Facebook

Na własne konto

Co to jest barter, plusy i minusy prowadzenia własnej działalności gospodarczej, kształtowanie zdolności negocjacyjnych, rozumienie pojęć ekonomicznych, tworzenie biznes planu - to tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas zajęć gimnazjalistów w ramach programu Na własne konto.

W ramach programu chętni uczniowie uczęszczają na dodatkowe lekcje z przedsiębiorczości oraz ogólnej wiedzy ekonomicznej. Zajęcia prowadzą: nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie - Aleksandra Budzińska oraz studenta UMK w Toruniu - Leszek Antoszczyszyn. Pierwsza cześć zajęć odbywa się podczas ferii zimowych i trwa tydzień. Podczas warsztatów, młodzież uczestniczy w grach edukacyjnych, konkursach, prezentacjach, ogląda filmy i animacje komputerowe oraz tworzy projekty. Druga część programu realizowana będzie na przełomie marca i kwietnia, i polegać będzie na tworzeniu lokalnej gazety ekonomicznej. W ramach zajęć gimnazjaliści odwiedzili Bank Spółdzielczy w Skępem oddział Ostrowite. Ostatni dzień- piątek to wyjazd do firmy DAMIX w Rypinie oraz wizyta w redakcji Czasu Rypina. Program Na własne konto jest realizowany przy współpracy ze specjalistami, m. in. ze Szkoły Głównej Handlowej. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego. Operatorem programu jest Fundacja na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000” im. M. Rataja. Gmina Brzuze zapewniła gimnazjalistom dojazd na zajęcia, wyżywienie oraz materiały papiernicze.

Program Na własne konto skierowany jest do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Jego celem jest:
- poszerzanie wiedzy ekonomicznej uczniów,
- kształtowanie podstaw przedsiębiorczości,
- przekazanie umiejętności świadomego planowania własnej ścieżki zawodowej.

W ramach programu chętni uczniowie uczęszczają na dodatkowe lekcje z przedsiębiorczości oraz ogólnej wiedzy ekonomicznej. Zajęcia, prowadzone przez wytypowanego przez gminę nauczyciela oraz studenta – współprowadzącego, realizowane są podczas ferii zimowych. 

Założeniem programu jest zmniejszenie dysproporcji w znajomości narzędzi finansowych i przedsiębiorczych pomiędzy młodzieżą miejską, a młodzieżą pochodzącą z terenów wiejskich.

image

Start > Strona główna > Na własne konto
Koronawirus
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+
PRODUKT POLSKI

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości