Facebook

Ceramiczne dekoracje

We wtorek, 21 listopada 2017 r. w świetlicy w Brzuzem odbyły się warsztaty ceramiczne dla mieszkańców naszej gminy. Zajęcia prowadzone przez panią Karolinę Meler z pracowni Melerart realizowane były przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ przy wsparciu organizacyjnym Gminy Brzuze. Dziesięcioro uczestników poznało tajniki lepienia z gliny, dzięki czemu mogli zrealizować swoje pomysły na ciekawe dekoracje. Powstały m.in. własnoręcznie wykonane aniołki, jabłuszka czy ozdoby bożonarodzeniowe, które następnie zostaną wypalone w specjalnym piecu. Kolejne spotkanie, podczas którego uczestnicy dokończą zdobienie dekoracji, odbędzie się na początku grudnia.

image

Pasowanie na przedszkolaka

W piątek, 17 listopada 2017 r. w ostrowickim przedszkolu miało miejsce uroczyste pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości wzięło udział 22 dzieci, ich najbliżsi, nauczyciele i zaproszeni goście, m.in. w imieniu wójta, sekretarz gminy Agata Ciechanowska oraz zastępca przewodniczącego rady gminy Tomasz Maklakiewicz, ksiądz Paweł Waruszewski. Po zaprezentowaniu przez dzieci programu artystycznego, przygotowanego pod kierunkiem nauczycielek: Marty Nowak i Natalii Kosińskiej, dyrektor szkoły podstawowej Anna Sarnowska dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka. Dzieci otrzymały drobne pamiątki, a na zakończenie ślubowania czekał na wszystkich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

image

Wyróżnienie dla gospodarstwa z Giżynka

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Gminą Brzuze realizował program „Ekologizacja wsi województwa kujawsko-pomorskiego, kształtowanie postaw i zachowań społeczeństwa wiejskiego poprzez wdrażanie w życie tzw. Dobrej Kultury Rolnej”. Rolnicy ze 120 gospodarstw naszego województwa zapoznawali się m.in. z działaniami proekologicznymi, zasadami funkcjonowania rolnictwa ekologicznego, zdrowego  stylu życia i innymi zagadnieniami z zakresu ochrony środowiska. W organizowanym w ramach projektu konkursie „Ekologiczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej”, gospodarstwo Państwa Katarzyny i Sławomira Kwiatkowskich z Giżynka otrzymało specjalne wyróżnienie. Podsumowanie programu oraz konkursu odbyło się 7 listopada 2017 r. w Minikowie.

image

Komunikat GZGK w Brzuzem

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Brzuzem informuje, że w związku z podjętymi działaniami naprawczymi w wodociągu w Ostrowitem, mieszkańcy Ostrowitego, Mościsk, Duszot i części Brzuzego obecnie zaopatrywani są w wodę ze Stacji Uzdatniania Wody w Ugoszczu.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 22.11.2017
- w godz. 08.00-16.00 stacja: Żałe 5

w dniu 23.11.2017
- w godz. 08.00-11.00 stacja: Brzuze 5 GS

Inauguracyjne obchody 100-lecia Niepodległej

W sobotę, 11 listopada 2017 r. obchodziliśmy w gminie Brzuze Narodowe Święto Niepodległości. Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Samorząd Gminy Brzuze we współpracy ze Szkołą Podstawową w Ostrowitem oraz Parafią św. Stanisława Kostki w Ostrowitem zorganizował gminne uroczystości.
Inaugurację stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny, poprzedzona występem recytatorskim uczniów ze szkół gminy Brzuze. Patriotyczne wiersze zaprezentowali: Klaudia Forembska, Julia Hiszpańska, Natalia Poniatowska, Bartosz Rochnowski i Zuzanna Witkowska. Uroczyste nabożeństwo odprawione z udziałem pocztów sztandarowych ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem oraz OSP z Dobrego, Giżynka, Gulbin, Okonina, Ostrowitego, Trąbina i Żałego koncelebrowali księża Paweł Waruszewski - proboszcz ostrowickiej parafii oraz Paweł Mórawski. Mszę św. zakończył występ uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ostrowitem, którzy zaprezentowali  przygotowany pod kierunkiem Moniki Stalmirskiej i Artura Osińskiego, program poetycko-muzyczny pt.  „Bez tej miłości nie można żyć”. Scenografię do przedstawienia przygotowała  Marzena Dunajska. Wójt gminy wygłosił okolicznościowe przemówienie, podziękował zgromadzonym za liczny udział w uroczystościach oraz zaprosił do szkoły podstawowej w Ostrowitem, gdzie odbywały się dalsze uroczystości. W asyście strażaków ochotników, uczniowie oraz przedstawiciele samorządu gminnego: wójt gminy Jan Koprowski, przewodniczący rady gminy Krzysztof Budziński oraz radny Błażej Makuch złożyli kwiaty przy tablicy upamiętniającej wydarzenia z 1918 roku.

Zaproszenie na warsztaty ceramiczne

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ zaprasza mieszkańców na warsztaty ceramiczne.  Zajęcia odbędą się 21 listopada oraz 1 grudnia 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Brzuzem. Więcej informacji uzyskać można na stronie www.elgd.pl lub w Urzędzie Gminy Brzuze, pokój nr 8. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!

Informacja o odwołaniu przetargu na sprzedaż działki

Wójt Gminy Brzuze informuje o odwołaniu przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż działki nr ew. 190/5 o powierzchni 0,0502 ha położonej w miejscowości Gulbiny ogłoszonego na dzień 14.11.2017 roku na godz. 10.00.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości