Facebook

Studzianka – cudami słynące miejsce

Po raz trzeci mieszkańcy gminy Brzuze i powiatu rypińskiego oraz turyści odwiedzający naszą gminę mieli okazję uczestniczyć w pięknej imprezie plenerowej pn. Przegląd Pieśni i Piosenki Pielgrzymkowej Pielgrzym Song – Studzianka 2018. Uroczystości, w których uczestniczyło ponad 200 osób, rozpoczęły się od nabożeństwa majowego poprowadzonego przez proboszcza żalskiej parafii - księdza Jacka Kędzierskiego. W tegorocznej edycji wystąpiło 10 solistów i grup wokalnych prezentujących najpiękniejsze utwory pielgrzymkowe, wśród nich goście z Borzymina:  Franciszek i Kornelia Umińscy, Wiktoria Firgolska oraz Igor Kwiatkowski, chór parafialny „Vox Strigensis” ze Strzyg, Jacek Szablewski i Katarzyna Cichocka z Rypina, Agnieszka Szlagowska, Daria Strzelecka i Olga Predenkiewicz, gminny zespół „Familianki”, a także chóry i zespoły szkolne naszej gminy.
Realizacji tegorocznego przeglądu mającego na celu zachowanie i propagowanie dziedzictwa kulturowego Studzianki i Szlaku Świętego Jakuba oraz ożywienie kulturalne Studzianki – jedynego w powiecie miejsca pielgrzymkowego podjęło się Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze. Aktywnie do organizacji imprezy włączyli się również wolontariusze oraz Gmina Brzuze, a dzięki Danucie Wiśniewskiej, prowadzącej tegoroczną edycję, przegląd zyskał szczególny charakter. Stowarzyszenie pozyskało na przedsięwzięcie dofinansowanie ze środków Powiatu Rypińskiego w ramach otwartego konkursu ofert w zakresie kultury.

image
Start > Strona główna > Studzianka – cudami słynące miejsce
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości