Facebook

Stypendia szkolne

Urząd Gminy Brzuze informuje, że wypłaty stypendiów szkolnych za okres od 1 stycznia 2017 r. do 30 czerwca 2017 r. będą dokonywane w dniach 12 - 23 czerwca 2017 r. Decyzje stypendialne można odbierać osobiście w Urzędzie Gminy Brzuze - pokój nr 5.

Zagrożenie upraw roślin

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy Oddział Rypin przesyła komunikat o zagrożeniu upraw jabłoni przez owocnicę jabłkową.

Zaproszenie na Pielgrzym Song

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze we współpracy z Gminą Brzuze oraz Parafią św. Anny w Żałem serdecznie zapraszają uczestników oraz gości na II Przegląd Pieśni i Piosenki Pielgrzymkowej Pielgrzym Song Studzianka 2017, który rozpocznie się w sobotę, 3 czerwca 2017 r. o godz. 11.00.

W programie przewidziano prezentacje pieśni i piosenki pielgrzymkowej przez młodzież szkolną, schole parafialne i pielgrzymów dorosłych. Serdecznie zachęcamy do udziału w przeglądzie grup oraz solistów, występujących a capella lub z akompaniamentem gitary albo innego instrumentu używanego w pielgrzymkach. Regulamin, formularz zgłoszeniowy i propozycje tras pielgrzymkowych dostępne w załącznikach. Zgłoszenia do udziału przyjmowane są do 29 maja 2017 r. w pokoju nr 8 w Urzędzie Gminy Brzuze.

Więcej informacji o przeglądzie uzyskać można u Agnieszki Krauza, tel. 664 398 342, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub osobiście w UG Brzuze pokój nr 8.

Z przyjemnością informujemy, że Pielgrzym Song objęty został patronatem honorowym Wójta Gminy Brzuze oraz jest współfinansowany ze środków budżetu Powiatu Rypińskiego.

- plakat informacyjny
- regulamin
- formularz zgłoszeniowy
- oświadczenia

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 22.05.2017
- w godz. 08.00-12.00 stacja: Trąbin 2 obwód 100

Spotkanie w sprawie azbestu

Urząd Gminy Brzuze informuje, że w związku z otrzymaniem dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu na realizację przedsięwzięcia związanego z usuwaniem wyrobów zawierających azbest z pokryć dachowych lub elewacji z terenu gminy Brzuze, odbędzie się spotkanie organizacyjne.
W środę, 24.05.2017 r. na godz. 10:00 w świetlicy wiejskiej w Brzuzem zapraszamy osoby, które złożyły wniosek o dofinansowanie w 2017 roku.

Turniej o Puchar Rady Gminy Brzuze

W środę, 17 maja 2017 r. na kompleksie boisk sportowych w Ostrowitem odbył się po raz kolejny Turniej o Puchar Rady Gminy Brzuze. Uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy rywalizowali drużynowo w dwóch kategoriach. Po zaciętej rywalizacji spośród dziewcząt najlepsze okazały się uczennice z Trąbina, a następne miejsca zajęły: Ostrowite, Ugoszcz i Radzynek. W grupie chłopców klasyfikacja wypadła następująco: zwyciężyli uczniowie ze szkoły w Ugoszczu, II miejsce zajął Trąbin, III – Radzynek i IV – Ostrowite. Przewodniczący rady Krzysztof Budziński wręczył zwycięzcom puchar przechodni i pogratulował wszystkim zawodnikom.

image

Szacowanie strat w uprawach rolnych

W związku z wystąpieniem przymrozków wiosennych w miesiącu kwietniu 2017 roku na terenie gminy Brzuze, wójt gminy Jan Koprowski informuje o możliwości składania wniosków o szacowanie szkód w terminie do 25 maja 2017 roku.
Istnieje możliwość składania wstępnych wniosków o oszacowanie strat w uprawach rolnych, które można składać w Urzędzie Gminy Brzuze, pokój nr 1. Powierzchnia upraw musi być zgodna z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie złożonym do ARiMR w 2017 r. Po otrzymaniu wypełnionych wniosków Komisja Gminna przystąpi do szacowania strat. Ewentualna likwidacja uszkodzonej uprawy może nastąpić dopiero po jej oględzinach dokonanych przez komisję ds. szacowania strat.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 16.05.2017
- w godz. 08.30-13.00 stacja: Okonin 5 obwód 200 kierunek Okonin wieś                              

w dniu 17.05.2017
- w godz. 08.00-16.00 stacja: Brzuze 4

w dniu 18.05.2017
- w godz. 08.30-14.00 stacja: Trąbin Rumunki 1 obwód 200

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Azbest 2018
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości