Facebook

Intensywne opady deszczu

Na podstawie pisma Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy informujemy o możliwości wystąpienia przemieszczających się od południa opadów deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 35 mm. Miejscami burze z porywami wiatru do 65 km/h. Ważność: od godz. 09:00 dnia 16.04.2018 do godz. 06:00 dnia 17.04.2018.

Najpiękniejsze palmy nagrodzone

W piątek 13 kwietnia 2018 r. w świetlicy w Brzuzem  miało miejsce podsumowanie  IX gminnego konkursu palm wielkanocnych, który odbył się w Niedzielę Palmową w kościele w Ostrowitem. Celem realizowanego projektu jest propagowanie oraz umacnianie więzi z tradycją i kulturą, związku z religią i obrzędami świątecznymi oraz rozbudzanie poczucia piękna i estetyki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Prace oceniano według ustalonych kryteriów, uwzględniając m.in.: technikę i sposób wykonania, ilość kwiatów oraz elementów zdobniczych, naturalność materiałów. W trakcie spotkania wójt Jan Koprowski oraz członkowie komisji konkursowej wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody.

Mistrzostwa Powiatu w Radzynku

12 kwietnia w malowniczych lasach Parowy (sołectwo Radzynek) uczniowie ze szkół powiatu rypińskiego uczestniczyli w Drużynowych Biegach Przełajowych. Ponad 200 młodych zawodników, startujących w 8 kategoriach, walczyło o zwycięstwo uprawniające do udziału w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować powiat rypiński 17 kwietnia 2018 r. na zawodach we Włocławku.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 16.04.2018

- w godz. 08.00-11.00 stacje: Dobre 1, 2, 3, 4, 5, Brzuze 6, Trąbin Rumunki 1, 2         
- w godz. 08.00-11.00 oraz 14.00-17.00 stacje: Trąbin 1, 2, 3, Hydrofornia, 4, 7, Trąbin Rumunki 3, 4, 5          
- w godz. 08.00-17.00 stacje: Trąbin 5, 6

Nowe siłownie i pomosty w gminie

Rozstrzygnięty został  przetarg na wykonawców kolejnych inwestycji w gminie Brzuze. Pierwsze zadanie obejmujące budowę trzech siłowni zewnętrznych w miejscowościach Brzuze, Ostrowite i Ugoszcz zostanie zrealizowane przez firmę Fit-Park z Torunia. Drugą inwestycję polegającą na budowie dwóch pomostów rekreacyjno-wędkarskich w Ostrowitem i Trąbinie przeprowadzi firma „Hydro-inż. S.C.”. Przedsięwzięcia te uzyskały dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wpisują się w program rozwoju gminnej infrastruktury rekreacyjnej.

image

Szkolenie dla hodowców trzody chlewnej

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Rypinie zaprasza na szkolenie dotyczące zasad bioasekuracji oraz działań podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.
Szkolenie odbędzie się 16 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 9.00 w Urzędzie Gminy Brzuze.

Eliminacje powiatowe w Radzynku

Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe, w których uczestniczyć będą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz średnich z terenu powiatu rypińskiego odbędą się 12 kwietnia (czwartek) w Radzynku. Zwycięskie, w poszczególnych kategoriach, drużyny wezmą udział w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim.
Organizacji zawodów podjął się GKS Pojezierze Brzuze we współpracy organizacyjnej Szkoły Podstawowej w Radzynku oraz Gminy Brzuze.
Serdecznie zapraszamy!

Umowa na budowę drogi podpisana

6 kwietnia 2018 r. wójt Jan Koprowski i skarbnik Anna Szabat podpisali umowę z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Lipna na przebudowę drogi dojazdowej Ostrowite-Mościska na odcinku ponad 2 km. Wykonawca przygotuje podbudowę, ułoży dwie warstwy masy bitumicznej, zbuduje skrzyżowania i zjazdy na posesje. W ramach projektu powstanie również chodnik, przejście dla pieszych oraz przydrożne oświetlenie. Inwestycja uzyskała wsparcie finansowe ze środków Wojewody Kujawsko-Pomorskiego jako jedyna droga w powiecie rypińskim w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Inwestycja połączy istniejące odcinki dróg w Ostrowitem i Mościskach oraz poprawi dostępność komunikacyjną Gminy Brzuze. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w maju.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości