Facebook

Informacja o dotacji dla rolników z ARiMR

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zwraca się z informacją do rolników o dotacji w zakresie „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 18.07.2017
- w godz. 08.00-14.00 stacje: Kleszczyn 1, 2, 6

Na ludową nutę w Ugoszczu

Już po raz osiemnasty odbył się w niedzielę, 9 lipca 2017 r. w Ugoszczu Przegląd Zespołów Ludowych Ziemi Dobrzyńskiej. Na zaproszenie Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej oraz Wójta Gminy Brzuze, dwanaście zespołów zaprezentowało na scenie piosenki charakterystyczne dla naszego regionu. Przegląd otworzył duet Eden z Lubicza, a w dalszej kolejności wystąpiły zespoły: Jutrzenka - gmina Czernikowo, Rycerze Floriana z gminy Lipno, Jesienny Liść z gminy Kikół, Skrwilenianki - gmina Skrwilno, Wichowiaki z gminy Lipno, Osiecka Kapela Ludowa im. Kamińskich z gminy Obrowo, Złoty Kłos oraz Chalinianki - gmina Dobrzyń n. Wisłą, Nawojka z miasta Lipno, Wrzosy i Sami Swoi z gminy Rypin oraz nasz gminny zespół Familianki.  Przegląd zgromadził wielu gości, którzy dzięki pogodzie ducha i słonecznej aurze bawili się w rytm ludowej muzyki. Zapraszamy znów w przyszłym roku!

image

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca kwoty wolnej od potrąceń oraz kwoty granicznej.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 11.07.2017
- w godz. 08.00-14.00 stacja: Somsiory 2                     
- w godz. 08.00-11.30 stacja: Trąbin Rumunki 3 obwód 200                      

w dniu 12.07.2017
- w godz. 08.00-10.30 stacja: Trąbin 7 obwód 200                      
- w godz. 10.00-14.00 stacja: Trąbin 7 obwód 100                   
- w godz. 11.30-14.30 stacja: Okonin 2 obwód 200            

w dniu 14.07.2017
- w godz. 08.30-13.30 stacja: Giżynek 6

Zaproszenie na piłkarski turniej

Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze zaprasza amatorów piłki nożnej na otwarty Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Brzuze, który odbędzie się 14 lipca 2017 r. na kompleksie boisk w Ostrowitem. Zapraszamy drużyny oraz kibiców!

II Triathlon Brzuze

W sobotę 1 lipca 2017 r. w Trąbinie odbył się ogólnopolski Triathlon Brzuze 2017. Zawody rozpoczęły się od rywalizacji dzieci i młodzieży z naszych, gminnych szkół
w duathlonie, w skład którego wchodzi jazda na rowerze oraz bieg. O godz. 15:00 nad jeziorem Trąbin do udziału w turnieju stanęło 35 profesjonalnych oraz amatorskich triathlonistów. Pierwszą konkurencją, z którą zmierzyli się z zawodnicy było pływanie na dystansie 750 metrów, następnie przejazd rowerem 20-kilometrwej trasy i bieg na 5 km. Trasa rowerowa przebiegała po malowniczych terenach Trąbina i Trąbina Rumunek oraz Szczutowa, a trasa biegowa, z osławionym podbiegiem, do Dobrego.

Zwycięzcami triathlonu zostali:

1. Paweł Czajkowski - BCT Team Gdynia
2. Kuba Bonikowski - Grudziądz
3. Jacek Gniot - Wojskowe Zakłady Uzbrojenia SA

Wśród kobiet na podium stanęły:


1. Aneta Turalska - Biegaj z Dymkiem (pozycja 4 ogólnej klasyfikacji)
2. Daria Bunk - Grudziądz (miejsce 7 w ogólnej klasyfikacji)
3. Magdalena Czajkowska - BCT Team Gdynia (14 lokata w ogólnej klasyfikacji)

W rywalizacji wzięli udział również dwaj mieszkańcy gminy Brzuze: Piotr Piotrowski z Łączonka, zawodnik Pojezierza Brzuze oraz startujący po raz pierwszy, Mieczysław Zabłocki z Żałego. Wsparcia finansowego udzielił klubowi Urząd  Marszałkowski w Toruniu oraz Gmina Brzuze. Triathlon zorganizowany przez GKS Pojezierze Brzuze pod patronatem wójta gminy Brzuze Jana Koprowskiego odbył się dzięki wsparciu organizacyjnym druhów z OSP Giżynek, Dobre i Trąbin oraz nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Trąbinie i Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem a także pracowników Urzędu Gminy Brzuze. Dzięki zaangażowaniu prezesa Gminnego Klubu Sportowego Pojezierze Brzuze, Karola Górskiego, Triathlon Brzuze 2017 odbył się w naszej gminie już po raz drugi.

Wyniki końcowe

image

Obrączkowanie bocianów w Brzuzem

W czwartek, 29 czerwca 2017 r. w gminie Brzuze została przeprowadzona akcja obrączkowania bocianów. Dziewięć młodych bocianów z pięciu gniazd: w Brzuzem, Okoninie, Ostrowitem, Radzynku i Piskorczynie zostało oznakowanych plastikowymi i metalowymi obrączkami. Obecnie najwięcej zamieszkałych gniazd jest w Brzuzem – 3, jedno z gniazd znajduje się na drzewie w Radzynku, pozostałe są na słupach. Pierwsza taka akcja miała miejsce w 2012 roku gdy z inicjatywy Stowarzyszenia Dobrzyniacy z Brzuzego obrączkowania dokonali pracownicy brodnickiej energetyki przy współpracy ornitologów w ramach programu „Energetyczni obrączkarze”.

Od 1998 r. z inicjatywy wójta gminy Brzuze Jana Koprowskiego prowadzona jest gminna ewidencja bocianich rodzin. Co roku w sierpniu z gniazd gminy Brzuze odlatuje do Afryki  ponad 60 bocianów. Zgodnie z tradycją są radośnie witane przez mieszkańców gminy każdej wiosny. Być może dlatego liczba zasiedlonych gniazd bocianich nie maleje. Sprzyja temu również środowisko naturalne gminy.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości