Facebook

Letnie zajęcia w Stowarzyszeniu Dobrzyniacy

Stowarzyszenie Dobrzyniacy realizuje projekt pt. „Dobrzyńskie lato pachnące i malowane woskiem”. Zadanie mające na celu integrację osób starszych z młodszym pokoleniem poprzez aktywny letni wypoczynek prowadzi pani Anna Górecka z Sierpca. Batik to unikatowa technika zdobienia tkanin barwionych woskiem. W ich trakcie uczestnicy zdobędą wiedzę nie tylko o barwieniu tkanin czy łączeniu kolorów ale także rozwiną własną kreatywność oraz zdobędą możliwość własnoręcznego stworzenia oryginalnego dzieła. Projekt, w którym bierze udział 30 uczestników został dofinansowany grantem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

image

Robocze spotkanie z sołtysami

W czwartek 13 lipca, w świetlicy wiejskiej w Brzuzem, odbyło się robocze zebranie wójta gminy Jana Koprowskiego z sołtysami miejscowości naszej gminy. Spotkanie poświęcone było omówieniu funduszu sołeckiego na rok 2018 oraz spraw dotyczących realizacji bieżących zadań gospodarczych i kulturalnych, m.in. tegorocznych dożynek i imprez sołeckich. Poruszone zostały także zagadnienia dotyczące ochrony przyrody i krajobrazu na terenie gminy Brzuze. W spotkaniu wzięli również udział pracownicy samorządowi.

image

Informacja o dotacji dla rolników z ARiMR

Za pośrednictwem Urzędu Gminy Brzuze, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zwraca się z informacją do rolników o dotacji w zakresie „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 18.07.2017
- w godz. 08.00-14.00 stacje: Kleszczyn 1, 2, 6

Na ludową nutę w Ugoszczu

Już po raz osiemnasty odbył się w niedzielę, 9 lipca 2017 r. w Ugoszczu Przegląd Zespołów Ludowych Ziemi Dobrzyńskiej. Na zaproszenie Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej oraz Wójta Gminy Brzuze, dwanaście zespołów zaprezentowało na scenie piosenki charakterystyczne dla naszego regionu. Przegląd otworzył duet Eden z Lubicza, a w dalszej kolejności wystąpiły zespoły: Jutrzenka - gmina Czernikowo, Rycerze Floriana z gminy Lipno, Jesienny Liść z gminy Kikół, Skrwilenianki - gmina Skrwilno, Wichowiaki z gminy Lipno, Osiecka Kapela Ludowa im. Kamińskich z gminy Obrowo, Złoty Kłos oraz Chalinianki - gmina Dobrzyń n. Wisłą, Nawojka z miasta Lipno, Wrzosy i Sami Swoi z gminy Rypin oraz nasz gminny zespół Familianki.  Przegląd zgromadził wielu gości, którzy dzięki pogodzie ducha i słonecznej aurze bawili się w rytm ludowej muzyki. Zapraszamy znów w przyszłym roku!

image

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca kwoty wolnej od potrąceń oraz kwoty granicznej.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 11.07.2017
- w godz. 08.00-14.00 stacja: Somsiory 2                     
- w godz. 08.00-11.30 stacja: Trąbin Rumunki 3 obwód 200                      

w dniu 12.07.2017
- w godz. 08.00-10.30 stacja: Trąbin 7 obwód 200                      
- w godz. 10.00-14.00 stacja: Trąbin 7 obwód 100                   
- w godz. 11.30-14.30 stacja: Okonin 2 obwód 200            

w dniu 14.07.2017
- w godz. 08.30-13.30 stacja: Giżynek 6

Zaproszenie na piłkarski turniej

Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze zaprasza amatorów piłki nożnej na otwarty Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Brzuze, który odbędzie się 14 lipca 2017 r. na kompleksie boisk w Ostrowitem. Zapraszamy drużyny oraz kibiców!

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Azbest 2018
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości