Facebook

Gminny Piknik Rodzinny w Ugoszczu

W sobotę, 24 czerwca, zapraszamy mieszkańców gminy Brzuze na Gminny Piknik Rodzinny, który odbędzie się przy świetlicy w Ugoszczu. Na pikniku gościć będzie mobilny punkt informacyjno-konsultacyjny Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ, który zapozna mieszkańców z korzyściami płynącymi z wdrażanej Lokalnej Strategii Rozwoju i służącej poprawie jakości życia na obszarach wiejskich. Współpracująca ze stowarzyszeniem grupa animatorów z Torunia zapewni najmłodszym wspaniałą zabawę. W programie również liczne atrakcje dla wszystkich przygotowane przez sołectwo Ugoszcz. Rozpoczęcie godz. 16.00. Zapraszamy serdecznie!

Sezon kąpielowy

Sezon kąpielowy nad jeziorem Brzuze rozpocznie się w niedzielę, 25 czerwca. Codziennie w godzinach 10.00-18.00 nad bezpieczeństwem kąpiących czuwać będą ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zachęcamy do korzystania z miejsca do kąpieli i życzymy sprzyjającej pogody!

image

Noc Świętojańska w Żałem i Gulbinach

W piątkowy wieczór 23 czerwca w Żałem, na plaży przy jeziorze Kopiec odbędzie się impreza plenerowa, związana z Nocą Świętojańską, organizowana przez Gminną Radę Kół Gospodyń Wiejskich w Brzuzem. Rozpoczęcie o godz. 20.00. Również sołectwa Gulbiny i Marianowo organizują Powitanie Lata i II Noc Świętojańską przy gminnym pomoście nad jeziorem Długie. W programie m.in. pokaz ratownictwa wodnego, konkursy, zabawy i występy artystyczne a wieczorem tradycyjne puszczanie wianków na wodę. Rozpoczęcie o godz. 17.00.

Samochód gaśniczo-ratowniczy dla OSP Trąbin

W niedzielę, 18 czerwca, odbyło się w Trąbinie poświęcenie samochodu strażackiego dla tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Druhowie otrzymali używany samochód bojowy marki Star od kolegów z zaprzyjaźnionej jednostki OSP z Nowego Targu. W uroczystej mszy świętej udział wzięły poczty sztandarowe i delegacje nowotarskich strażaków, druhów z Mińska Mazowieckiego oraz kolegów z jednostek ochotniczych straży z gminy Brzuze.  Dzięki zaproszeniu strażaków z Trąbina na poświęceniu gościli również przedstawiciele Urzędu Miejskiego z Nowego Targu oraz wójt Gminy Brzuze Jan Koprowski.

image

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Informacja ENERGA-OPERATOR SA dotycząca wyłączenia prądu na terenie gminy Brzuze:

w dniu 26.06.2017
- w godz. 11.00-14.30 stacja: Żałe 3

Informacja KRUS

Informacja Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy dotycząca listu Prezesa KRUS do rolników i ich dzieci.

Zagrożenie upraw roślin

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy Oddział Rypin przesyła komunikat o zagrożeniu upraw ziemniaka przez zarazę ziemniaka i upraw cebuli przez mączniaka rzekomego cebuli.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości