Facebook

Zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy Brzuze informuje, że 26 kwietnia 2018 r. zostanie uruchomiona wypłata zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego dla producentów rolnych. Wypłaty dokonywane będą w kasie urzędu gminy.

Przetarg na budowę drogi

Wójt Gminy Brzuze ogłosił przetarg nieograniczony na wykonanie zadania pn. Przebudowa drogi dojazdowej Ostrowite–Brzuze od km 0+000 do km 0+720. Termin składania ofert mija 9 maja 2018 r. Dzięki realizacji inwestycji droga zyska nawierzchnię bitumiczną a pas jezdni zostanie poszerzony. Przebudowane zostaną również skrzyżowania oraz wykonane zjazdy do posesji.

Gminne uroczystości

Serdecznie zapraszamy na Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka, które odbędą się w niedzielę 29 kwietnia 2018 r. w Trąbinie.

Podium dla młodych zawodników!

Uczniowie ostrowickiego gimnazjum zdobyli III miejsce w województwie w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 17 kwietnia 2018 r. we Włocławku. Po rozegranych 12 kwietnia w Radzynku eliminacjach powiatowych, męska drużyna reprezentowała powiat rypiński w Kujawsko-Pomorskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Uczniowie klasy VI również uczestniczący  w  tym turnieju wojewódzkim zajęli siódmą lokatę. W przygotowanie uczniów do zawodów włączyli się nauczyciele wychowania fizycznego: Piotr Bodenszac i Mariusz Orzechowski oraz w klasie VI sportowej - Michał Czachorski.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

image

Dziewczyny w piłkę grają

10 kwietnia Szkoła Podstawowa w Ostrowitem była współorganizatorem Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt. W igrzyskach sportowych dziewczęta z klas gimnazjalnych wywalczyły I miejsce, co pozwoliło im na udział w ćwierćfinałach wojewódzkich odbywających się we Włocławku.  Dzięki zdobyciu najwyższego miejsca na podium ich drużyna zakwalifikowała się do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się 24 kwietnia 2018 r. w Brodnicy.

image

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 24.04.2018

- w godz. 08.30-13.00 stacja: Żałe 4

III Miniolimpiada w Radzynku

Szkoła Podstawowa w Radzynku zorganizowała 17 kwietnia 2018 r. turniej sportowy dla dzieci pod hasłem „Ruszaj z wiosną”. W trzeciej edycji sportowej Miniolimpiady o Puchar Wójta Gminy Brzuze udział wzięli uczniowie z klas 1-3 z terenu gminy Brzuze. Najlepsze wyniki w rywalizacji uzyskali uczniowie z Radzynka, którzy otrzymali puchar z rąk wójta Jana Koprowskiego. Na kolejnych pozycjach uplasowali się uczniowie z Ugoszcza, Trąbina i Ostrowitego. Wszystkie drużyny otrzymały również pamiątkowe dyplomy, a od dyrektor szkoły Doroty Cieciurskiej i rodziców małe niespodzianki. Po zawodach uczestnicy turnieju przyłączyli się do wspólnej zabawy z Klaunem Bąblem.

image

Jubileusz u seniorów

Klub Seniora „Przystań” obchodził 3. rocznicę swojej działalności. Z tej okazji członkowie zorganizowali uroczyste spotkanie, które odbyło się 10 kwietnia w wiejskiej świetlicy w Brzuzem.
Dzięki pomysłom oraz niegasnącemu zapałowi przewodniczącej klubu Teresy Sieklickiej, 43 seniorów z naszej gminy chętnie angażuje się w życie społeczno-kulturalne gminy Brzuze oraz aktywnie spędza wolny czas. W podziękowaniu za zaangażowanie, koleżanki i koledzy z klubu obdarowali swoją przewodniczącą małą niespodzianką. W uroczystości wziął również udział wójt Jan Koprowski oraz pracownicy samorządowi: Agnieszka Krauza i Danuta Wiśniewska, którzy podziękowali wszystkim za współpracę i życzyli zdrowia, pogody ducha i pomyślności na przyszłość.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości