Facebook

XI Piknik Seniora

3 sierpnia 2017 r. odbył się w naszej gminie, już po raz jedenasty, Piknik Seniora. Po uroczystej mszy świętej odprawionej przez księdza proboszcza Jacka Kędzierskiego w kaplicy w Studziance, uczestników podjęli w swoim gospodarstwie agroturystycznym państwo Marianna i Wincenty Przybylscy. W trakcie imprezy Seniorzy zaprezentowali publiczności kilka utworów wokalnych oraz przedstawienie pt. „Romeo i Julia na ludowo”, iluzjonista David Olesh wystąpił z pokazem magii, a o dobrą muzykę zadbał didżej Jarosław Nowak. Dodatkowe atrakcje oraz niespodzianki zapewnili zgromadzonym organizatorzy spotkania: wójt gminy Jan Koprowski oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy sołtysów, radnych i pracowników samorządowych.

image

Zaczęły się zielone wakacje

1 sierpnia 2017 roku rozpoczęły się „Zielone wakacje w gminie Brzuze”. Organizatorami letniego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej są Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze i samorząd gminy Brzuze. Dzieci i młodzież, otoczone fachową opieką, wypoczywać będą w czterech świetlicach tj. w Brzuzem, Ostrowitem, Ugoszczu i Żałem. Pogoda na początek sprzyja uczestnikom. Życzymy im, aby do zakończenia tj. do 25 sierpnia 2017 roku nie opuszczało ich słońce i dobre humory!

image

Sygnał alarmowy w rocznicę wybuchu powstania

W ramach treningu i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, we wtorek 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17:00, w całej Polsce, nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena).

Jak przygotować się na upał

Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. (komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa do pobrania).

Powiatowe mistrzostwa w piłce siatkowej plażowej

Amatorów sportu oraz kibiców zapraszamy 20 sierpnia 2017 r. na plażę do Brzuzego na organizowane przez Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze oraz Gminę Brzuze, Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Plażowej. Chętnych do udziału zawodników prosimy o dostarczenie karty zgłoszenia wraz z akceptacją regulaminu oraz oświadczenia o ochronie danych osobowych do Karola Górskiego, prezesa klubu. Formularze dostępne również na stronie internetowej klubu: www.pojezierze.brzuze.eu Klub sportowy uzyskał wsparcie finansowe Powiatu Rypińskiego na realizację tych zawodów.

- regulamin
- formularz zgłoszeniowy
- oświadczenia

XI Piknik Seniora

3 sierpnia odbędzie się organizowany przez Wójta Gminy Brzuze we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brzuzem, XI Piknik Seniora. Ta coroczna impreza plenerowa rozpocznie się mszą świętą, która odprawiona zostanie w kaplicy w Studziance o godz. 11.00. Następnie w gospodarstwie agroturystycznym państwa Marianny i Wincentego Przybylskich w Kleszczynie czeka na gości mnóstwo atrakcji, m.in. występy artystyczne oraz konkursy.

Termin składania wniosków "Rodzina 500+"

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem uprzejmie informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego "Rodzina 500+" na kolejny okres świadczeniowy 2017/2018 przyjmowane będą od 1 sierpnia 2017 r. Złożenie wniosku w miesiącu sierpniu zagwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia. Wnioski złożone w miesiącu wrześniu, październiku mogą spowodować opóźnienie w wypłacie świadczenia z zachowaniem prawa do wyrównania, natomiast wnioski złożone w miesiącach późniejszych spowodują przyznanie świadczenia począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek bez prawa do wyrównania świadczenia. Aktualne wzory wniosków na bieżący okres świadczeniowy tj. 2016/2017 oraz na nowy okres świadczeniowy 2017/2018 dostępne są na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Gmina Brzuze – dzieciom na wakacje

1 sierpnia rozpoczynają się w naszej gminie „Zielone wakacje w gminie Brzuze”. Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze oraz samorząd gminy organizują dla dzieci i młodzieży szkolnej, pragnącej ciekawie i aktywnie spędzić drugi miesiąc wakacji, letnie zajęcia. W świetlicach w Brzuzem, Ostrowitem, Ugoszczu i Żałem uczestnicy będą mieli zapewnioną fachową opiekę, posiłek oraz wiele atrakcji.  Zorganizowany wypoczynek potrwa do 25 sierpnia 2017 r.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości