuzem). Jest to jedyne wyróżnienie w 2012 r. dla organizacji działającej na ziemi dobrzyńskiej. Nagroda została przyznana za innowacyjny projekt „Tradycja chowu i hodowli gęsi rypińskiej wraca na ziemię dobrzyńską”.

Szkoła Podstawowa w Ostrowitem świętowała Dzień Dziecka

4 czerwca 2012 r. Szkoła Podstawowa w Ostrowitem świętowała Dzień Dziecka. Na boisku szkolnym odbywały się rozmaite zawody sportowe, gry i zabawy. Najwięcej emocji dostarczyły międzyklasowe mecze piłki nożnej. Jedną z większych atrakcji była też trampolina i pokaz sprzętu strażackiego.

Będą tablice informacyjne w sołectwach

Samorząd gminy Brzuze realizuje projekt pod tytułem „Ustawienie tablic informacyjnych wraz z wydaniem folderów”, którego celem jest rozwijanie informacji turystycznej na obszarze gminy Brzuze. Projekt realizowany jest w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013. W wyniku zrealizowanego przedsięwzięcia, w 2012 roku, we wszystkich sołectwach staną tablice zawierające informacje o historii i współczesności poszczególnych miejscowości.

IX Festyn Rodzinny w Radzynku

IX Festyn Rodzinny zorganizowany w niedzielę 3 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Radzynku przebiegał pod hasłem: „Postaw na rodzinę”. Od wielu lat uroczystość ta łączy trzy święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele przygotowali urozmaicony program: zaprezentowały się szkolne grupy taneczne „Iskierki” i „Abra”, wystąpił zespół muzyczny „Coda”, można było posłuchać piosenek i życzeń.

Stacja bazowa w Kleszczynie już działa!

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców dotyczącymi Stacji Bazowej Telefonii Komórkowej PTK CENTERTEL w Kleszczynie, wójt gminy zwrócił się z zapytaniem w tej sprawie do PTK CENTERTEL. Z odpowiedzi nadesłanej przez wykonawcę wynika, że wyżej wymieniona stacja bazowa została włączona na początku kwietnia br. i obsługuje sieć operatora ORANGE.

Wkrótce podpisanie umowy projektowej

6 czerwca 2012 roku nastąpi podpisanie umowy, pomiędzy Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brzuzem oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu, z zakresu realizacji projektu systemowego „Gmina Brzuze mówi STOP wykluczeniu społecznemu”. Działania w ramach tego projektu skierowane są do osób bezrobotnych z obszaru gminy. Przedsięwzięcie dofinansowywane jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Miejsce wykorzystywane do kąpieli w Brzuzem wkrótce otwarte

Od 24 czerwca 2012 roku będzie można korzystać z bezpieczniej kąpieli w jeziorze w Brzuzem. Nad bezpieczeństwem wypoczywających na gminnym miejscu wykorzystywanym do kąpieli czuwać będzie dwóch ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Lipna. Już teraz zapraszamy!

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości