Facebook

Z Warmii i Mazur do Gulbin

Grupa przedstawicieli województwa warmińsko-mazurskiego, m.in. pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz lokalnych grup działania z regionu, przybyła 13 sierpnia z wizytą studyjną do gospodarstwa opiekuńczego Urszuli Pilarskiej w Gulbinach, gmina Brzuze. Goście, którzy spotkali się z właścicielką gospodarstwa, pięcioma uczestnikami kończącego się już pierwszego turnusu oraz wójtem gminy byli zainteresowani projektem, warunkami i programem pobytu oraz wdrożonymi działaniami opiekuńczymi.
Projekt utworzenia gospodarstw opiekuńczych realizowany jest przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie w ramach RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Gospodarstwo opiekuńcze jest miejscem świadczenia usług społecznych  w oparciu o zagrodę rolniczą. W ramach projektu na obszarze województwa utworzono kilka gospodarstw, m.in. w Gulbinach, świadczących opiekę dzienną dla osób starszych (75 miejsc na turnus). Osoby sprawujące opiekę oraz wspierający ich wolontariusze posiadają odpowiednie kwalifikacje.
Funkcjonowanie gospodarstw rozpoczęło się w lutym 2019 r. i będzie trwać w trzech turnusach do sierpnia 2020 r. Podopieczni mogą z nich korzystać przez 5 dni w tygodniu, 8 godzin dziennie, w grupach 4-8 osobowych, każdy przez okres 6 miesięcy (w sumie 225 osób). Mają zapewnione posiłki, zajęcia i wyjazdy.

image
Start > Strona główna > Z Warmii i Mazur do Gulbin
Koronawirus
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości