Facebook

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci rolników.

Kujawsko-Pomorskie w obiektywie

Wojewoda Kujawsko-Pomorski zachęca mieszkańców do udziału w konkursie fotograficznym pn. „Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim”, promującym najciekawsze miejsca naszego województwa.

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca rocznej kwoty granicznej podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Granty finansowe dla naszych stowarzyszeń

W marcu 2018 r. Urząd Marszałkowski  ogłosił wyniki otwartych konkursów ofert  na wykonywanie zadań publicznych w roku 2018. Marszałkowskie dotacje w zakresie turystyki i krajoznawstwa oraz wspierania działań na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów przyznano trzem projektom złożonym przez Stowarzyszenie Dobrzyniacy. Dwa projekty Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Brzuze otrzymały granty na wspieranie zajęć dla dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałanie uzależnieniom. Doceniony został także projekt GKS Pojezierze Brzuze na podejmowanie przedsięwzięć w zakresie kultury fizycznej i sportu. Również w marcu dofinansowanie ze środków Powiatu Rypińskiego w zakresie kultury otrzymało Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze.

Krótszy czas pracy urzędu gminy

Uprzejmie informujemy, że w Wielki Piątek, 30 marca 2018 r. Urząd Gminy Brzuze oraz jednostki mu podległe będą czynne do godziny 14:00.
Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Otwarty konkurs rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto konkurs na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Brzuze w 2018 roku. 26 marca 2018 r. została podpisana umowa pomiędzy Gminą Brzuze i Gminnym Klubem Sportowym Pojezierze Brzuze na wykonanie zadania pn. „Rozwój sportu w Gminie Brzuze”.

Osiągnięcia Julii i Martyny

23 marca w przeprowadzonych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej uczestniczyły dwie uczennice z naszej gminy. Gimnazjalistka Julia Szlufik zwyciężyła w kategorii gimnazjów, a Martyna Tomaszewska ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem zajęła drugie miejsce. Uczniowie naszych szkół od wielu lat osiągają wysokie miejsca w konkursie wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz o zachowaniu w sytuacjach zagrożeń.
Dzięki wygranej Julia będzie reprezentować gminę Brzuze i powiat rypiński w wojewódzkim etapie konkursu.

Gminny konkurs palm wielkanocnych

W Niedzielę Palmową 25 marca 2018 r. proboszcz ostrowickiej parafii, ksiądz Paweł Waruszewski poświęcił przyniesione przez wiernych wielkanocne palmy. W uroczystej procesji z palmami symbolizującymi zmartwychwstanie, nieśmiertelność duszy i zwycięstwo, ale będącymi także symbolem męki oraz odkupienia udział wzięli również uczestnicy IX Gminnego Konkursu Palm Wielkanocnych. 33 palmy wykonane przez dzieci i młodzież szkolną, sołectwa, koła KGW oraz dorosłych wyróżniała nie tylko staranność i estetyka, ale również niepowtarzalność i innowacyjność wykonania.
Po raz pierwszy konkurs, nawiązujący do polskiej tradycji i kultury wicia palemek, odbył się w 2002 r. i od tego czasu cieszył się w naszej gminie zawsze dużym zainteresowaniem.  W organizację tegorocznego konkursu Wójta Gminy Brzuze aktywnie włączyła się również Parafia św. Stanisława Kostki, sołectwa, organizacje pozarządowe oraz jednostki organizacyjne gminy.
W najbliższym czasie komisja konkursowa dokona oceny oraz wyłoni zwycięzców konkursu. Szczegóły wkrótce.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości