Facebook

Mikołajkowy turniej minisiatkówki

Już po raz trzeci odbyły się w szkole w Radzynku „Mikołajkowe rozgrywki o puchar Wójta Gminy Brzuze”. 06.12.2017 r., w turnieju minisiatkówki, wzięli udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Brzuze, których do boju zagrzewał zespół szkolnych cheerleaderek z Radzynka. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zdobyły uczennice z Radzynka, na kolejnych miejscach uplasowały się dziewczęta z Ostrowitego, Ugoszcza i Trąbina. Wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie z Ostrowitego, drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Radzynka, trzecie - z Trąbina a czwarte z Ugoszcza. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

image

Świątecznie w urzędzie

W Urzędzie Gminy w Brzuzem ustawiono świąteczną choinkę. Tegoroczne drzewko, przekazane przez Państwo Mariannę i Wincentego Przybylskich, zostało  udekorowane ozdobami ze słomy, wykonanymi własnoręcznie przez Koło Miłośniczek Rękodzieła Artystycznego Kleszczynki.

image

Mikołajki integracyjne

6 grudnia 2017 roku w świetlicy wiejskiej w Brzuzem odbyło się mikołajkowe spotkanie dla osób niepełnosprawnych z naszej gminy oraz ich bliskich i opiekunów. Uczestnicy wzięli udział we wspólnej zabawie, podczas której m.in. własnoręcznie przygotowali  ozdoby choinkowe. Z pomocą pracowników GOPS i gości udekorowali nimi choinkę. Ogromną radość sprawiła wizyta Świętego Mikołaja, a świąteczne życzenia dla wszystkich uczestników złożyli obecni na spotkaniu: wójt Jan Koprowski, kierownik GOPS Grażyna Pietrkiewicz, przewodniczący rady gminy Krzysztof Budziński oraz proboszczowie: Jacek Kędzierski i Paweł Waruszewski.
Mikołajki zorganizowane zostały przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z wójtem oraz przy wsparciu organizacyjnym Urzędu Gminy w Brzuzem.

image

Stypendia szkolne

Urząd Gminy Brzuze informuje, że wypłaty stypendiów szkolnych za okres od 1 września do 31 grudnia 2017 r. będą realizowane w dniach 11-20 grudnia 2017 r. Decyzje stypendialne można odbierać osobiście w Urzędzie Gminy Brzuze - pokój nr 5.

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca zmiany wysokości kwot przychodów decydujących o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Na podstawie pisma Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, informujemy o możliwości wystąpienia intensywnych opadów śniegu. Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 6 cm do 12 cm, we wschodniej części subregionu lokalnie do 16 cm. Ważność: od godz. 13:00 dnia 30.11.2017 do godz. 8:00 dnia 1.12.2017.

Prezentacja książki „Krajobraz ziemi dobrzyńskiej” w rypińskim muzeum

Na zaproszenie Dyrektora Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie Andrzeja Szalkowskiego, 24 listopada 2017 r., dr inż. Jan Koprowski zaprezentował publiczności książkę wydaną przez Stowarzyszenie Dobrzyniacy pt. „Krajobraz ziemi dobrzyńskiej”. Publikacja powstała dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, środkom Województwa Kujawsko-Pomorskiego, środkom własnym Stowarzyszenia Dobrzyniacy oraz sponsorów. Prezentację poprzedził montaż słowno-muzyczny w wykonaniu Danuty Wiśniewskiej oraz Jacka Szablewskiego. Prezes stowarzyszenia i jednocześnie autor pracy przybliżył zgromadzonym tematykę publikacji, przedstawił walory krajobrazu przyrodniczego, przyrodniczo-kulturowego regionu. Świadomość konieczności ochrony tych dóbr oraz rola, jaką pełnią w promocji regionu wywołała ożywioną dyskusję wśród gości.

image

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 27.11.2017
- w godz. 08.30-12.30 stacja: Marianowo 2

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości