Facebook

Młodzież promuje zdrowy styl życia

W ramach XXI Maratonu Trzeźwości, 20 września 2018 r. w parowskich lasach Radzynka i Okonina odbyły się biegi przełajowe, w których uczestniczyła młodzież szkolna z czterech sąsiednich gmin.  W zawodach pn. Bieg po Zdrowie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z Borzymina, Działynia, Ostrowitego, Radomina, Radzik Dużych, Radzynka, Trąbina i Ugoszcza. Młodzi zawodnicy, przy pięknej pogodzie i w doskonałych humorach, rywalizowali w biegach sztafetowych na dystansie 4500 m.

W kategorii szkół podstawowych wygrały uczennice z Ostrowitego, a następne miejsca zajęły dziewczęta z Borzymina i Działynia. Wśród chłopców najlepiej pobiegli zawodnicy z Borzymina, drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Ostrowitego, a trzecie z Działynia.
Spośród gimnazjalistów najszybsze okazały się dziewczęta z Radzik Dużych, a uczennice z Ostrowitego zajęły drugie miejsce. Chłopcy z klas gimnazjalnych z Ostrowitego okazali się nie do  pokonania, drugie miejsce wywalczyli chłopcy z Radzik Dużych a trzecie z Radomina.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wójtem gminy, klubem sportowym „Pojezierze Brzuze” oraz jednostkami OSP z Dobrego, Giżynka, Gulbin, Trąbina i Żałego uzyskał dofinansowanie ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wsparcia rzeczowego oraz organizacyjnego udzielił Urząd Gminy Brzuze.