Facebook


Prosimy Mieszkańców o korzystanie ze sprawdzonych źródeł wiedzy oraz czerpanie informacji zamieszczonych na oficjalnych stronach internetowych: www.gis.gov.pl, www.gov.pl, www.psserypin.pl oraz pod numerem bezpłatnej infolinii NFZ: 800 190 590.

Polecamy korzystanie z informacji na stronie rządowej:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

Strona cały czas jest uzupełniana i są na niej odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, np. osób powracających do Polski z zagranicy. W przypadku pytań lokalnych polecamy kierowanie pytań na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Przypominamy jednocześnie, że w profilaktyce zakażeń wirusem SARS-CoV-2 istotne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny oraz stosowanie poniższych zaleceń.

  1. Pozostanie w domach, a w koniecznych przypadkach unikanie dużych skupisk ludzkich oraz wizyt w sklepach wielkopowierzchniowych i innych miejscach publicznych
  2. Mycie rąk wodą z mydłem lub dezynfekowanie ich płynami i żelami na bazie alkoholu (min. 60%)
  3. Unikanie dotykania oczu, nosa i ust
  4. Dbanie o czystość powierzchni dotykowych w domu i pracy poprzez przecieranie wodą z detergentem lub płynem dezynfekującym (m.in. biurka, stoły, klamki, poręcze)
  5. Regularne dezynfekowanie swojego telefonu i niekorzystanie z niego podczas spożywania posiłków
  6. Zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy (przynajmniej 1-1,5 m z osobą, która wykazuje symptomy choroby)
  7. Stosowanie zasad ochrony podczas kichania i kaszlu (zakrycie ust i nosa zgiętym łokciem lub chusteczką – chusteczkę należy wyrzucić do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu - min. 60%)
  8. Regularne nawadnianie organizmu (ok. 2 l płynów – najlepiej wody) oraz zdrowe odżywianie (urozmaicona w owoce i warzywa dieta)


Szczególnie powinny o siebie dbać osoby po 60. roku życia, o obniżonej odporności oraz osoby z grupy ryzyka cierpiące na inne schorzenia takie jak cukrzyca czy niewydolność sercowo-naczyniowa.

Komunikat Wójta Gminy Brzuze z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie ograniczenia korzystania z placów zabaw przez dzieci.

Komunikat Wójta Gminy Brzuze z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie zamknięcia obiektów gminnych.

Zarządzenie Nr 11/2020 Wójta Gminy Brzuze z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia funkcjonowania Urzędu Gminy Brzuze i jednostek organizacyjnych gminy.

Zarządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego o zawieszeniu organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych od 12 marca br. do odwołania.

Informacje dla osób objętych kwarantanną.

Jak skutecznie myć ręce?

Apel SPZOZ w Rypinie

Urząd Gminy Brzuze przekazuje apel Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rypinie o wsparcie dla szpitala.

Skrzynka oddawcza przy urzędzie

Od piątku 20 marca 2020 r., w godzinach pracy, przed wejściem do budynku urzędu gminy umieszczona zostanie specjalna skrzynka oddawcza, w której interesanci zostawiać mogą korespondencję oraz dokumenty dotyczące załatwianych spraw bez konieczności osobistego kontaktu z urzędnikami.
Jednocześnie przypominamy, że Urząd Gminy, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny ds. Oświaty czynne są w dotychczasowych godzinach urzędowania i pozostają do dyspozycji Mieszkańców w każdej sprawie oraz w razie potrzeby udzielenia pomocy.
W celu załatwienia spraw urzędowych prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy, a korespondencję prosimy kierować za pośrednictwem portalu e-PUAP www.epuap.gov.pl lub www.obywatel.gov.pl przy użyciu profilu zaufanego.
Bezpośredni numer telefonu do sekretariatu urzędu: 664 730 104 oraz adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , numery telefonów kontaktowych do poszczególnych referatów dostępne są na stronie www.brzuze.pl w zakładce Kontakt.

Poniżej podajemy adresy e-mailowe oraz dodatkowe numery telefonów do wybranych komórek:

Podatki: 664 389 247, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Planowanie przestrzenne, inwestycje, drogownictwo, rolnictwo, ochrona środowiska, mienie komunalne, budownictwo: 664 730 091, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Odpady: 664 398 496, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Ewidencja ludności: 664 398 496, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
USC: 664 398 496, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Opłaty za wodę, przyłącza wodociągowe: 793 699 809, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej: 664 398 069, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Oświata: 883 655 296, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zawieszenie kursów komunikacji autobusowej

W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju, od dnia 19.03.2020 r. do 25.03.2020 r. zawieszona zostaje komunikacja autobusowa wykonywana przez Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy S.A.

Decyzje w sprawie podatku akcyzowego

Urząd Gminy Brzuze informuje, że zostały wystawione decyzje pozytywne w sprawie zwrotu podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystywanego do produkcji rolnej. W związku z zaistniałym zagrożeniem zakażenia koronawirusem, decyzje zostaną przekazane zainteresowanym z opóźnieniem. Bardzo prosimy o wyrozumiałość.

Informacja Banku Spółdzielczego

Zarząd Banku Spółdzielczego w Skępem informuje, że w związku z wprowadzonym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego wprowadza zmiany w dotychczasowej pracy oddziału na terenie gminy Brzuze.

Od 18 marca 2020 r. w godzinach 9.00-14.00 (poniedziałek-piątek) świadczenie usług bankowych zostaje czasowo przeniesione do budynku banku w Ostrowitem.

Mając na celu bezpieczeństwo klientów i pracowników oraz usprawnienie pracy i obsługi interesantów, Zarząd Banku Spółdzielczego prosi o zachowanie bezpiecznej odległości między osobami (min. 1,5 m) oraz jednoczesne przebywanie w placówce maksymalnie dwóch osób.
Zarząd prosi, by w miarę możliwości ograniczyć wizyty w placówkach bankowych oraz zachęca do kontaktu telefonicznego – nr do ostrowickiego oddziału Banku Spółdzielczego: 54/270 11 13 lub 506 943 315.

Zawieszenie kursów komunikacji autobusowej

W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju, od dnia 18 marca 2020 roku do odwołania zawieszona zostaje komunikacja autobusowa wykonywana przez Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy S.A.

Odwołane uroczystości gminne

Kilka dni temu zapraszaliśmy koła gospodyń wiejskich, organizacje, stowarzyszenia oraz mieszkańców do udziału w organizowanych przez Gminę Brzuze wydarzeniach kulturalnych. Niestety ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2, informujemy, że zaplanowane na marzec i kwiecień uroczystości oraz spotkania gminne nie odbędą się.

Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości