Facebook

Mroźnie w województwie

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wydał ostrzeżenie dla mieszkańców województwa w związku z występowaniem silnego mrozu.
W dniach 26 lutego - 02 marca 2018 r. do godz. 10:00 prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -13°C, lokalnie do -20°C. Temperatura maksymalna w dzień od -9°C do -6°C. Wiatr przeważnie z kierunków wschodnich, w nocy z 26/27.02 o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h. Od 27.02 wiatr będzie się wzmagał, średnia prędkość od 20 km/h do 35 km/h. W nocy z 28.02/01.03przewidywane osłabnięcie wiatru, średnia prędkość od 10 km/h do 25 km/h.

Szkolenie dla rolników

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Rypinie oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa BP w Rypinie, zapraszają rolników na szkolenie pn. „Wnioski obszarowe na 2018 r. Zasady wypełniania drogą elektroniczną”. Spotkanie odbędzie się 6 marca 2018 r. (wtorek) o godz. 10.00 w świetlicy wiejskiej w Brzuzem.

Profilaktyka w kierunku jaskry

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Ostrowitem oraz Oko-Lux sp. z o.o. zapraszają Mieszkańców gminy Brzuze na badanie wzroku, które odbędzie się 22 lutego 2018 r. w godz. 8.00-10.00 w ostrowickiej lecznicy.

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca wypadków.

- lista kontrolna

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy Brzuze przypomina, że od 01 lutego 2018 r. do 28 lutego 2018 r. przyjmowane są wnioski dotyczące zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Prosimy uprawnionych rolników o składanie wniosków w urzędzie gminy, w pokoju nr 18. Do wniosków kierowanych do Wójta Gminy Brzuze należy dołączyć również faktury VAT poświadczające zakup oleju w terminie 01.08.2017 r. – 31.01.2018 r. W 2018 roku stawka zwrotu wynosi 1 zł za 1 l oleju napędowego.

Konkurs na realizację zadań sportowych w 2018 roku

Wójt Gminy Brzuze ogłasza otwarty konkurs na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Brzuze w 2018 roku.

Ostatkowa zabawa w Ugoszczu

Mieszkańcy Giżynka, Okonina, Piskorczyna i Ugoszcza wzięli udział w ostatkowym spotkaniu karnawałowym, które odbyło się 9 lutego 2018 r w świetlicy w Ugoszczu. Zapustnicy, w których role bardzo udanie wcielili się uczniowie z miejscowej szkoły podstawowej, przedstawili gościom program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem Agnieszki Cieślak, Elżbiety Wiśniewskiej i Dariusza Pucińskiego. Inicjatorami spotkania byli radni: Piotr Kwiatkowski, Adam Tułodziecki i Marianna Przybylska oraz sołtysi: Zbigniew Boniecki, Zenon Cieszyński, Adam Puciński i Zdzisław Siudowski we współpracy z wójtem gminy Janem Koprowskim. Wsparcia organizacyjnego udzielili pracownicy GOPS Brzuze wraz z kierownik Grażyną Pietrkiewicz.

image

Konkurs dla czytelników

Gminna Biblioteka Publiczna w Brzuzem zaprasza Mieszkańców do udziału w konkursie czytelniczym pn. „Biblioteka dobre miejsce dla człowieka, czyli najaktywniejszy czytelnik 2018 roku”. W załączeniu Ogłoszenie oraz Regulamin. Zachęcamy do udziału w konkursie!

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości