Facebook

Aktywne soboty w sołectwach

W sobotnie popołudnie, 26 sierpnia 2017 r., nasi mieszkańcy uczestniczyli w trzech sołeckich piknikach. Inicjatorami tych spotkań byli sołtysi oraz rady sołeckie wsi Piskorczyn, Radzynek oraz Kleszczyn, choć w ich przygotowanie równie aktywnie włączyli się także radni. Ta forma lokalnej integracji przyczynia się do budowania silnych, międzypokoleniowych więzi, pozwala poznać się oraz aktywnie spędzić wolny czas. Szczególne podziękowania za organizację należą się sołtysom: Zenonowi Cieszyńskiemu, Jerzemu Teklińskiemu i Sławomirowi Pawlakowi oraz radnym: Mariannie Przybylskiej i Sławomirowi Tomaszewskiemu.
Niezwykłą aktywnością wykazuje się również sołectwo Ugoszcz. Piknik rodzinny, pod patronatem wójta gminy, pn. Zakończenie wakacji zorganizowano dla mieszkańców gminy w sobotę, 26 sierpnia 2017 r. Sołtys oraz Rada Sołecka Ugoszcza zapewnili uczestnikom wiele atrakcji, m.in. dmuchane zamki, trampoliny oraz ognisko dla dzieci, a największą popularnością cieszyła się zorganizowana loteria fantowa. Na zakończenie wszyscy bawili się na zabawie tanecznej.

image

Zaproszenie na Koncert Chopinowski

Wójt Gminy Brzuze zaprasza mieszkańców oraz gości na Koncert Chopinowski, który odbędzie się 27 sierpnia 2017 r. w parku przy Domu Pomocy Społecznej w Ugoszczu. Koncert młodego pianisty Adama Mikołaja Goździewskiego rozpocznie się o godz. 17.30. Pan Adam jest laureatem prestiżowych, międzynarodowych konkursów pianistycznych w Polsce oraz za granicą, m.in. w Rosji, Słowenii, Estonii. Występował w salach koncertowych Filharmonii Narodowej w Warszawie i na Zamku Królewskim, w Żelazowej Woli i Łańcucie,  uczestnik XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Koncert w Ugoszczu odbędzie się w ramach cyklu letnich spotkań muzycznych we dworach i krajobrazach Ziemi Dobrzyńskiej - Chopin en Vacances. Jest to projekt realizowany przez Fundację Ochrony Dziedzictwa, Kultywowania Tradycji, Wspierania Kultury i Rozwoju Lokalnego „Ziemia Dobrzyńska”. Gmina Brzuze, jako partner projektu, wspiera fundację w tym cennym dla naszego dziedzictwa kulturowego, przedsięwzięciu.

Wystawa batiku

W okresie wakacyjnym Stowarzyszenie Dobrzyniacy realizowało projekt pt. „Dobrzyńskie lato pachnące i malowane woskiem”. Prowadząca warsztaty, sierpecka artystka Anna Górecka, jest autorką wielu wystaw, a jej unikatowe dzieła znajdują się w zbiorach prywatnych, i w kraju, i za granicą. W trakcie zajęć uczestnicy zdobyli wiedzę o technice zdobienia tkanin woskiem, zwanej batikiem oraz własnoręcznie wykonali oryginalne dzieła, z których następnie przygotowano wystawę w wiejskim domu kultury w Brzuzem. Realizacja projektu pozwoliła dzieciom oraz seniorom z gminy Brzuze spędzić w ciekawy i aktywny sposób kilka letnich dni. Projekt został dofinansowany grantem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

image

Turniej siatkowej piłki plażowej w Brzuzem

Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze we współpracy z Gminą Brzuze już po raz kolejny zorganizował nad jeziorem w Brzuzem, rozgrywki w siatkową piłkę plażową. W tym roku zawody pod nazwą Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Plażowej odbyły się w niedzielę, 20 sierpnia 2017 r. Zwycięstwo wywalczyła drużyna Pojezierza Brzuze, drugie miejsce zajął zespół z Kobrzyńca, a na trzeciej lokacie uplasował się zespół z Jasienia. Impreza sportowa uzyskała wsparcie z budżetu Powiatu Rypińskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy w przyszłym roku.

image

Zmiana terminu wypłat 500+

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem informuje osoby pobierające świadczenie wychowawcze 500+ o przesunięciu terminu wypłat na 25 sierpnia 2017 r.
Zmiana terminu wypłat świadczenia związana jest z rozpoczęciem przyjmowania wniosków na nowy okres zasiłkowy 2017/2018.
Za powyższe zmiany, wszystkich świadczeniobiorców, serdecznie przepraszamy.

Zaproszenia na pikniki do Piskorczyna i Kleszczyna

Sołectwo Piskorczyn oraz sołectwo Kleszczyn organizują dla swoich mieszkańców oraz sympatyków spotkania integracyjne. W Piskorczynie piknik, organizowany przez sołtysa oraz radę sołecką odbędzie się 26 sierpnia 2017 r. (godz. 13.00). W Kleszczynie, również 26 sierpnia, organizatorzy: radna, sołtys i rada sołecka zapraszają mieszkańców na godz. 17.00 do gospodarstwa agroturystycznego Państwa Przybylskich. W programie obu imprez plenerowych konkursy oraz inne atrakcje. Zapraszamy!

Zaproszenie na Mistrzostwa Powiatu w Brzuzem

Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze oraz Gmina Brzuze zapraszają wszystkich miłośników sportu oraz kibiców na Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Plażowej. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 9.00, 20 sierpnia 2017 r. na boiskach nad jeziorem w Brzuzem. Realizowane zadanie uzyskało wsparcie z budżetu Powiatu Rypińskiego.

Wiejskie Dożynki Okrężne – zaproszenie

Sołectwa Gulbiny i Marianowo zapraszają na sołeckie dożynki, które odbędą się w sobotę, 19 sierpnia 2017 r. W programie uroczystości m.in. okrążenie pól, polowa msza św. w Marianowie oraz konkursy i występy artystyczne. Serdecznie zapraszamy!

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości