Facebook

Jubileusz KGW w Somsiorach

7 lipca 2018 r. w Kole Gospodyń Wiejskich w Somsiorach odbyła się uroczystość z okazji 50-tej rocznicy powstania koła. Na zaproszenie członkiń oraz przewodniczącej Anny Zglińskiej w obchodach jubileuszu uczestniczyli zaproszeni goście. Wójt Jan Koprowski, przewodniczący rady Krzysztof Budziński, radny Sławomir Tomaszewski i sołtys wsi Ryszard Rumianowski złożyli paniom gratulacje i podziękowania za zaangażowanie, społeczną wrażliwość, współdziałanie z samorządem gminy Brzuze oraz życzyli zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych działań. Szczególne życzenia otrzymały panie: Marianna Drab, Urszula Kostrzewska, Daniela Piotrowska, Sabina Rumianowska, Anna Zglińska i Irena Zyskowska. Dwie długoletnie działaczki koła: Anna Zglińska i Sabina Rumianowska uhonorowane zostały medalami z okazji 150-lecia KGW, które wręczyła Maria Kolińska - Dyrektor Regionalnego Związku Rolników i Organizacji Rolniczych we Włocławku.
Gratulacje oraz życzenia przekazały również przedstawicielki sąsiednich kół gospodyń: Elżbieta Rybińska, Teresa Cieszyńska i Regina Piechocka.
- Koło Gospodyń Wiejskich w Somsiorach należy do najbardziej prężnych organizacji w gminie Brzuze już od pięćdziesięciu lat. Początkowo, mimo braku lokalu, panie potrafiły się organizować i realizować ważne dla siebie i wsi projekty. Spotkania odbywały się w domach członkiń koła. Teraz sołectwo i KGW ma do dyspozycji przekazaną przez samorząd gminy niewielką świetlicę, koło się rozwija, przybywa nowych członkiń oraz inicjatyw, co bardzo cieszy. Jeszcze raz serdecznie gratuluję, dziękuję za współpracę i życzę pomyślności w  działaniu. – powiedział wójt Jan Koprowski.
Wszystkim Paniom - Członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Somsiorach życzymy zdrowia, pomyślności w życiu osobistym oraz spełnienia wszelkich planów i zamierzeń.

image
Start > Strona główna > Jubileusz KGW w Somsiorach
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości