Facebook

Zaproszenie na XIX Dożynki Gminne

Samorząd Gminy Brzuze, Sołectwo Dobre i Parafia św. Antoniego w Trąbinie zapraszają mieszkańców oraz gości na XIX Dożynki Gminne, które odbędą się 2 września 2017 r. Rozpoczęcie godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy!

Zmiana terminu wypłat 500+

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzuzem informuje osoby pobierające świadczenie wychowawcze 500+ o przesunięciu terminu wypłat na 25 sierpnia 2017 r.
Zmiana terminu wypłat świadczenia związana jest z rozpoczęciem przyjmowania wniosków na nowy okres zasiłkowy 2017/2018.
Za powyższe zmiany, wszystkich świadczeniobiorców, serdecznie przepraszamy.

Zaproszenie na Koncert Chopinowski

Wójt Gminy Brzuze zaprasza mieszkańców oraz gości na Koncert Chopinowski, który odbędzie się 27 sierpnia 2017 r. w parku przy Domu Pomocy Społecznej w Ugoszczu. Koncert młodego pianisty Adama Mikołaja Goździewskiego rozpocznie się o godz. 17.30. Pan Adam jest laureatem prestiżowych, międzynarodowych konkursów pianistycznych w Polsce oraz za granicą, m.in. w Rosji, Słowenii, Estonii. Występował w salach koncertowych Filharmonii Narodowej w Warszawie i na Zamku Królewskim, w Żelazowej Woli i Łańcucie,  uczestnik XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Koncert w Ugoszczu odbędzie się w ramach cyklu letnich spotkań muzycznych we dworach i krajobrazach Ziemi Dobrzyńskiej - Chopin en Vacances. Jest to projekt realizowany przez Fundację Ochrony Dziedzictwa, Kultywowania Tradycji, Wspierania Kultury i Rozwoju Lokalnego „Ziemia Dobrzyńska”. Gmina Brzuze, jako partner projektu, wspiera fundację w tym cennym dla naszego dziedzictwa kulturowego, przedsięwzięciu.

Zaproszenia na pikniki do Piskorczyna i Kleszczyna

Sołectwo Piskorczyn oraz sołectwo Kleszczyn organizują dla swoich mieszkańców oraz sympatyków spotkania integracyjne. W Piskorczynie piknik, organizowany przez sołtysa oraz radę sołecką odbędzie się 26 sierpnia 2017 r. (godz. 13.00). W Kleszczynie, również 26 sierpnia, organizatorzy: radna, sołtys i rada sołecka zapraszają mieszkańców na godz. 17.00 do gospodarstwa agroturystycznego Państwa Przybylskich. W programie obu imprez plenerowych konkursy oraz inne atrakcje. Zapraszamy!

Zaproszenie na Mistrzostwa Powiatu w Brzuzem

Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze oraz Gmina Brzuze zapraszają wszystkich miłośników sportu oraz kibiców na Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Plażowej. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 9.00, 20 sierpnia 2017 r. na boiskach nad jeziorem w Brzuzem. Realizowane zadanie uzyskało wsparcie z budżetu Powiatu Rypińskiego.

Wiejskie Dożynki Okrężne – zaproszenie

Sołectwa Gulbiny i Marianowo zapraszają na sołeckie dożynki, które odbędą się w sobotę, 19 sierpnia 2017 r. W programie uroczystości m.in. okrążenie pól, polowa msza św. w Marianowie oraz konkursy i występy artystyczne. Serdecznie zapraszamy!

Niecodzienny Jubileusz Pani Marianny Czarneckiej

We wtorek, 15 sierpnia 2017 r. przypada wyjątkowa rocznica, 105 urodziny Pani Marianny Czarneckiej. Z tej okazji, w niedzielę 13 sierpnia, została odprawiona w kościele parafialnym w Ostrowitem, msza święta. W uroczystej eucharystii, odprawionej w  intencji najstarszej mieszkanki gminy Brzuze liczny udział wzięła rodzina, sąsiedzi, znajomi oraz przedstawiciele samorządu gminnego. Wśród składających serdeczne życzenia gości był również wójt gminy Jan Koprowski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Albrecht, którzy złożyli Dostojnej Jubilatce życzenia zdrowia i kolejnych, spokojnych lat życia.

image

Sołecka integracja w Somsiorach

Sołtys oraz Rada Sołecka wsi Somsiory zorganizowali w sobotę, 12 sierpnia, piknik dla mieszkańców. W trakcie festynu, który odbył się w gospodarstwie agroturystycznym Pani Urszuli Skowrońskiej, rozegrano mnóstwo konkursów dla dzieci i dorosłych. W spotkaniu, które było doskonałą okazją do wspólnych rozmów, wziął również udział wójt gminy Jan Koprowski.

image
Więcej artykułów…
Start > Strona główna
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości