Facebook

Wiosenne spotkania KGW w gminie Brzuze

Od wielu lat panie z kół gospodyń wiejskich w gminie Brzuze organizują spotkania, w których oprócz członkiń uczestniczą również przedstawiciele samorządu gminnego i zaproszeni goście. Na przełomie maja i czerwca odbyły się wspólne zebrania, które były okazją do podsumowania dotychczasowych działań oraz  omawiania planów i zamierzeń na przyszłość. Takie spotkania  zainicjowały przewodniczące: Maryla Maklakiewicz - KGW Dobre, Waleria Pucińska - KGW Giżynek, Daniela Trędewicz - KGW Ostrowite Wieś, Regina Piechocka - KGW Radzynek i Elżbieta Rybińska - przewodnicząca Gminnej Rady KGW Brzuze.

image

50-lecie KGW w Piskorczynie

Koło Gospodyń Wiejskich z Piskorczyna świętuje w tym roku swój Złoty Jubileusz. Z tej okazji członkinie oraz przewodnicząca Małgorzata Cieszyńska zorganizowały 9 czerwca 2018 r. w miejscowej świetlicy uroczyste spotkanie. Nie zabrakło życzeń od przedstawicielek sąsiednich kół: Elżbiety Rybińskiej, Anny Zglińskiej, Bogusławy Kozimińskiej i Reginy Piechockiej. Do gratulacji dołączyła także Maria Kolińska - Dyrektor Rejonowego Związku Rolników i Organizacji Rolniczych we Włocławku, która odznaczyła dwie panie: Małgorzatę Cieszyńską i Danielę Małkińską medalami i statuetką z okazji 150-lecia powstania KGW w Polsce. Gratulacje w imieniu własnym i Samorządu Gminy Brzuze złożył działaczkom również wójt Jan Koprowski, który podziękował za zaangażowanie w pracę na rzecz lokalnej społeczności, a także życzył dalszej owocnej współpracy.
Koło Gospodyń Wiejskich w Piskorczynie zostało założone w 1968 r., a jego pierwszą przewodniczącą została pani Helena Wąsicka. Od 2011 r.  tę funkcję pełni Małgorzata Cieszyńska. Działania liczącego 20 pań koła aktywnie wspiera rada sołecka wsi oraz sołtys.
Wszystkim Paniom - Członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Piskorczynie życzymy kolejnych wspaniałych jubileuszy!

image

Oszczędzajmy wodę!

W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz brakiem opadów deszczu, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Brzuzem uprzejmie prosi wszystkich użytkowników gminnej sieci wodociągowej o oszczędne wykorzystywanie dostarczanej wody. Bardzo prosimy o rezygnację z użycia wody na cele inne niż socjalno-bytowe i gospodarskie, tj.: podlewanie i zraszanie trawników, ogrodów warzywnych, podlewanie upraw działkowych, rolnych i sadowniczych, mycie samochodów itp.

Rowerowy Cross w parowskich lasach

We wtorek 12 czerwca 2018 r. odbył się w Radzynku doroczny Rowerowy Cross. Wyścig kolarski dla uczniów ze szkół gminy Brzuze odbywa się na czterokilometrowej trasie przebiegającej leśnymi drogami nad jeziorem Parowa.  Spośród dziewcząt w młodszej kategorii nie do pokonania okazała się: Julia Zdunek, a kolejne miejsca zajęły Marta Kalinowska i Weronika Wielgus. Artur Konopacki zwyciężył wśród chłopców, drugie miejsce wywalczył Mateusz Krajewski a trzecie Dominik Michalski.
W kategorii starszych uczennic pierwsza na mecie stawiła się Natalia Głowacka, następnie Wiktoria Łukaszewska i Weronika Krzeszewska. W grupie starszych kolarzy najlepszy był Radosław Dygalski, drugi - Jarosław Lewicki, a trzeci - Kacper Jasieniecki.
Medale i dyplomy wręczali młodym zawodnikom wójt gminy Jan Koprowski oraz prezes klubu sportowego Karol Górski. Rowerowy Cross to cykliczna impreza sportowa dla uczniów naszych szkół, która organizowana jest przez Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze przy wsparciu Gminy Brzuze oraz strażaków ochotników z Giżynka i nauczycieli wychowania fizycznego.

image

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca nowych wysokości kwot przychodu decydujących o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

Uczniowie z Pucharem Przewodniczącego Rady

Po raz kolejny w Ostrowitem rozegrany został turniej w piłce nożnej o puchar przewodniczącego rady gminy. W piątek 8 czerwca 2018 r. w Ostrowitem do zawodów przystąpili uczniowie szkół podstawowych z gminy Brzuze. W tym roku najlepszymi zawodniczkami okazały się dziewczęta z Ostrowitego, na kolejnych miejscach uplasowały się uczennice z Radzynka, Trąbina i Ugoszcza. Wśród chłopców drużyna z Ugoszcza wywalczyła pierwsze miejsce w walce z Ostrowitem 1. Kolejne miejsca przypadły zawodnikom Ostrowite 2, Radzynka i Trąbina. Turniej zorganizowany został dzięki współpracy GKS Pojezierze Brzuze, Gminy Brzuze oraz nauczycieli wychowania fizycznego, a puchar przechodni wręczył zwycięzcom Przewodniczący Rady Gminy Brzuze Krzysztof Budziński oraz radny Paweł Kusiński.

image

Integracja w Trąbinie Rumunkach

W sobotę 9 czerwca 2018 r. w Trąbinie Rumunkach odbył się piknik rodzinny. Sołtys Teresa Sieklicka oraz przewodnicząca KGW Barbara Szczepańska wraz z radą sołecką i członkiniami koła zorganizowały międzypokoleniowe spotkanie dla mieszkańców sołectwa.  W trakcie pikniku, pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzili szkolenie z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie, na koniec którego losowano dla uczestników cenne nagrody. Organizatorzy zadbali również o inne atrakcje dla swoich mieszkańców, zapewnili m.in. słodki poczęstunek oraz lody dla najmłodszych.

image

Puchar Wójta zdobyty!

W piątkowy wieczór 8 czerwca 2018 r. na kompleksie boisk sportowych w Ostrowitem odbył się turniej w piłce nożnej o puchar Wójta Gminy Brzuze. Do rozgrywek stanęło osiem drużyn z terenu gminy i gmin sąsiednich: Mito Spedycja, Błękitni Rypin, Coco Jambo, Team White, KS Ubojnia, Gang Ignatów, Abstynenci i Sokół. Zawodnicy Błękitnych wykazali się najlepszymi umiejętnościami piłkarskimi i otrzymali tytuł zwycięzcy zawodów oraz puchar z rąk wójta Jana Koprowskiego. Tytuł wicemistrza przypadł zespołowi Abstynentów, a po zaciętej walce piłkarze Mito Spedycja wywalczyli trzecie miejsce z Team White z Trąbina. Turniej został zorganizowany przez Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze we współpracy z Gminą Brzuze oraz dzięki pomocy organizacyjnej nauczycieli i wolontariuszy.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 526 gości