Facebook

Dobrzyńskie lato pachnące i malowane woskiem

Stowarzyszenie Dobrzyniacy serdecznie zaprasza do udziału w zajęciach pt. „Dobrzyńskie lato pachnące i malowane woskiem”. Zadanie ma na celu integrację osób starszych z młodszym pokoleniem podczas aktywnego letniego wypoczynku. Projekt został dofinansowany grantem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Inauguracja odbędzie się 04 lipca 2017 r. a warsztaty poprowadzi pani Anna Górecka z Sierpca. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby chcące poznać sztukę malowania woskiem i przyjemnie spędzić wakacje.  Zgłoszenia prosimy dokonywać w Urzędzie Gminy Brzuze w pokoju nr 11, telefon 512180887, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zagłosujmy na SP Ugoszcz

Od 2007 roku realizowany jest społeczny projekt pod nazwą „KOLOROWE BOISKA”. Jego celem jest popularyzowanie aktywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci, a także stwarzanie warunków do uprawiania sportu, zwłaszcza gier zespołowych. Do konkursu zapraszane są szkoły podstawowe z małych miejscowości. W rywalizację aktywnie włączają się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i całe lokalne społeczności. Dzięki konkursowi szkoła – nawet z najmniejszej miejscowości – ma szansę na zdobycie wielofunkcyjnego boiska od Śnieżki. W bieżącym roku w projekcie uczestniczy również Szkoła Podstawowa w Ugoszczu. Głos można oddać poprzez stronę www.koloroweboiska.pl

Pikniki Rodzinne w szkołach

W czerwcu odbywają się w szkołach podstawowych naszej gminy Pikniki Rodzinne. W ostatnim czasie nauczyciele oraz rodzice dzieci zorganizowali takie imprezy w szkole w Ugoszczu i Trąbinie. Po prezentacji przygotowanych pod okiem nauczycieli przedstawień artystycznych, dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyły w konkursach wiedzy i konkurencjach sportowych. Wśród zaproszonych gości byli również: wójt Jan Koprowski, komendant Mieczysław Wardencki oraz strażacy z OSP Giżynek. Nie zabrakło konkursów strażackich, a na dzieci czekały dodatkowe atrakcje: wata cukrowa, trampolina, dmuchane zjeżdżalnie i zamek oraz zabawy z klaunem.

image

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 20.06.2016
- w godz. 08.00-12.00 stacja: Trąbin 5

w dniu 21.06.2016
- w godz. 08.30-11.30 stacja: Przyrowa 1

O pszczołach w szkołach podstawowych

Uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych w Ostrowitem i Ugoszczu biorą udział w projekcie „Pszczółki-Ekoprzyjaciółki” organizowanym przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego. Przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Bierze w nim udział pięćdziesiąt wybranych szkół podstawowych z naszego województwa. W maju dzieci uczestniczyły w zajęciach, prowadzonych przez wykwalifikowanego pszczelarza, który przedstawił im zagadnienia z życia pszczół oraz uczył rozpoznawać rodzaje miodu. Przedstawił rolę, jaką pszczoły odgrywają w przyrodzie i dlaczego należy je otaczać szczególną ochroną. Na zakończenie majowych warsztatów maluchy wykonały własnoręcznie woskowe ozdoby.

image

Rowerowy Cross w Radzynku

Od kilku lat w Radzynku odbywa się Rowerowy Cross, kolarski wyścig dla uczniów z gminnych szkół. 7 czerwca 2017 r. prawie 50 zawodników stawiło się na starcie czterokilometrowej trasy po urokliwych,  parowskich lasach Radzynka i Okonina. W kategorii szkół podstawowych wśród dziewcząt niepokonana okazała się Natalia Głowacka, kolejne miejsca zajęły: Wiktoria Łukaszewska i Weronika Wielgus. Spośród chłopców najszybciej trasę pokonał Krzysztof Barański, drugi był Dawid Seweryński a trzeci Łukasz Predenkiewicz. Wśród dziewcząt z gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Olga Bodenszac, na drugiej pozycji wyścig ukończyła Karolina Wiśniewska. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców-gimnazjum wywalczył Mateusz Rzymkowski, a kolejne pozycje zajęli Jakub Piasecki oraz Radosław Dygalski.
Medale oraz nagrody dla zwycięzców wręczył wójt Jan Koprowski oraz prezes GKS Pojezierze Brzuze Karol Górski. Zabezpieczenie medyczne zapewniła pani Ewa Manelska. Wyścig zorganizowany został przez Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze  przy współudziale  Gminy Brzuze, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzuzem, OSP Dobre oraz nauczycieli z naszych szkół.

image

Studzianka Pielgrzym Song

Drugi Przegląd Pieśni i Piosenki Pielgrzymkowej Pielgrzym Song zgromadził w sobotę 3 czerwca 2017 roku ponad 70 wykonawców z terenu naszej gminy oraz gmin sąsiednich. Uczestnicy przeglądu zaprezentowali przy zabytkowej kaplicy w Studziance 17 utworów pielgrzymkowych. Wystąpili goście z Borzymina oraz Radomina, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z gminy Brzuze i z gimnazjum, oraz gminny zespół folklorystyczny Familianki z Somsior. Proboszcz parafii Żałe, Jacek Kędzierski porwał zebranych do wspólnego śpiewu hiszpańskiej pieśni, a z indywidualnym koncertem wystąpił gość szczególny przeglądu, Jacek Szablewski z Rypina.
Organizacji tegorocznej edycji przeglądu podjęło się Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze we współpracy z Gminą Brzuze oraz Parafią św. Anny w Żałem.
Patronat honorowy nad przeglądem objął jego pomysłodawca, wójt gminy Jan Koprowski. Pielgrzym Song 2017 współfinansowany był ze środków Powiatu Rypińskiego.

image

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca terminu złożenia oświadczenia/zaświadczenia o rocznej kwocie podatku dochodowego.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Azbest 2018
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości